Menu
Město Jirkov
jirkov

Sociální služby - články, informace

Zobrazeno 1-30 ze 53
Harmonogram - červen 2023

Klub aktivních seniorů - program na červen

Datum: 31. 5. 2023

Trénink paměti, výlet na Svahovou nebo hudební odpoledne - to je jen malý výběr z pestrého programu pro členy Klubu aktivních seniorů na měsíc červen. Stávající členové mezi sebou také rádi přivítají nové tváře. Přijďte se podívat a strávit zde příjemný čas! ...

Informační leták - Člověk v tísni - energie

Významně Vám stouply náklady spojené s bydlením a nevíte, z čeho zaplatit?

Datum: 21. 2. 2023

Příspěvek na bydlení byl na konci loňského roku vyplacen dle dat ministerstva práce a sociálních věcí 228 tisícům lidí. Jenomže dalších více než půl milionu domácností nárok na příspěvek má, ale z nejrůznějších důvodů ho nečerpá (nevědomost, stud, ale i nižší kompetence)...

logo KAS

Klub aktivní seniorů

Datum: 10. 1. 2023

Klub aktivních seniorů pokračuje ve svých aktivitách i v novém roce. Nejen každé úterý má pro své členy připravenou zajímavou nabídku na příjemně strávené odpoledne...

Plakát - MARS maraton Jirkov 2022

MARS - 24 hodinový maraton s roztroušenou sklerózou 2022

Datum: 22. 3. 2022

Přijďte si zacvičit na podporu léčby roztroušené sklerózy - 11. ročník pohybově osvětové kampaně i v Jirkově. KDY? 26. března 2022 od 9 do 16 hodin. KDE? V tělocvičně 4. ZŠ v ul. Krušnohorská. A co Vás čeká? ...

informace

Určená škola k vykonávání péče za nouzového stavu

Datum: 2. 3. 2021

Nezbytnou péči pro děti ve věku od 2 do 10 let z okresu Chomutov (v rámci působnosti obce s rozšířenou působností) zajišťuje od 1. března 2021 do ukončení platnosti usnesení Vlády České republiky č. 212 nebo stavu nouze Základní škola Chomutov, Školní 1480.

euroklíč

Euroklíč nově i pro autisty a aplikace do mobilu

Datum: 2. 2. 2021

Každý člověk se zdravotním postižením, držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty: Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou; a močovými dysfunkcemi a nově i lidé, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra mohou využít služby EUROKLÍČ. Zdarma si jej mohou dlouhodobě zapůjčit také osoby pečující o děti do tří let. Více informací:

ilustrační foto

Nákupy pro seniory

Datum: 29. 10. 2020

Město Jirkov se prostřednictvím odboru sociálních věcí a školství rozhodlo pomoci osaměle žijícím seniorům v této aktuální tíživé situaci. Tito lidé se mohou obracet na sociální pracovnice, které jim zajistí běžný nákup, popř. vyzvednou léky v lékárně nebo vyřídí záležitosti na poště. Kontaktovat je mohou telefonicky nebo e-mailem: socialni@jirkov.cz, ve všední dny mezi 8:00 - 10:00 hod. Telefonní čísla: 728 790 008, 731 059 339, 728 790 005. Opatření platí od pondělí 2. listopadu do konce měsíce s možností dalšího prodloužení. Souvisí s výskytem koronaviru v České republice a s pomocí nejohroženější skupině obyvatel.

transparentní účet MěÚSS Jirkov, p.o.

Transparentní účet pro MěÚSS Jirkov, p.o.

