Menu
Město Jirkov
jirkov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 1049
Foto je z rekonstrukce, která zde probíhala.

Most přes přivaděč v Jiráskově bude v provozu už 22. července!

Datum: 12. 7. 2024

S více než měsíčním předstihem bude hotový most včetně lávky pro pěší přes Podkrušnohorský přivaděč v Jiráskově ulici. Most bude otevřený už v pondělí 22. července. 

Salonní vůz.

Slavnost k návratu salonního vozu do Jirkova

Datum: 10. 7. 2024

Budeme velmi rádi, když se přijdete v pátek 12. července podívat na slavnost s bohatým programem, kterou pořádáme v souvislosti s návratem salonního vozu principála Karla Kludského do Jirkova. Čeká vás vystoupení kouzelníka, koncert Petry Černocké i hudebních skupin Coffeebreak a Čardáš Klaunů.

Vlek cyklobusu.

Cyklobusem do okolí

Datum: 10. 7. 2024

Plánujete výlet na kole v okolí? Můžete využít cyklobus, který jezdí z Chomutova přes Jirkov na rozcestí Malý Háj, Lesná. Dopravní podnik města Chomutova a Jirkova smluvně zajišťuje cyklobus od července do srpna každou sobotu a neděli.

Kludského salonní vůz se v plném lesku vrátil do Jirkova

Kludského salonní vůz se v plném lesku vrátil do Jirkova

Datum: 8. 7. 2024

Po 95 letech se dnes v plném lesku vrátil do Jirkova salonní vůz principála Karla Kludského. Z Hořic v Podkrkonoší ho sem dopravila firma Restaurátorské ateliéry Bárta, která mu vrátila původní podobu.

Upozornění z úřadu práce

Upozornění z Úřadu práce Jirkov

Datum: 4. 7. 2024

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude Úřad práce, kontaktní pracoviště Jirkov, ve čtvrtek 11. 7. 2024 mimo provoz.

Dopravní zrcadlo. Ilustrační foto: pixabay.com

Nová dopravní zrcadla. Zatím do šesti vytipovaných ulic

Datum: 1. 7. 2024

Na základě poznatků občanů označila radnice při nedávné kontrole dopravního značení místa, kde je špatný výjezd, zejména na hlavní komunikaci. Město sem objednalo šest velkých zrcadel (viz snímky ulic).

Leták.

Změny v úplatě za předškolní a školní služby

Datum: 27. 6. 2024

Od letošního září jsou rodiny, které pobírají přídavek na dítě, osvobozeny od některých předškolních a školních poplatků:

Z jednání zastupitelstva.

Z červnového jednání zastupitelů…

Datum: 27. 6. 2024

V sále hasičů včera mimořádně probíhalo (kvůli stavebním pracím na radnici) zasedání městského zastupitelstva. Schvalovaly se například tyto body (viz níže):  

Zasedání ZM.

Červnové zasedání zastupitelů

Datum: 24. 6. 2024

Ve středu 26. června od 15 hodin zasedá zastupitelstvo města. Jednání se tentokrát (kvůli stavebním prací na MěÚ) uskuteční v sále budovy jirkovského informačního centra v 1. patře a je veřejné.

Vyznamenaní žáci.

Město opět ocenilo nejlepší žáky. Letos jich je 15

Datum: 20. 6. 2024

Také v letošním roce získali nejúspěšnější žáci jirkovských škol tradiční ocenění od města. Včera bylo v synagoze vyznamenáno 15 školáků.

Osvědčení.

Poděkování občanům Jirkova za třídění odpadu

Datum: 19. 6. 2024

Třídění odpadu má smysl. V Jirkově jsme na tom v tomto ohledu dobře. Vyplývá to z přehledu společnosti EKO-KOM o množství odpadu, který jsme v našem městě vytřídili a předali k využití v roce 2023.

Výtvarná soutěž DSO.

Hlasujte pro nejhezčí dětský obrázek!

Datum: 12. 6. 2024

Dobrovolný svazek obcí Chomutovsko spustil další kolo hodnocení dětských prací. Na jeho webových stránkách je umístěna anketa ve dvou kategoriích, kde může veřejnost vybrat nejhezčí obrázek z mateřských škol a z 1. stupně základních škol.

Ilustrace: pixabay.com

Na popud města se daň z nemovitosti nezvyšuje

Datum: 12. 6. 2024

Město neiniciovalo zvýšení platby daně z nemovitosti (ta byla nedávno pro všechny obyvatele České republiky o 80 procent zdražena v důsledku vládního balíčku na snížení schodků státního rozpočtu). Jirkov se naopak zařadil mezi ta města, která daň z nemovitých věcí nenavýšila.

Varhany v kostele sv. Jiljí.

Adoptujte si píšťalu, zní hlas na záchranu varhan

Datum: 11. 6. 2024

Varhany v děkanském kostele sv. Jiljí v Jirkově nutně potřebují revizi a opravu. Její cena se pohybuje v řádu miliónů korun. Zdejší farnost se snaží získat co největší část těchto prostředků z příspěvků farníků, přátel a příznivců. S prosbou o pomoc se nyní obrací i na veřejnost.

Horním sídlištím se vyčistil a prosvětlil les

Horním sídlištím se vyčistil a prosvětlil les

Datum: 10. 6. 2024

Donedávna zarostlá, nevzhledná a znečištěná místa ve městě se stávají příjemnými, prosvětlenými lokalitami, které lákají k procházkám a odpočinku. „To je náš cíl, jenž jsme si předsevzali a snažíme se jej plnit,“ říká starostka Dana Havlátková Jurštaková.

