Menu
Město Jirkov
jirkov

Prevence kriminality - akce do roku 2022

Zobrazeno 1-30 ze 87
V Protidrogovém vlaku.

Protidrogový vlak v Jirkově opět navštívily stovky lidí

Datum: 13. 6. 2022

Odstrašující příběh varující před zhoubnou závislostí vidělo v Protidrogovém vlaku, který 2. června zastavil v Jirkově, 277 žáků vyšších ročníků základních škol, městského gymnázia a SŠ TGA. Odpoledne byly vagony otevřeny veřejnosti.

Školáci v kině.

Preventisté zajistili žákům promítnutí filmu

Datum: 31. 5. 2022

Celý druhý stupeň všech základních škol navštívil koncem května jirkovské kino, aby zhlédl dokument „V síti: Za školou“, což je speciální verze filmu pro diváky už od 12 let.

Na dopravním hřišti.

Preventisté učí žáky na dopravním hřišti

Datum: 13. 5. 2022

Na děti 3. a 4. tříd základních škol se během května a června v rámci BESIPu zaměřují  manažeři prevence kriminality městské policie. Strážníci Martin Vršan a Jaroslava Sekáčová pro ně připravili dopravní akce bezpečnosti silničního provozu na dětském dopravním hřišti v Olejomlýnském parku.

ilustrační foto - stánek prevence kriminality MěP Jirkov

Preventisté MěP předložili ministerstvu 3 projekty ke schválení

Datum: 8. 4. 2022

Manažeři prevence kriminality MěP Jirkov, str. Martin Vršan a str. Jaroslava Sekáčová předložili ke schválení Radě města Jirkov tři projekty, které by chtěli i letos v rámci prevence kriminality realizovat. Schválené žádosti byly v termínu odeslány na Ministerstvo vnitra ČR, ...

Z přednášky o drogách a závislosti.

Odborník přednášel žákům o škodlivosti drog

Datum: 25. 3. 2022

Terénní pracovník z neziskové organizace K-centrum Jan Šroub včera přednášel žákům 8. tříd na ZŠ Krušnohorská o návykových látkách a závislosti na nich.

přípravka ZŠ Budovatelů na služebně MěP

Přípravka na prohlídce služebny

Datum: 4. 1. 2022

Na počátku prosince se na naší služebnu Městské policie Jirkov přišly podívat děti z přípravné třídy základní školy v ul. Budovatelů.

Vánoční futsal - diplomy a ceny

Vánoční turnaj ve futsale

Datum: 31. 12. 2021

V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“ se 19. prosince uskutečnil vánoční turnaj ve futsalu, a to za finanční podpory ministerstva vnitra a podílu města Jirkova.
Turnaj se konal v tělocvičně ZŠ Budovatelů...

Pexeso od preventistů.

Ajax naděloval školákům

Datum: 10. 12. 2021

Preventisté městské policie Jaroslava Sekáčová Martin Vršan si při prosincových přednáškách s Ajaxem připravili pro děti dárky, které jim rozdávali ve třídách. Žáci dostali pexeso s tématem Ajaxe nebo složení služebního auta městské policie.

přednášky na školách

Přednášky na školách v rámci prevence kriminality

Datum: 15. 10. 2021

Se zahájením nového školního roku 2021/2022 začala městská policie s přednáškami v rámci prevence kriminality. Žáci základních škol se budou pravidelně setkávat s preventisty kriminality MěP Jirkov, kteří je budou seznamovat s různými tématy...

nedělní futsal v rámci projektu prevence

Zapoj se a sportuj

Datum: 14. 10. 2021

V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“, který je finančně podpořen ministerstvem vnitra s podílem města Jirkova, se opět začalo od září chodit na pravidelné nedělní futsalové tréninky do tělocvičny ZŠ v ul. Budovatelů. Primární cílovou skupinou jsou děti a mládež ve věku 15-25 let ...

plakát Revolution Train v Jirkově

Připomínáme - Revolution train dnes v Jirkově

Datum: 21. 6. 2021

6 vagónů, 4 kinosály, 8 interaktivních místností a skutečný příběh o drogové závislosti ... i letos byl program protidrogového vlaku vyhrazen v dopoledních hodinách pro žáky základních škol, odpoledne je od 15:30 do 18:00 pro veřejnost - na jirkovském vlakovém nádraží, vstup je zdarma,...

