Menu
Město Jirkov
jirkov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 920
Vizualizace: KAP atelier

Jirkov usiluje o moderní sportovní halu

Datum: 25. 9. 2023

Ještě v tomto roce radnice vyhlásí výběrové řízení na stavbu multifunkčního objektu pro sport a rekreaci, který bude stát u 3. základní školy v Nerudově ulici. Protože tuto novou investiční akci bylo potřeba zařadit do městského rozpočtu, hlasovali o ní v září zastupitelé. A ti ji schválili.

Pozvánka.

Veřejné projednání návrhu územního plánu

Datum: 25. 9. 2023

Připomínáme, že ve středu 27. září od 16 hodin bude v zasedací místnosti městského úřadu probíhat 2. veřejné projednání návrhu Územního plánu Jirkov za účasti pořizovatele a zhotovitele díla.

fotografie

Výsledky foto a video soutěže

Datum: 22. 9. 2023

Porota dnes vyhodnotila snímky, které jste poslali do naší fotosoutěže, a také videa, o něž byl letošní 4. ročník obohacen. Kvalita posuzovaných fotografií je rok od roku vyšší, všechny mají své kouzlo, proto není lehké z nich vybrat tři vítězné.

Zasedání zastupitelstva.

Z dnešního jednání zastupitelů...

Datum: 20. 9. 2023

Zastupitelé dnes schválili zařazení nových investičních akcí Multifunkční objekt pro sport a rekreaci u ZŠ Nerudova a Osvětlení velké tělocvičny ZŠ Krušnohorská do městského rozpočtu ještě na tento rok.

uporoznění

UPOZORNĚNÍ

Datum: 20. 9. 2023

Pro všechny plátce kom. odpadu, kteří svoji platbu zasílají (ať již trvalým příkazem, nebo jednorázově) přes účet, dojde od 1.1.2024 ke změně účtu pro zasílání plateb za tento poplatek.

Soutěžící jirkovský park.

Dejte hlas Olejomlýnskému parku v celostátní soutěži!

Datum: 15. 9. 2023

Byli jsme úspěšně přijati do soutěže Park roku 2023 s projektem „Zóna aktivního odpočinku v lokalitě Olejomlýnského parku v Jirkově“.  O vítězích bude rozhodovat porota, ale je také možné získat Cenu veřejnosti, a to pouze hlasováním.  Odkaz najdete níže.

Pozvánka.

Ukliďme Jirkov s tomíky!

Datum: 15. 9. 2023

Ukliďme Jirkov! Pojďme s tomíky (Asociace TOM Stopaři Jirkov) v sobotu 16. září do ulic a vytvořme společně s nimi čisté prostředí. Sraz je v 9 hodin v ulici Školní 1727 v areálu jejich klubovny. Předpokládaný konec akce je ve 13 hodin.

Natřená díla.

Umělecké lavičky i samorosty dostaly nové ochranné nátěry

Datum: 14. 9. 2023

Město se snaží neustále udržovat veškeré dřevěné prvky a předměty s dřevěným povrchem, které jsou v ulicích, a opatřovat je ochrannými nátěry. Patří k nim i ozdobné lavičky, které vznikly v rámci sochařského sympozia v Olejomlýnském parku, a umělecká díla na ostrůvcích okružních křižovatek.

Elektrokoloběžky v Jirkově.

Provoz e-koloběžek prodloužen

Datum: 14. 9. 2023

Sdílené elektrokoloběžky, které měly v Jirkově prázdninový zkušební provoz, budou ve městě  k dispozici až do konce října, tedy do započetí zimní údržby. Schválili to radní na svém zářijovém jednání.

Z natáčení.

Jirkov bude v televizních Zajímavostech z regionů

Datum: 13. 9. 2023

Štáb České televize dnes točil v Jirkově záběry do pořadu „Zajímavosti z regionů“. Zpravodaje zajímal zámek Červený Hrádek (jeho interiéry, historie i současnost) a kamera též nahlédla do bývalých pivovarských sklepů.

