Menu
Město Jirkov
jirkov

Prevence kriminality - akce do roku 2022

Zobrazeno 1-30 ze 87
V Protidrogovém vlaku.

Protidrogový vlak v Jirkově opět navštívily stovky lidí

Datum: 13. 6. 2022

Odstrašující příběh varující před zhoubnou závislostí vidělo v Protidrogovém vlaku, který 2. června zastavil v Jirkově, 277 žáků vyšších ročníků základních škol, městského gymnázia a SŠ TGA. Odpoledne byly vagony otevřeny veřejnosti.

Školáci v kině.

Preventisté zajistili žákům promítnutí filmu

Datum: 31. 5. 2022

Celý druhý stupeň všech základních škol navštívil koncem května jirkovské kino, aby zhlédl dokument „V síti: Za školou“, což je speciální verze filmu pro diváky už od 12 let.

Na dopravním hřišti.

Preventisté učí žáky na dopravním hřišti

Datum: 13. 5. 2022

Na děti 3. a 4. tříd základních škol se během května a června v rámci BESIPu zaměřují  manažeři prevence kriminality městské policie. Strážníci Martin Vršan a Jaroslava Sekáčová pro ně připravili dopravní akce bezpečnosti silničního provozu na dětském dopravním hřišti v Olejomlýnském parku.

ilustrační foto - stánek prevence kriminality MěP Jirkov

Preventisté MěP předložili ministerstvu 3 projekty ke schválení

Datum: 8. 4. 2022

Manažeři prevence kriminality MěP Jirkov, str. Martin Vršan a str. Jaroslava Sekáčová předložili ke schválení Radě města Jirkov tři projekty, které by chtěli i letos v rámci prevence kriminality realizovat. Schválené žádosti byly v termínu odeslány na Ministerstvo vnitra ČR, ...

Z přednášky o drogách a závislosti.

Odborník přednášel žákům o škodlivosti drog

Datum: 25. 3. 2022

Terénní pracovník z neziskové organizace K-centrum Jan Šroub včera přednášel žákům 8. tříd na ZŠ Krušnohorská o návykových látkách a závislosti na nich.

přípravka ZŠ Budovatelů na služebně MěP

Přípravka na prohlídce služebny

Datum: 4. 1. 2022

Na počátku prosince se na naší služebnu Městské policie Jirkov přišly podívat děti z přípravné třídy základní školy v ul. Budovatelů.

Vánoční futsal - diplomy a ceny

Vánoční turnaj ve futsale

Datum: 31. 12. 2021

V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“ se 19. prosince uskutečnil vánoční turnaj ve futsalu, a to za finanční podpory ministerstva vnitra a podílu města Jirkova.
Turnaj se konal v tělocvičně ZŠ Budovatelů...

Pexeso od preventistů.

Ajax naděloval školákům

Datum: 10. 12. 2021

Preventisté městské policie Jaroslava Sekáčová Martin Vršan si při prosincových přednáškách s Ajaxem připravili pro děti dárky, které jim rozdávali ve třídách. Žáci dostali pexeso s tématem Ajaxe nebo složení služebního auta městské policie.

přednášky na školách

Přednášky na školách v rámci prevence kriminality

Datum: 15. 10. 2021

Se zahájením nového školního roku 2021/2022 začala městská policie s přednáškami v rámci prevence kriminality. Žáci základních škol se budou pravidelně setkávat s preventisty kriminality MěP Jirkov, kteří je budou seznamovat s různými tématy...

nedělní futsal v rámci projektu prevence

Zapoj se a sportuj

Datum: 14. 10. 2021

V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“, který je finančně podpořen ministerstvem vnitra s podílem města Jirkova, se opět začalo od září chodit na pravidelné nedělní futsalové tréninky do tělocvičny ZŠ v ul. Budovatelů. Primární cílovou skupinou jsou děti a mládež ve věku 15-25 let ...

plakát Revolution Train v Jirkově

Připomínáme - Revolution train dnes v Jirkově

Datum: 21. 6. 2021

6 vagónů, 4 kinosály, 8 interaktivních místností a skutečný příběh o drogové závislosti ... i letos byl program protidrogového vlaku vyhrazen v dopoledních hodinách pro žáky základních škol, odpoledne je od 15:30 do 18:00 pro veřejnost - na jirkovském vlakovém nádraží, vstup je zdarma,...