Na dopravním hřišti

Na dopravním hřišti s koloběžkami městské policie

Datum: 17. 6. 2021

Manažeři prevence kriminality, strážníci Jaroslava Sekáčová a Martin Vršan, se v červnu zaměřili na žáky třetích a čtvrtých tříd základních škol, kterým připravili dopravní akci zaměřenou na bezpečnost silničního provozu. Žáci měli k dispozici koloběžky, které pořídila městská policie.

připínací odznak AJAX

Přednášky prevence kriminality mohou pokračovat

Datum: 3. 6. 2021

Preventisté Městské policie Jirkov, str. Sekáčová Jaroslava a str. Vršan Martin, se v polovině května, po rozvolnění epidemických opatření, vrátili opět do základních škol, kde se zejména zaměřili na žáky 3. tříd. Pokračovalo se především s rozpracovaným „zápisníkem AJAX“, ...

Forenzní označení kola.

Forenzní značení kol začalo

Datum: 26. 11. 2020

Strážníci - preventisté za pomoci syntetické DNA v říjnu forenzně označili první jízdní kola v rámci projektu resortu vnitra. Bicykl se značí mikroskopickými tečkami s kódem. Jejich vyhledávání se provádí pod UV světlem a kód se přečte pomocí zvětšovacího zařízení. Označené kolo je zaregistrované do databáze městské policie i do mezinárodní databáze. Zjednodušuje to pátrání, když kolo někdo ukradne. Epidemie neumožnila označit všechny bicykly a kompenzační pomůcky těch, kdo o to měli zájem. S dalším značením se počítá na jaře.

Děti si vyzkoušely speciální oblek.

Pobyt pro děti v rámci prevence kriminality

Datum: 22. 9. 2020

Tři projekty na uskutečnění pobytů s dětmi základních škol letos předkládali ministerstvu vnitra preventisté městské policie Jaroslava Sekáčová a Martin Vršan. Hodnotící komise resortu vnitra se však usnesla, že vzhledem k mimořádným opatřením a nejisté prognóze v souvislosti s nákazou Covid 19 a tyto projekty nepodpoří.

Když se situace zlepšila a došlo k rozvolnění, ředitel strážníků rozhodl tyto projekty podpořit z rozpočtu městské policie, který je určen pro prevenci kriminality. Díky tomu se mohl uskutečnit už první pobyt žáků v období od 7. do 9. září v horském hotelu Svahová. Účastnili se ho žáci sedmé třídy z 3. ZŠ.

BESIP ve škole

BESIP na 1. ZŠ

Datum: 4. 5. 2020

Manažeři prevence kriminality Městské policie Jirkov str. Vršan Martin a str. Sekáčová Jaroslava se v březnu věnovali dětem v druhých třídách ze ZŠ Budovatelů. Zde probíhaly preventivní přednášky v rámci bezpečnosti silničního provozu. Děti byly seznámeny s povinnostmi, které jako cyklisti a chodci mají.

Formou zábavy s nimi probíhala ukázka, jak se chovat na přechodu pro chodce a jak na komunikaci, a byly seznámeny s dopravními značkami. Děti se vžily do role řidičů a měly možnost si obléci označení např. kola, motocyklu, vozidla, vozidla sanitky nebo hasičů a samy si vyzkoušet jízdu na komunikaci s dopravními značkami, k čemuž bylo využito přenosné dětské dopravní hřiště MěP.

ilustrační foto

Žádosti o dotace na prevenci kriminality

Datum: 29. 1. 2020

Preventisté městské policie žádají o státní dotaci na tzv. forenzní značení jízdních kol, elektrokol a koloběžek, ale i kompenzačních pomůcek jako jsou vozíky pro tělesně postižené či speciální dětské kočárky. Jde o roztok (po zaschnutí neviditelný pouhým okem) s mikrotečkami obsahujícími syntetický kód DNA a o doplnění výstražnými prvky. Nalepená samolepka varuje potenciální zloděje, že takto označený předmět je pro ně bezcenným a pro nelegálního držitele i nebezpečným artiklem. Takováto ochrana, kterou užívá už řada českých měst, významně snižuje počet odcizených bicyklů a kompenzačních pomůcek.