Práce na Bernavě.

Bernava zkrásní, brousí se a natírá její obložení

Datum: 11. 9. 2023

Na městské rekreační chatě Bernava dělníci v těchto dnech přebrušují venkovní dřevěné obložení budovy, které již bylo ve špatném stavu, a pak přijde na řadu nový nátěr. Práce, které zajišťuje město Jirkov, začaly na počátku září a skončí v nejbližších týdnech.

Plakát akce.

Začíná sbírka Kola pro Afriku

Datum: 7. 9. 2023

Město se v nejbližších dnech zapojí do dalšího ročníku sbírky Kola pro Afriku. Jedná se o charitu, při níž mají lidé z Jirkova a blízkého okolí možnost věnovat své nepotřebné bicykly těm, kterým ještě dobře poslouží.

Výstava přechodu pro chodce se středovým ostrůvkem.

Pod Březencem vzniká nový, bezpečný přechod

Datum: 6. 9. 2023

Bezpečný přechod pro chodce se právě buduje pod Březencem (v blízkosti firmy JPB). Město tím reaguje na podněty obyvatel Březence, kteří na nutnost přechodu upozornili při setkání se zástupci radnice.

Hřiště po renovaci.

Hřiště u Kludského vily už jsou hotová

Datum: 31. 8. 2023

Ode dneška jsou opět v provozu dětská hřiště v zahradě Kludského vily. Obě hřiště prošla kompletní renovací a nově je zde pískoviště se stínicí plachtou.

Foto: Romana Rozsypalová

Tomíci postavili barokní pec. Zahájili tradiční veřejné pečení chleba

Datum: 28. 8. 2023

První veřejné pečení chleba i dalších dobrot se v sobotu odehrálo u klubovny jirkovských tomíků ve Školní ulici. Členové Turistického oddílu mládeže (TOM) Stopaři Jirkov zde pro tento účel vlastnoručně postavili funkční repliku barokní pece.

Hry na chodníku.

Dětská malovaná hřiště opět jako nová

Datum: 23. 8. 2023

Jirkovská radnice nechala zrenovovat malovaná dětská hřiště. Jak se vám líbí?

Miroslav Dvouletý.

Životní jubileum jirkovského děkana

Datum: 23. 8. 2023

Padesáté narozeniny slaví v těchto dnech děkan římskokatolické farnosti v Jirkově A.R.D. (Veledůstojný pán) Mgr. Miroslav Dvouletý. Letos v srpnu je to zároveň 20 let, co v našem městě působí.

PLAKÁT

ZRUŠENO: LETNÍ JIRKOVSKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY

Datum: 22. 8. 2023

Vážení Jirkované, je nám líto, ale kvůli panujícím vedrům jsme nuceni zrušit sobotní farmářské trhy. Je to na popud samotných trhovců, kteří se obávají kažení potravin nabízených v těchto horkých dnech. Děkujeme za pochopení.

Logo.

Zavedení úsporného časového kupónu

Datum: 22. 8. 2023

Od 1. září dochází ke změně ceníku Dopravy Ústeckého kraje. Pro zóny 501 Chomutov a 511 Jirkov bude možnost zakoupit si 365denní obyčejný/zlevněný časový kupón. Cestující, kteří pravidelně využívají časové kupóny, tak mohou dosáhnout výrazné úspory.

Dřevěné prvky.

Zámecký park a v něm dětský koutek

Datum: 16. 8. 2023

Stylové, účelné, hezké a také bezpečnější. Takové je po letní renovaci dětské hřiště, ale i lavičky a venkovní zábradlí v areálu zámku Červený Hrádek.

Pozvánka.

Den otevřených dveří v dopravním podniku

Datum: 15. 8. 2023

Dopravní podnik města Chomutova a Jirkova pořádá v neděli 10. září Den otevřených dveří. Můžete se těšit na prohlídku areálu, okružní vyhlídkové jízdy retro busy městem, ukázky techniky integrovaného záchranného systému a nebudou chybět zábavné atrakce ani občerstvení. Vstupné je zdarma.