Datum: 6. 10. 2020

Eva Šulcová, ředitelka MěÚSS Jirkov: "Vážení přátelé a milí příznivci, zdravíme z našich domovů pro seniory v Jirkově a moc děkujeme za neutuchající snahu nás podpořit a za pocit sounáležitosti, že v tom nejsme sami. Vaše snaha nám pomoci i finančním příspěvkem nás inspirovala k otevření transparentního účtu, který je určen ke krytí zvýšených nákladů spojených s pandemií covid - 19. Můžete nám poukázat jakoukoli částku, která bude použita k nákupu zdravotnického materiálu, ochranných pomůcek, dezinfekce, detergentů nebo pořízení termokamery. Tou bychom chtěli ohlídat, aby v budoucnu nemohl do našich zařízení vstoupit někdo, kdo má teplotu. Chceme tím chránit to nejcennější co máme - naše klienty a zaměstnance. Za podporu, i malou, moc děkujeme."

krizová linka pro seniory

Krizová linka pro seniory

Datum: 5. 10. 2020

Krajský úřad zřídil krizovou linku pro seniory. Každý den od 8 do 18 hodin poradí pracovníci sociálního odboru volajícím se zásadními otázkami týkající se pandemie koronaviru. Telefonní linka: 475 657 691.

ilustrační foto - upozornění

Zákaz návštěv v MěÚSS

Datum: 21. 9. 2020

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje vydala doporučení, v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace onemocnění COVID-19, zakázat návštěvy v zařízení sociálních služeb.
Z důvodu zajištění bezpečnosti a zdraví našich klientů a zaměstnanců, respektujeme doporučení KHSÚK, a proto budou zařízení MěÚSS Jirkov pro návštěvy od 21.09.2020 uzavřeny.
Zákaz návštěv se nevztahuje na klienty v paliativní péči a terminálním stádiu.

Od 22.09.2020 máte možnost opět doručit pro své blízké balíčky na boční recepci U Dubu a na hlavní recepci na Mládežnické, které vašim blízkým rádi v průběhu dne předají.

Festival rodiny v Arše 777

Festival rodiny v Arše 777

Datum: 8. 6. 2020

"Přijďte ve středu dopoledne s dětmi do mateřského centra. Společně si zacvičíme, zazpíváme a děti si zasadí kytičku, o kterou budou doma pečovat, aby jim neuvadla ..." takto Vás zve Jana Křelinová z Mateřského centra Archa 777, které se zapojilo do celorepublikové kampaně Sítě pro rodinu a jejího Festivalu rodiny. Motto letošního ročníku festivalu zní S NÁMI KVETE KAŽDÁ RODINA. Přidejte se i Vy a přijďte si ve středu 10. 6. od 9:30 do 11:30 do mateřského centru na náměstí Dr. E. Beneše 1772 zasadit kytičku či vytvořit květinovou dekoraci. Vstup je zdarma.

Archa 777 - léto s Archou

Léto s ARCHOU 777

Datum: 1. 6. 2020

Příměstský tábor pro děti od 6 do 14 let ve dvou turnusech. Termín pro elektronické podání přihlášek je konec června.
Více v přiloženém souboru:

informace

Vyhrazené nákupní hodiny a služba města pro seniory končí

Datum: 26. 5. 2020

Od dnešního dne již neplatí vyhrazené nákupní hodiny pro seniory od 8 do 10 hodin. Opatření z druhé poloviny března mělo ochránit seniory jako rizikovou skupinu před nákazou nemocí covid-19. V souvislosti s ukončením nouzového stavu a vyhrazených hodin ukončuje i město Jirkov nákupy pro osaměle žijící seniory.


Město Jirkov prostřednictvím odboru sociálních věcí a školství zajišťovalo od 16. března pomoc osaměle žijícím seniorům v aktuální tíživé situaci - mohli se obracet na sociální pracovníky, kteří jim zajistili běžný nákup. Do konce týdne uskuteční ještě nasmlouvané nákupy a následně bude tato služba zrušena. Celkem pracovníci OSVaŠ uskutečnili na 160 nákupů včetně návštěv lékárny, pošty nebo roznosu roušek.

dezinfekce v prostorách MěÚSS

Příprava v MěÚSS na možnost návštěv

Datum: 18. 5. 2020

Na odlehčovací službě Městského ústavu sociálních služeb byla dnes provedena celoplošná dezinfekce s dlouhodobým účinkem. Tato nová dezinfekce ulpí na podlahách a předmětech v prostoru až 21 dní. Během krátké doby budou takto dezinfikovány všechny prostory v domově. Městský ústav se tak připravuje na uvolnění opatření s možností návštěv v zařízení.