spolupráce preventistů MěP s výchovným ústavem

Preventisté MěP spolupracují s Výchovným ústavem v Pšově

Datum: 20. 1. 2020

Preventisté Městské policie Jirkov, str. Mgr. Bc. Sekáčová Jaroslava Dis a str. Vršan Martin v rámci prevence kriminality spolupracují s Výchovným ústavem a střediskem výchovné péče, Pšov. Vychovatelé Střediska výchovné péče pravidelně jedenkrát za dva měsíce navštěvují služebnu MěP Jirkov s dětmi, které jsou umístěny v tomto zařízení. Jedná se o děti ve věku do 18 let, které mají nejčastěji výchovné problémy nebo dochází k narušování jejich zdravého vývoje, k poruchám chování či negativním patologickým jevům. Tyto děti jsou v pobytovém zařízení v rozsahu zpravidla dvou měsíců. Děti jsou na služebně MěP Jirkov seznámeni s činností a prací strážníků, výstrojními součástkami a také jsou informováni o důsledcích z porušování zákonů a jiných právních předpisů. Cílem této spolupráce je, aby si děti uvědomily, že pácháním přestupkové či trestné činnosti se dostávají do rozporu se zákonem a čeká je poté postih.

tabulka

Projekt "Zapoj se a sportuj"

Datum: 6. 1. 2020

V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“ se 22. prosince loňského roku uskutečnil vánoční turnaj ve futsale, a to za finanční podpory Ministerstva vnitra a podílu města Jirkova.
Turnaj se uskutečnil v tělocvičně 1. ZŠ v ul. Budovatelů a zúčastnilo se ho stejně jako loni pět týmů, které tvořili zejména chlapci ze sociálně znevýhodněného prostředí a převážně ze sociálně vyloučených lokalit města Jirkova. Hrálo se čtyřkolově každý s každým a všechny týmy si pořádně zahrály. Vítězem vánočního turnaje se stali hráči z týmu PCG, kteří do posledního zápasu bojovali o první místo s týmem WU Jirkov. Nejlepším hráčem byl tentokrát po zásluze odměněn Dominik Csider z týmu WU Jirkov.

aktivní hry venku

Projekt „V kolektivu bez agrese a šikany“

Datum: 11. 11. 2019

Manažeři prevence kriminality Městské policie Jirkov str. Sekáčová Jaroslava a str. Vršan Martin pořádají v rámci Prevence kriminality projekty krátkodobých pobytů pro děti ze základních škol již od roku 2015. I během měsíců září a října letošního školního roku uskutečnili v rámci Prevence kriminality projekt s názvem „V kolektivu bez agrese a šikany“.

preventista MěP Jirkov Martin Vršan se psem Ajaxem

Zápisník Ajax na školách

Datum: 29. 10. 2019

Se zahájením školního roku 2019/2020 začala Městská policie Jirkov v rámci Prevence kriminality rozdávat na všech základních školách žákům druhých tříd „Zápisník AJAX“. Jedná se o jakousi učebnici – pracovní sešit, který seznamuje děti s jednotlivými problematikami nenásilnou formou a „využívá“ věku, kdy už děti umí číst a psát a stále rády přijímají nové vědomosti formou hry. Zápisníkem děti „provází“ policejní pes Ajax.

přednáška prevence kriminality

Zahájení série přednášek v rámci prevence kriminality

Datum: 22. 10. 2019

Se zahájením nového školního roku začala Městská policie v Jirkově s přednáškami pro žáky základních škol v rámci prevence kriminality. Během celého školního roku se budou žáci setkávat s preventisty kriminality MěP Jirkov, kteří budou žáky seznamovat s různými tématy.

V říjnu probíhaly přednášky v přípravných a prvních třídách všech ZŠ v Jirkově. Přednášky proběhly v duchu seznámení se s Prevencí kriminality Městské policie Jirkov a strážníci předvedli dětem, jaké vybavení k výkonu služby používají. Následně si děti vybarvily i omalovánky s tématem vozidel integrovaného záchranného systému.

Asistenti APK

Výběrové řízení na asistenta prevence kriminality

Datum: 23. 9. 2019

Dne 23. 9. 2019 se vyhlásilo výběrové řízení na asistenta prevence kriminality. Lhůta pro podání přihlášek poběží do 30. 9. 2019 do 9.00 hod. s tím, že hned po termínu téhož dne v 9.15 hod. proběhnou pohovory s přihlášenými uchazeči v zasedací místnosti MěÚ v Jirkově na adrese Nám. Dr. Beneše 1, 431 11 Jirkov.

