Menu
Město Jirkov
jirkov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 777
kříženec pitbula

Nechybí někomu?

Datum: 6. 12. 2022

Na úvodní fotografii je letos v září nalezený hladkosrstý, šedobéžový kříženec pitbula, starý asi 9 let - nechybí Vám?
V případě, že máte zájem, můžete si některého z nalezenců vyzvednout přímo v Psím útulku v Jirkově, Novém Březenci, kde jsou umístěni. Třeba udělá radost někomu pod stromečkem...

Současný pohled do ulice Smetanovy sady.

Silnice ve Smetanových sadech bude od pátku odpoledne celá průjezdná

Datum: 6. 12. 2022

Ulice Smetanovy sady už bude v pátek 9. prosince odpoledne po celé délce průjezdná (od Alešovy ulice ke kruhovému objezdu ve Dvořákově ulici a naopak). Díky tomu bude i cesta do Tesca za vánočními nákupy mnohem snazší. 

logo DÚK

POZOR - změna v zelených autobusech

Datum: 1. 12. 2022

Od 1. 12. 2022 změnil Ústecký kraj dopravce a s ním i některé jízdní řády pro oblast Chomutov - Jirkov. Od dnešního dne jezdí autobusy společnosti UMBRELLA CITY LINES s.r.o. Níže uvádíme odkaz na portál Dopravy Ústeckého kraje (DÚK), kde jsou souhrnné jízdní řády jednotlivých linek k dispozici:

Prezidentská standarta.

Nabídka členství ve volební komisi. Zájemci hlaste se!

Datum: 30. 11. 2022

Blíží se prezidentské volby, které se konají každých pět let. Letos se uskuteční I. kolo 13. - 14. ledna a případné II. kolo 27. - 28. ledna. Přicházíme s nabídkou členství ve volební komisi. 

Logo asociace

Jirkovský městský ústav obhájil Značku kvality

Datum: 30. 11. 2022

Městský ústav sociálních služeb Jirkov poskytuje služby na té nejvyšší úrovni. Důkazem je to, že se mu podařilo obhájit pro službu domov pro seniory a pro domov se zvláštním režimem „Značku kvality v sociálních službách“.

Ježíškova pošta se zvoničkou. Foto Vladimír Vacula

Letošní vánoční novinky na náměstí a na zámku

Datum: 29. 11. 2022

Také letos jsme si pro vás přichystali několik vánočních novinek: Ježíškovu poštu ve zvoničce a světelnou bránu s anděly na náměstí a také Červenohrádecký betlém na zámku.  

Výluka.

Výluka autobusů kvůli opravě mostu přes třináctku

Datum: 29. 11. 2022

Kvůli úplné uzavírce mostu přes silnici I/13 u Vysoká Pece je až do konce června příštího roku výluka autobusových linek 564 (Chomutov – Litvínov) a 565 (Triangle – Chomutov – Most). Výluka probíhá pouze ve směru z Chomutova do Komořan. V opačném směru se trasa nemění.

Vánoční Jirkov.

Jirkov o Vánocích

Datum: 28. 11. 2022

Abyste měli kompletní přehled o veškerém kulturním dění těchto dnů, přinášíme plakát „Jirkov o Vánocích“.

Vánoční fotokoutek.

Vánoce už přišly na radnici...

Datum: 25. 11. 2022

Každého, kdo si přijde něco vyřídit na městský úřad, přivítá vánočně vyzdobené schodiště, zářící stromek v patře, okenní parapety s ozdobami. A stejně jako loni jsme pro vás v přízemí přichystali vánoční fotokoutek.

Druhé zasedání nového zastupitelstva.

Z jednání zastupitelů...

Datum: 23. 11. 2022

Zastupitelstvo města, které dnes zasedá, vzalo na vědomí informativní zprávu k rozpočtu města na rok 2023, tzv. první čtení. Návrh rozpočtu, ke kterému se můžou zastupitelé vyjadřovat, je v celkových výdajích 449,6 miliónu a příjmech 419,9 miliónu korun.