Panel v Domově pro seniory U Dubu. Stejný je i na Mládežnické.

Senioři v domovech získali interaktivní panely

Datum: 14. 8. 2023

V centrálních prostorách domovů pro seniory U Dubu a na Mládežnické byly instalovány interaktivní panely. Staly se dobrým pomocníkem mnohým, kteří nemají chytrý mobil, tablet či počítač, na nichž by si mohli něco vyhledat, nebo těch, kteří s dotykovým telefonem neumí pracovat.

Ilustrační foto: pixabay.com

Cyklobusem na Lesnou

Datum: 7. 8. 2023

Město Jirkov financuje společně s Chomutovem provozování rekreační cyklodopravy na Lesnou. Jízdní řád cyklobusu a další informace zájemci najdou v příloze.

Poliklinika Jirkov.

Odběrové místo se vrátilo do přízemí polikliniky. Nabízí větší komfort

Datum: 3. 8. 2023

Namísto stání v úzké chodbičce prostorná a útulná čekárna s židlemi i lavicemi a nové sociální zařízení. Tak po přestavbě vypadá právě otevřené odběrové místo firmy Unilabs (AeskuLab) v přízemí polikliniky, které se sem zpátky přestěhovalo (po dobu rekonstrukce se odběr krve prováděl ve 3. patře).

Solaris.

Obnova a modernizace vozů MHD

Datum: 1. 8. 2023

Dopravní podnik Chomutova a Jirkova uzavřel se společností Solaris Czech smlouvu o dodávce 6 autobusů MHD v celkové hodnotě 45,7 miliónu korun.

Logo.

Další Kola pro Afriku

Datum: 31. 7. 2023

Na základě zpětné vazby od obyvatel se město rozhodlo uspořádat již 7. charitativní sbírku „Kola pro Afriku“. Proběhne od 11. do 25. září a sběrným místem pro bicykly, ale i náhradní díly na kola, reflexní vesty, helmy či cyklonářadí bude opět jedna z městských garáží za lékárnou u náměstí.

Kontejner na pneu ve sběrném dvoře.

Nová služba: ojeté pneumatiky lze odvézt i do sběrného dvora

Datum: 25. 7. 2023

Ve sběrném dvoře v areálu Krušnohorských služeb na Březenci vzniklo veřejné místo zpětného odběru pneumatik. Ojeté pneumatiky zde může odložit takzvaný koncový uživatel, tedy buď občan, nebo i podnikatel, který mění „obutí“ na svém autě. 

Poslední úpravy na mostní silnici.

Most na Borek už je otevřen pro veškerou dopravu

Datum: 21. 7. 2023

Most přes Bílinu ve směru od Podniku služeb na Borek je zrekonstruován a dnes ve 13:00 byl otevřen pro veškerou dopravu. Zároveň je zde obnovena konstrukce vozovky a opraveno a instalováno zábradlí i svodidla na mostě.

Lesík, jehož část ustoupí parkovišti.

Na Mládežnické vznikne nové prostorné parkoviště

Datum: 19. 7. 2023

Hornímu sídlišti, které je zastavěné vozidly, přinese úlevu parkoviště pro 65 aut, které se má v září začít stavět v rozsáhlé proluce mezi paneláky – v části přilehlého nevzhledného lesíka na Mládežnické. Nové parkovací plochy doplní chodníky, v plánu jsou i sadové úpravy a řádné osvětlení.

E-koloběžky na autobusovém nádraží v Jirkově. Foto: TO-MI Electro

V Jirkově začal zkušební prázdninový provoz elektrokoloběžek

Datum: 19. 7. 2023

E-koloběžky už máme v Jirkově, je jich 20 a jejich hlavní stanoviště je na autobusovém nádraží.

Zobrazeno 1-30 ze 920