Návštěva mateřinky na služebně MěP

Návštěva mateřinky na služebně MěP

Datum: 11. 7. 2019

Dne 25.6. 2019 se na naší služebnu MěP Jirkov přišly podívat děti z mateřské školky sídlící v Chomutově na Zahradní. Na MěP si děti prohlédly prostory služebny kamerového systému a zbrojního skladu, kde viděly manipulaci zbraně při kontrolním výstřelu, zda není ve zbrani uvízlý náboj.

Seznámily se s vybavením strážníka, kde viděly pouta, teleskopický obušek, stavěcí terče a okrajově se seznamovaly i s dopravními značkami. Následně se děti přesunuly ven k prohlídce služebního vozidla MěP, kde si prohlédly technické prostředky „botičky“, vyzkoušely si v autě vysílačku a spouštění majáků. Děti byly za svou pozornost a znalost následně odměněny sladkostí.

Přednášky v mateřince

Přednášky v mateřince

Datum: 15. 5. 2019

Do dvou Mateřských školek Srdíčko a Klubíčko se v květnu dostavil preventista MěP Jirkov, který ve školkách přednášel prevenci kriminality pro děti všech věkových kategorií.

Akce pro školy v rámci BESIP

Akce pro školy v rámci BESIP

Datum: 15. 4. 2019

Manažeři prevence kriminality Městské policie Jirkov, str. Vršan Martin a str. Sekáčová Jaroslava se v dubnu až červnu zaměří na děti třetích a čtvrtých tříd všech ZŠ v Jirkově, kdy v rámci BESIPU s nimi budou provádět preventivní dopravní akci bezpečnosti silničního provozu. Tyto akce se budou konat na dětském dopravním hřišti v Olejomlýnském parku v Jirkově. Aby se děti nemusely zbytečně vláčet se svými dopravními prostředky až ze školy, budou mít vždy připraveno dvacet dětských koloběžek, které pro ně Městská policie pořídila ze svého rozpočtu.

Letošní první akce v rámci BESIP

Letošní první akce v rámci BESIP

Datum: 15. 4. 2019

Dne 8. dubna 2019 byla akce BESIP naplánována pro děti třetích tříd z 2. ZŠ v Jirkově, ul. Studentská. Na dopravním hřišti si děti zopakovaly povinnosti, které stanoví zákon 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, a to např. jak musí být vybaveno jízdní kolo, které povinnosti ze zákona vyplývají cyklistům, řidičům, jak se mají chovat na silnici, povinnosti chodců a také dopravní značky. Děti si zajezdily na jednotlivých úsecích dopravního hřiště, kde si vyzkoušely, zda samy dokáží dodržovat a respektovat dopravní značení. Konání akce na dopravním hřišti bylo pro děti určitě zajímavé a z hlediska prevence přínosné.

Úspěšné projekty prevence kriminality

Úspěšné projekty prevence kriminality

Datum: 11. 4. 2019

V letošním roce manažeři Prevence kriminality MěP Jirkov, str. Martin Vršan a str. Jaroslava Sekáčová, předložili Ministerstvu vnitra ČR celkem dva projekty, které by chtěli v rámci prevence kriminality realizovat:

Přednáška BESIPu v ZŠ Nelumbo

Přednáška BESIPu v ZŠ Nelumbo

Datum: 18. 3. 2019

Do soukromé školy NELUMBO, sídlící v Otvicích, se dostavili dne 8.3.2019 preventisti Městské policie Jirkov, str. Sekáčová Jaroslava a str. Vršan Martin, aby se věnovali dětem z prvního stupně v rámci přednášky BESIP k bezpečnosti silničního provozu s ukázkou na malém přenosném dopravním hřišti.

Vánoční turnaj

Vánoční turnaj

Datum: 21. 12. 2018

V rámci projektu „Volný čas trávíme sportem“ se 16. prosince uskutečnil vánoční turnaj ve futsale, a to za finanční podpory Ministerstva vnitra a podílu města Jirkova.

Turnaj se uskutečnil v tělocvičně 1. ZŠ v ul.Budovatelů a zúčastnilo se ho stejně jako loni pět týmů, které tvořili zejména chlapci ze sociálně znevýhodněného prostředí a převážně ze sociálně vyloučených lokalit města Jirkova.

Zobrazeno 1-30 ze 87