Na dopravním hřišti

Na dopravním hřišti s koloběžkami městské policie

Datum: 17. 6. 2021

Manažeři prevence kriminality, strážníci Jaroslava Sekáčová a Martin Vršan, se v červnu zaměřili na žáky třetích a čtvrtých tříd základních škol, kterým připravili dopravní akci zaměřenou na bezpečnost silničního provozu. Žáci měli k dispozici koloběžky, které pořídila městská policie.

připínací odznak AJAX

Přednášky prevence kriminality mohou pokračovat

Datum: 3. 6. 2021

Preventisté Městské policie Jirkov, str. Sekáčová Jaroslava a str. Vršan Martin, se v polovině května, po rozvolnění epidemických opatření, vrátili opět do základních škol, kde se zejména zaměřili na žáky 3. tříd. Pokračovalo se především s rozpracovaným „zápisníkem AJAX“, ...

Forenzní označení kola.

Forenzní značení kol začalo

Datum: 26. 11. 2020

Strážníci - preventisté za pomoci syntetické DNA v říjnu forenzně označili první jízdní kola v rámci projektu resortu vnitra. Bicykl se značí mikroskopickými tečkami s kódem. Jejich vyhledávání se provádí pod UV světlem a kód se přečte pomocí zvětšovacího zařízení. Označené kolo je zaregistrované do databáze městské policie i do mezinárodní databáze. Zjednodušuje to pátrání, když kolo někdo ukradne. Epidemie neumožnila označit všechny bicykly a kompenzační pomůcky těch, kdo o to měli zájem. S dalším značením se počítá na jaře.

Děti si vyzkoušely speciální oblek.

Pobyt pro děti v rámci prevence kriminality

Datum: 22. 9. 2020

Tři projekty na uskutečnění pobytů s dětmi základních škol letos předkládali ministerstvu vnitra preventisté městské policie Jaroslava Sekáčová a Martin Vršan. Hodnotící komise resortu vnitra se však usnesla, že vzhledem k mimořádným opatřením a nejisté prognóze v souvislosti s nákazou Covid 19 a tyto projekty nepodpoří.

Když se situace zlepšila a došlo k rozvolnění, ředitel strážníků rozhodl tyto projekty podpořit z rozpočtu městské policie, který je určen pro prevenci kriminality. Díky tomu se mohl uskutečnit už první pobyt žáků v období od 7. do 9. září v horském hotelu Svahová. Účastnili se ho žáci sedmé třídy z 3. ZŠ.

BESIP ve škole

BESIP na 1. ZŠ

Datum: 4. 5. 2020

Manažeři prevence kriminality Městské policie Jirkov str. Vršan Martin a str. Sekáčová Jaroslava se v březnu věnovali dětem v druhých třídách ze ZŠ Budovatelů. Zde probíhaly preventivní přednášky v rámci bezpečnosti silničního provozu. Děti byly seznámeny s povinnostmi, které jako cyklisti a chodci mají.

Formou zábavy s nimi probíhala ukázka, jak se chovat na přechodu pro chodce a jak na komunikaci, a byly seznámeny s dopravními značkami. Děti se vžily do role řidičů a měly možnost si obléci označení např. kola, motocyklu, vozidla, vozidla sanitky nebo hasičů a samy si vyzkoušet jízdu na komunikaci s dopravními značkami, k čemuž bylo využito přenosné dětské dopravní hřiště MěP.

ilustrační foto

Žádosti o dotace na prevenci kriminality

Datum: 29. 1. 2020

Preventisté městské policie žádají o státní dotaci na tzv. forenzní značení jízdních kol, elektrokol a koloběžek, ale i kompenzačních pomůcek jako jsou vozíky pro tělesně postižené či speciální dětské kočárky. Jde o roztok (po zaschnutí neviditelný pouhým okem) s mikrotečkami obsahujícími syntetický kód DNA a o doplnění výstražnými prvky. Nalepená samolepka varuje potenciální zloděje, že takto označený předmět je pro ně bezcenným a pro nelegálního držitele i nebezpečným artiklem. Takováto ochrana, kterou užívá už řada českých měst, významně snižuje počet odcizených bicyklů a kompenzačních pomůcek.