Klienti se na své rodinné příslušníky a přátele už moc těší. Vedení MěÚSS děkuje tímto dárcům, kteří stále přispívají na transparentní účet, že se mohou co nejlépe na otevření připravit. Nebezpečí nákazy nesmí být podceňováno, proto část peněz ze sbírky bylo použito právě na tyto účelné dezinfekce. K poděkování se připojujeme.

ilustrační foto

Od pondělí 18. května je obnovena SoS doprava pro Chomutov a Jirkov.

Datum: 17. 5. 2020

SoS doprava usnadňuje přepravu seniorů a zdravotně postižených především k lékařům, na úřady, do knihovny, do škol, na hřbitov apod. Touto službou nelze řešit běžné společenské návštěvy a komerční potřeby. Nárok na SoS dopravu mají lidé starší 70 let a zdravotně postižení od 1 roku věku.

Zájemce o dopravu musí předložit řidiči k nahlédnutí občanský průkaz nebo legitimaci zdravotně postižené osoby - TP, ZTP či ZTP/P. Dopravu zajišťuje profesionální řidič Sociálních služeb Chomutov autem této organizace.

Provozní doba je ve všední dny od 7 do 15 hodin. Dopravu lze objednat předem na dispečinku (telefon 722 501 669 včetně SMS objednání) nebo ji žádat nárazově, když je volné vozidlo. U přepravy lidí na invalidním vozíku je nutné toto dojednat předem, je k tomu speciálně upravený automobil. Jízdné jedním směrem činí 30 korun za osobu (stejná částka je i při cestě zpět).

Více informací ke službě na stránkách Sociálních služeb Chomutov:

poradny MěÚSS

Znovuotevření sociální poradny při MěÚSS

Datum: 7. 5. 2020

V rámci uvolňování opatření zavedených v souvislosti s pandemií COID-19 otevírá Městský ústav sociálních služeb poradny pro osobní konzultace. Objednávky na telefonu 774 422 012. Termíny a dostupnost terénních pracovníků naleznete v přiloženém souboru:

studenti v MěÚSS

Info z Městského ústavu sociálních služeb

Datum: 17. 4. 2020

Pracovním příkazem hejtmana Ústeckého kraje byli do domovů MěÚSS v Jirkově přiděleni studenti třetího ročníku SZŠ Chomutov obor sociální činnost. Svých povinností se chopili se zápalem a zájmem. Děkujeme také třem studentkám 4. ročníku SZŠ Chomutov obor zdravotnický asistent, které reagovaly bezprostředně na jejich výzvu ohledně žádosti o výpomoc. V současné době jsou studenti platnými členy našich pracovních týmů. Konstatujeme, že jsou školou dobře připraveni. DĚKUJEME!!!

Tento týden také dorazily rychlotesty na Covid 19. Prvních 20 zaměstnanců bylo testováno s negativním výsledkem, v testování budou v domovech průběžně pokračovat a doufejme, že negativní výsledky budou přetrvávat.

A nám nezbývá než zopakovat poděkování všem zaměstnancům Městského ústavu sociálních služeb v Jirkově. DĚKUJEME!!!

nákup pořízený osamělým seniorům

Pomoc osaměle žijícím seniorům

Datum: 14. 4. 2020

Za necelé tři týdny provedly sociální pracovnice městského úřadu na 80 nákupů osaměle žijícím jirkovským seniorům. Kromě toho jim ochotně pomohly s vyřízením záležitostí na poště nebo vyzvedávaly léky. K dispozici mají také roušky, které starším lidem v případě potřeby předávají. Fotografie je ze čtvrtečního nákupu šesti seniorům.