Vztyčení stromu.

Náměstí ozdobil vánoční smrk z Otvic

Datum: 22. 11. 2022

Symbol letošních Vánoc je tady! Jedenáct metrů vysoký smrk pichlavý, který městu darovala ze své zahrady paní Ašenbrenerová z Otvic, byl právě vztyčen na hlavním náměstí.

Znak města.

Listopadové zasedání městského zastupitelstva

Datum: 21. 11. 2022

Druhé zasedání nového městského zastupitelstva se bude konat ve středu 23. listopadu od 15 hodin ve velké zasedací místnosti na radnici.

Výkres: Dopravně inženýrské opatření - Přehledná situace a situace objízdných tras. Vypracoval: Ing. Tomáš Chrtek

Koncem listopadu se uzavře most přes třináctku

Datum: 16. 11. 2022

Od 28. listopadu 2022 do 30. června 2023 bude kvůli rekonstrukci uzavřený most u Vysoké Pece do Vrskmaně (u Kyjické nádrže). Týká se to i spousty lidí z Jirkova, kteří tudy sjíždí na silnici I/13 do Mostu, nebo jedou přes Vrskmaň do průmyslových parků u Mostu.

Kladina pro psy.

Prvky pro psy jsou opět bezpečné

Datum: 16. 11. 2022

Na psí louce ve Školní ulici jsou již opravené prvky agility - kladina (viz snímky z instalace nových voděodolných desek s gumou) a houpačka.

Mikulášská jízda.

Mikulášská jízda historickým trolejbusem

Datum: 16. 11. 2022

Dopravní podnik vypraví v neděli 4. prosince Mikulášský trolejbus. Mikulášskou jízdu uskuteční historický vůz Škoda 15 Tr evidenční číslo 008, který v roce 2019 prošel celkovou rozsáhlou rekonstrukcí. A pozor, v tomto trolejbusu nebude umožněna přeprava dětských kočárků.

Nové prvky osvětlení na náměstí.

Představujeme novinku ve vánoční výzdobě města

Datum: 15. 11. 2022

Novinku v letošním vánočním osvětlení už mohou lidé vidět na hlavním náměstí u cukrárny směrem k mostku přes Bělu. Jedná se o dvojici andělů s bránou uprostřed. Výzdoba sestává z úsporných světelných diod.   

Benders arena Vrskmaň.

Veřejné bruslení na stadionu ve Vrskmani

Datum: 14. 11. 2022

Městu se ve spolupráci s Paraplíčkem podařilo zajistit veřejné bruslení na malém krytém zimním stadionu Benders arena v sousední Vrskmani. První bruslení se bude konat už tuto sobotu 19. listopadu.

Úsek, kde auta překážela tak, že nebylo možné tyto stromy prořezat.

Nekomplikujte ořez akátů, přeparkujte si!

Datum: 11. 11. 2022

Tento týden se arboristům, kteří prořezávají přerostlé akáty v Nových Ervěnicích, nepodařilo kvůli nerespektování dopravního značení několik těchto stromů ošetřit. V příštím týdnu (14. a 15. listopadu) proběhne další pokus o jejich ořez.

Akt u pomníku padlých hrdinů.

Uctění památky válečných veteránů

Datum: 11. 11. 2022

Představitelé radnice, skauti i další hosté dnes - v Den válečných veteránů - uctili na Havlíčkově náměstí památku bojovníků za svobodu. Starostka Dana Havlátková Jurštaková a 1. místostarosta Josef Šebek tam položili za město věnec k pomníku padlých hrdinů.

Osada Jindřišská. Printscreen Mapy.cz

Chystá se změna svozového dne v Jindřišské!