spolupráce preventistů MěP s výchovným ústavem

Preventisté MěP spolupracují s Výchovným ústavem v Pšově

Datum: 20. 1. 2020

Preventisté Městské policie Jirkov, str. Mgr. Bc. Sekáčová Jaroslava Dis a str. Vršan Martin v rámci prevence kriminality spolupracují s Výchovným ústavem a střediskem výchovné péče, Pšov. Vychovatelé Střediska výchovné péče pravidelně jedenkrát za dva měsíce navštěvují služebnu MěP Jirkov s dětmi, které jsou umístěny v tomto zařízení. Jedná se o děti ve věku do 18 let, které mají nejčastěji výchovné problémy nebo dochází k narušování jejich zdravého vývoje, k poruchám chování či negativním patologickým jevům. Tyto děti jsou v pobytovém zařízení v rozsahu zpravidla dvou měsíců. Děti jsou na služebně MěP Jirkov seznámeni s činností a prací strážníků, výstrojními součástkami a také jsou informováni o důsledcích z porušování zákonů a jiných právních předpisů. Cílem této spolupráce je, aby si děti uvědomily, že pácháním přestupkové či trestné činnosti se dostávají do rozporu se zákonem a čeká je poté postih.

tabulka

Projekt "Zapoj se a sportuj"

Datum: 6. 1. 2020

V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“ se 22. prosince loňského roku uskutečnil vánoční turnaj ve futsale, a to za finanční podpory Ministerstva vnitra a podílu města Jirkova.
Turnaj se uskutečnil v tělocvičně 1. ZŠ v ul. Budovatelů a zúčastnilo se ho stejně jako loni pět týmů, které tvořili zejména chlapci ze sociálně znevýhodněného prostředí a převážně ze sociálně vyloučených lokalit města Jirkova. Hrálo se čtyřkolově každý s každým a všechny týmy si pořádně zahrály. Vítězem vánočního turnaje se stali hráči z týmu PCG, kteří do posledního zápasu bojovali o první místo s týmem WU Jirkov. Nejlepším hráčem byl tentokrát po zásluze odměněn Dominik Csider z týmu WU Jirkov.

aktivní hry venku

Projekt „V kolektivu bez agrese a šikany“

Datum: 11. 11. 2019

Manažeři prevence kriminality Městské policie Jirkov str. Sekáčová Jaroslava a str. Vršan Martin pořádají v rámci Prevence kriminality projekty krátkodobých pobytů pro děti ze základních škol již od roku 2015. I během měsíců září a října letošního školního roku uskutečnili v rámci Prevence kriminality projekt s názvem „V kolektivu bez agrese a šikany“.

preventista MěP Jirkov Martin Vršan se psem Ajaxem

Zápisník Ajax na školách

Datum: 29. 10. 2019

Se zahájením školního roku 2019/2020 začala Městská policie Jirkov v rámci Prevence kriminality rozdávat na všech základních školách žákům druhých tříd „Zápisník AJAX“. Jedná se o jakousi učebnici – pracovní sešit, který seznamuje děti s jednotlivými problematikami nenásilnou formou a „využívá“ věku, kdy už děti umí číst a psát a stále rády přijímají nové vědomosti formou hry. Zápisníkem děti „provází“ policejní pes Ajax.

přednáška prevence kriminality

Zahájení série přednášek v rámci prevence kriminality

Datum: 22. 10. 2019

Se zahájením nového školního roku začala Městská policie v Jirkově s přednáškami pro žáky základních škol v rámci prevence kriminality. Během celého školního roku se budou žáci setkávat s preventisty kriminality MěP Jirkov, kteří budou žáky seznamovat s různými tématy.

V říjnu probíhaly přednášky v přípravných a prvních třídách všech ZŠ v Jirkově. Přednášky proběhly v duchu seznámení se s Prevencí kriminality Městské policie Jirkov a strážníci předvedli dětem, jaké vybavení k výkonu služby používají. Následně si děti vybarvily i omalovánky s tématem vozidel integrovaného záchranného systému.

Asistenti APK

Výběrové řízení na asistenta prevence kriminality

Datum: 23. 9. 2019

Dne 23. 9. 2019 se vyhlásilo výběrové řízení na asistenta prevence kriminality. Lhůta pro podání přihlášek poběží do 30. 9. 2019 do 9.00 hod. s tím, že hned po termínu téhož dne v 9.15 hod. proběhnou pohovory s přihlášenými uchazeči v zasedací místnosti MěÚ v Jirkově na adrese Nám. Dr. Beneše 1, 431 11 Jirkov.