NOVÝ PROJEKT MĚSTA JIRKOVA: „Zastávky bezpečné pro ptáky“

NOVÝ PROJEKT MĚSTA JIRKOVA: „Zastávky bezpečné pro ptáky“

Datum: 6. 6. 2024

Město Jirkov ve spolupráci se základními školami a DDM Paraplíčko zahájilo nový projekt zaměřený na ochranu ptáků. Cílem je lepení samolepek siluet opeřenců na skleněné plochy zastávek MHD. Samolepky zabrání tomu, aby ptáci při letu bourali do průhledných ploch přístřešků a přicházeli tak o život.

EP

Aktuálně k volbám

Datum: 5. 6. 2024

Volby do Evropského parlamentu se letos uskuteční 7. a 8. června. Dnešním dnem by měli mít všichni ve své schránce volební hlasovací lístky. Ty byly roznášeny voličům přihlášeným ke dni 28. 4. 2024 k trvalému pobytu v Jirkově, a to dle seznamu vytištěného z evidence obyvatel k uvedenému datu.

Jirkovské noviny.

Jirkovské noviny opět do schránek

Datum: 4. 6. 2024

Milí Jirkované, počínaje červnovým vydáním budete opět každý měsíc dostávat Jirkovské noviny do vašich domovních schránek. K tomuto kroku nás vedlo několik důvodů.

Pocitová mapa.

Pocitová mapa: probíhá online šetření 

Datum: 3. 6. 2024

Až do konce června trvá online šetření v rámci pocitové mapy, která radnici ukáže, jak se lidé v Jirkově cítí.

Květinové mísy.

Jirkov opět rozkvetl

Datum: 29. 5. 2024

Pestrobarevné květy v mísách zdobí ode dneška náměstí Dr. E. Beneše (vč. prostoru před radnicí) a Kostelní ulici.

hokej

DÍKY, „ZLATÝ“ DAVIDE!

Datum: 27. 5. 2024

„Zlatá pojistka“ z hokejky rodilého Jirkovana Davida Kämpfa zpečetila vítězství naší hokejové reprezentace na Mistrovství světa v Praze.

informační cedule na budově MěÚ Jirkov

Stavební práce na úřadě - stavební úřad dočasně v jiném patře

Datum: 23. 5. 2024

Jak jsme již informovali, na městském úřadě probíhají v této době stavební práce.

V radničních budovách čp. 1 a čp. 2 se rekonstruuje elektroinstalace a chystá se i výměna oken ve fasádě a střešním plášti.

Žlutý kontejner.

Do kontejneru na plasty se už můžou vhazovat i kovy

Datum: 15. 5. 2024

Právě vstoupila v platnost Obecně závazná vyhláška, která stanoví systém odpadového hospodářství. Podstatnou informací pro občany je zavedení tzv. multikomoditního sběru u žlutých kontejnerů.

Z pietního aktu.

Pietní akt: pocta všem zemřelým Jirkovanům

Datum: 13. 5. 2024

Představitelé Jirkova, partnerského německého města Brand-Erbisdorfu a spolku německých krajanů Görkauer Freundeskreis dnes položili na jirkovském hřbitově věnce k pomníku všem Jirkovanům zemřelým doma i v zahraničí.

Hodiny pro veřejnost.

I přes stavební práce funguje úřad naplno!

Datum: 10. 5. 2024

Vážení občané, prosíme o shovívavost při vašich návštěvách Městského úřadu Jirkov, kde v současnosti probíhají stavební práce.

Autobusové linky.

Výluka autobusů u Žiželic kvůli stavbě mostu

Datum: 10. 5. 2024

Krajský úřad informuje o mimořádných změnách jízdních řádů některých linek kvůli uzavírce silnice I/27 u Žiželic v rámci výstavby nového mostu. Linky č. 564 a 565 jsou vedeny přes Jirkov. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny i na zastávkách.

PLAKÁT

Pietní akt: DEN VÍTĚZSTVÍ

Datum: 7. 5. 2024

Zveme Vás na pietní akt ke Dni vítězství, který se koná na jirkovském hřbitově ve středu 8. května od 9 hodin u památníku Obětem válek a násilí. Každý, kdo chce vzdát hold padlým hrdinům, je srdečně zván!

PLAKÁT

BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

Datum: 7. 5. 2024

V pondělí 13. května od 15 hodin v kanceláři místostarosty městského úřadu bude opět zdarma poskytovat právní konzultace pro jirkovské občany služby pro bono advokátní kancelář JUDr. Jana Puldy, LL.M.

Pocitová mapa Jirkov

Spuštěna online verze pocitové mapy

Datum: 2. 5. 2024

Jirkov vytvořil pocitovou mapu, která ukáže, jak se lidé ve městě cítí. Získá tak nástroj ke zpětné vazbě. Online šetření v rámci pocitových map probíhá ode dneška a potrvá až do konce června.

Partnerskou smlouvu měst podepsali starostka Dana Havlátková Jurštaková a primátor František Mašlonka.

Jirkov uzavřel partnerství se slovenským Novým Mestom nad Váhom

Datum: 22. 4. 2024

Dohodu o partnerské spolupráci měst podepsali 20. dubna na zámku Červený Hrádek představitelé Jirkova a slovenského Nového Mesta nad Váhom. Tato smlouva umožní společné aktivity přeshraniční spolupráce v kulturním a sportovním odvětví, ve vzdělávání, výměnných pobytech dětí a mládeže apod.

Zobrazeno 1-30 ze 1049