Datum: 9. 11. 2022

Popelnice na směsný odpad v Jindřišské se nebudou vyvážet každý pátek, jak tomu bylo doposud. Krušnohorské služby je tu začnou od 24. listopadu vyvážet každý čtvrtek odpoledne.

Nádoba na bio odpad.

Poslední svoz biokontejnerů

Datum: 9. 11. 2022

Listopad je posledním měsícem svozu bioodpadu z rodinných domů i kontejnerů na bio ve městě. Kdy tento svoz proběhne, se dozvíte níže.   

Ilustrační foto VK Jirkov

Jirkov hostí celostátní finále v žákovském volejbale

Datum: 9. 11. 2022

V hale ZŠ Krušnohorská se dnes a zítra uskuteční celostátní volejbalové finále základních škol - chlapců. „Všechny naše příznivce tímto srdečně zvu do haly na pěkný volejbal,“ vzkazuje VK Jirkov Zdeněk Hlinovský.

plakát

Den válečných veteránů

Datum: 9. 11. 2022

V pátek 11. listopadu v Den válečných veteránů uctí vedení města Jirkova památku bojovníků za svobodu. Pietní akt se koná v 11 hodin u pomníku padlých hrdinů na Havlíčkově náměstí. Pokud bude chtít i někdo z občanů uctít jejich památku, může přijít k památníku ve stejný čas.

ilustrační fotografie

Hledáme vánoční strom na náměstí! Pomůžete nám?

Datum: 8. 11. 2022

Každý rok zdobí náměstí Dr. E. Beneše krásný živý strom. Chceme, aby tomu bylo i letos. Proto se na vás, milí občané, obracíme s žádostí, zda máte (vy nebo někdo, koho znáte) na pozemku vzrostlý smrk, který chcete pokácet. Využili bychom ho jako jirkovský vánoční strom.

Ve třídě s Ajaxem.

Preventisté navštěvují školy s Ajaxem

Datum: 8. 11. 2022

Se zahájením školního roku začala městská policie v rámci prevence kriminality rozdávat na všech základních školách žákům druhých tříd Zápisník AJAX. Jedná se o jakousi učebnici - pracovní sešit, který seznamuje děti s jednotlivými problematikami nenásilnou formou.

Milostivé léto II

„Milostivé léto“ ještě do konce měsíce

Datum: 7. 11. 2022

Už jen do konce listopadu potrvá druhá fáze tzv. „milostivého léta“. Dlužníkům se díky ní skýtá jedinečná možnost splatit exekuce bez úroků.

Printscreen: Mapy.cz

Prořezávka akátů na druhé straně ulice

Datum: 7. 11. 2022

Od dnešního rána opět probíhá ořez přerostlých akátů podél silnice v Nových Ervěnicích (práce se tento týden přesunuly na druhou stranu Ervěnické ulice). Jedná se o úsek od čp. 1066 až k čp. 1017 (viz mapka). Prořezávka bude pokračovat i zítra od 7:30 a potrvá do 15 hodin.  

Probíhající přípravné práce.

Vývěsní tabule nahradí elektronická úřední deska

Datum: 2. 11. 2022

Začala instalace elektronické úřední desky, která bude nejpozději do konce příštího týdne umístěna před hlavním vchodem do městského úřadu.

Strážník městské policie.

Hledané osoby to v Jirkově nemají jednoduché

Datum: 27. 10. 2022

Jedním z úkolů městské policie je i pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. Jejich evidenci spravuje státní policie a strážníci s ní na tomto úseku úzce spolupracují. V některých případech jsou hledaní objeveni obsluhou kamerového systému.

Trnovník akát. Foto: nase-voda.cz

Prořezávka akátů pokračuje

Datum: 26. 10. 2022

V pondělí a úterý příštího týdne bude pokračovat odborná prořezávka přerostlých akátů podél silnice v Ervěnické ulici, od domů čp. 1007 až po čp. 1005.

Zobrazeno 1-30 ze 777