#

Návštěva mateřinky na služebně MěP

Datum: 11. 7. 2019

Dne 25.6. 2019 se na naší služebnu MěP Jirkov přišly podívat děti z mateřské školky sídlící v Chomutově na Zahradní. Na MěP si děti prohlédly prostory služebny kamerového systému a zbrojního skladu, kde viděly manipulaci zbraně při kontrolním výstřelu, zda není ve zbrani uvízlý náboj.

Seznámily se s vybavením strážníka, kde viděly pouta, teleskopický obušek, stavěcí terče a okrajově se seznamovaly i s dopravními značkami. Následně se děti přesunuly ven k prohlídce služebního vozidla MěP, kde si prohlédly technické prostředky „botičky“, vyzkoušely si v autě vysílačku a spouštění majáků. Děti byly za svou pozornost a znalost následně odměněny sladkostí.

#

Přednášky v mateřince

Datum: 15. 5. 2019

Do dvou Mateřských školek Srdíčko a Klubíčko se v květnu dostavil preventista MěP Jirkov, který ve školkách přednášel prevenci kriminality pro děti všech věkových kategorií.

#

Akce pro školy v rámci BESIP

Datum: 15. 4. 2019

Manažeři prevence kriminality Městské policie Jirkov, str. Vršan Martin a str. Sekáčová Jaroslava se v dubnu až červnu zaměří na děti třetích a čtvrtých tříd všech ZŠ v Jirkově, kdy v rámci BESIPU s nimi budou provádět preventivní dopravní akci bezpečnosti silničního provozu. Tyto akce se budou konat na dětském dopravním hřišti v Olejomlýnském parku v Jirkově. Aby se děti nemusely zbytečně vláčet se svými dopravními prostředky až ze školy, budou mít vždy připraveno dvacet dětských koloběžek, které pro ně Městská policie pořídila ze svého rozpočtu.

#

Letošní první akce v rámci BESIP

Datum: 15. 4. 2019

Dne 8. dubna 2019 byla akce BESIP naplánována pro děti třetích tříd z 2. ZŠ v Jirkově, ul. Studentská. Na dopravním hřišti si děti zopakovaly povinnosti, které stanoví zákon 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, a to např. jak musí být vybaveno jízdní kolo, které povinnosti ze zákona vyplývají cyklistům, řidičům, jak se mají chovat na silnici, povinnosti chodců a také dopravní značky. Děti si zajezdily na jednotlivých úsecích dopravního hřiště, kde si vyzkoušely, zda samy dokáží dodržovat a respektovat dopravní značení. Konání akce na dopravním hřišti bylo pro děti určitě zajímavé a z hlediska prevence přínosné.

#

Úspěšné projekty prevence kriminality

Datum: 11. 4. 2019

V letošním roce manažeři Prevence kriminality MěP Jirkov, str. Martin Vršan a str. Jaroslava Sekáčová, předložili Ministerstvu vnitra ČR celkem dva projekty, které by chtěli v rámci prevence kriminality realizovat:

#

Přednáška BESIPu v ZŠ Nelumbo

Datum: 18. 3. 2019

Do soukromé školy NELUMBO, sídlící v Otvicích, se dostavili dne 8.3.2019 preventisti Městské policie Jirkov, str. Sekáčová Jaroslava a str. Vršan Martin, aby se věnovali dětem z prvního stupně v rámci přednášky BESIP k bezpečnosti silničního provozu s ukázkou na malém přenosném dopravním hřišti.

#

Vánoční turnaj

Datum: 21. 12. 2018

V rámci projektu „Volný čas trávíme sportem“ se 16. prosince uskutečnil vánoční turnaj ve futsale, a to za finanční podpory Ministerstva vnitra a podílu města Jirkova.

Turnaj se uskutečnil v tělocvičně 1. ZŠ v ul.Budovatelů a zúčastnilo se ho stejně jako loni pět týmů, které tvořili zejména chlapci ze sociálně znevýhodněného prostředí a převážně ze sociálně vyloučených lokalit města Jirkova.

Zobrazeno 1-30 ze 87