poděkování

Dáme song - projekt hodný obdivu rozdával radost i v městském ústavu

Datum: 3. 4. 2020

Projekt DÁME SONG včera potěšil seniory v jirkovských zařízeních Městského ústavu sociálních služeb. Moderátor Lukáš Budai a zpěvačka Adéla Radimcová rozdávali radost hudbou všem v okolí a především babičkám a dědečkům, za kterými v této nelehké době nemůžou přijít jejich blízcí. S tímto nápadem se na vedení ústavu obrátila dobrovolnička slečna Hai Yen Tran, která s ním aktivně spolupracuje. V našich domovech se koncert setkal s velikým úspěchem. Zpříjemnil dopoledne seniorům, někteří si s nimi na balkónech i za okny zazpívali. Děkujeme za krásný počin.

ilustrační foto - výkaz péče

Aktuální informace k čerpání ošetřovného

Datum: 26. 3. 2020

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované.

senioři ilustrační foto

Pomoc osaměle žijícím seniorům

Datum: 17. 3. 2020

Město Jirkov se prostřednictvím odboru sociálních věcí a školství rozhodlo pomoci v aktuální tíživé situaci osaměle žijícím seniorům - od pondělí 16. března zatím do konce měsíce se mohou obracet na sociální pracovníky, kteří jim zajistí běžný nákup. Kontaktovat je mohou telefonicky na číslech: 728 790 008, 731 059 339, 728 790 005 nebo e-mailem: socialni@jirkov.cz ve dnech PO a ST 8:00 - 11:00 a 13:00 - 15:00, dále v ÚT, ČT, PÁ 8:00 - 11:00.

Ne všichni senioři mají přístup k internetu. Šiřte prosím tuto výzvu, vylepte plakátek ve svých vchodech, zavolejte nám, pokud máte pocit, že víte o seniorovi, který žije sám. Děkujeme za pomoc.

bez domova

Pomocná ruka v zimním období pro lidi bez domova

Datum: 12. 12. 2019

S přicházejícím zimním období se dohodli sociální pracovníci odboru sociálních věcí a školství Městského úřadu v Jirkově se zástupci Armády spásy v ČR, která v Jirkově provozuje Azylový dům pro muže a ženy, a dále noclehárnu pro muže a ženy, že možnost ubytování pro lidi bez domova na noclehárně zůstane i od 1. prosince 2019 od 20:00 hod.

Zároveň 1. 12. 2019 odstartoval i program "Volná židle", tzn., že pokud by se naplnila kapacita noclehárny, je ještě možno využít dalších 4 místa ve společenské místnosti pro přečkání noci v teplém prostředí.

Kola pro Afriku odvezena

Kola pro Afriku odvezena

Datum: 12. 11. 2019

Kola, která se vybrala v rámci jirkovské sbírky putují dnes díky HZS Ústeckého kraje, územnímu pracovišti v Chomutově do Prahy, odkud budou dále přepraveny do centrálního skladu v Ostravě - Koblově. V pořadí už čtvrtá jirkovská sbírka Kola pro Afriku se mimořádně vydařila. Lidé letos darovali 66 bicyklů a mnoho náhradních dílů, přileb a podobně. Celkově se tak během sbírek pořádaných v letech 2013, 2016, 2018 a 2019 podařilo nashromáždit 196 jízdních kol.

ilustrační foto senior taxi

Senior taxi i v Jirkově

Datum: 26. 9. 2019

Jirkov využije nabídku organizace Sociální služby Chomutov a od počátku října do konce roku pilotně vyzkouší službu SoS dopravy (Senior taxi). Služba se tedy týká i jirkovských seniorů starších 70 let a zdravotně postižených od jednoho roku věku včetně doprovodu. Město poté vyhodnotí zájem o tento druh dopravy a rozhodne se, zda má smysl ji využívat i nadále. Služba na území Jirkova a Chomutova usnadní přepravu občanů hlavně k lékařům, na úřady, do knihovny, do škol, na hřbitov a podobně. Když bude volná kapacita, může sloužit i pro společenské účely. Zájemce o dopravu musí předložit řidiči k nahlédnutí občanský průkaz nebo legitimaci zdravotně postižené osoby - TP, ZTP či ZTP/P. Dopravu zajišťuje profesionální řidič Sociálních služeb Chomutov autem této organizace.

ProHandicap - veřejná sbírka

ProHandicap - veřejná sbírka

Datum: 16. 1. 2019

"Věnuj kabelku a pomoz handicapovaným dětem" je motto veřejné sbírky pro spolek ProHandicap Jirkov, který se zabývá péčí o handicapované děti, především jejich dopravou do základních škol v Jirkově a v Chomutově.

Sběrná místa, kam můžete své kabelky přinést, jsou uvedena v letáčku. V Jirkově je to Městský ústav sociálních služeb v ul. U Dubu.

Prodej a dražba darovaných kabelek a módních doplňků se uskuteční dne 2. 3. 2019 od 13 do 14 hodin v chomutovském kině Svět.

Pro další informace sledujte facebookové stránky:

Jirkovský Klub aktivních seniorů získá odměnu za svou aktivní činnost

Jirkovský Klub aktivních seniorů získá odměnu za svou aktivní činnost

Datum: 1. 10. 2018

Krajská rada seniorů Ústeckého kraje vyhlásila v letošním roce již 5. ročník soutěž „Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje“. Akce se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje a Ústecký kraj je spoluorganizátorem soutěže. Cílem akce je ukázat aktivity seniorských klubů v kraji a motivovat jak jednotlivé kluby, tak samotné seniory k aktivnímu životu. Zúčastnit se mohly všechny seniorské organizace kraje, které mají své výbory a pořádají pro své členy volnočasové nebo jiné aktivity.

VEŘEJNÉ SETKÁNÍ

VEŘEJNÉ SETKÁNÍ

Datum: 7. 3. 2018

Jaké problémy řešíte v oblasti péče o rodinu, seniory či zdravotně handicapované? Přijďte nám tyto informace říci, zajímají nás! Města Chomutov, Jirkov a okolní obce budou moci při plánování služeb na Chomutovsku navrhnout pomoc i pro Vás.

Veřejné setkání se koná 15. 3. 2018 od 14 hod. v budově radnice v Chomutově, nám. 1. máje 1, v zasedací místnosti č. 13 v 1. patře.

Informace sociálního odboru - silné mrazy a lidé bez domova

Informace sociálního odboru - silné mrazy a lidé bez domova

Datum: 1. 3. 2018

V souvislosti se silnými mrazy, které v posledních dnech panují, bylo domluveno se zástupci Armády spásy v ČR, která v našem městě provozuje Azylový dům a noclehárnu pro muže a ženy, možnost ubytování lidí bez domova již od 18:00 hod. Dále jsme také v kontaktu s Městskou policií Jirkov pro případ, že někoho takového v terénu objeví.

Zapojte se do komunitního plánování

Zapojte se do komunitního plánování

Datum: 21. 12. 2017

Právě nám končí platnost Komunitního plánu Jirkov 2012 – 2017, díky kterému se podařilo vybudovat v Jirkově síť sociálních služeb, která je schopná pomoci občanům v tíživé situaci, ať již z důvodu stáří, nemoci či nenadálé životní krize. V současné době se formují pracovní skupiny, které budou komunitní plán zpracovávat. Do plánování jsou zapojeni všichni poskytovatelé služeb, zaměstnanci odborů sociálních věcí, Úřadu práce ČR, Městské policie z Chomutova i Jirkova, zástupci škol a volnočasových aktivit. Pokud by někdo i z řad občanů měl zájem zapojit se do přípravy komunitního plánu nebo měl nějaké návrhy či připomínky, může se přihlásit:

Mapa exekucí

Mapa exekucí

Datum: 26. 4. 2017

Neziskové organizace Otevřená společnost a Ekumenická akademie vypracovaly mapu exekucí. Exekutoři vedou dohromady 4,5 milionu řízení proti 834 tis. lidí. Z obyvatel Jirkova nad 15 let je 3903 z celkového počtu 16 500 v exekuci! Do toho nejsou započítávány ještě možné správní a daňové exekuce, které vedou úřady nebo obce. Reálná zadluženost obyvatelstva je tedy i větší.

Zobrazeno 1-30 ze 53