Menu
Město Jirkov
jirkov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 834
Společné foto.

Město tradičně ocenilo učitele

Datum: 30. 3. 2023

Vedení města každoročně předává vybraným učitelům ocenění za jejich obětavou práci. K slavnostnímu aktu zve všechny místní pedagogy do Jirkovského divadla. Tak tomu bylo i dnes. Zástupci radnice zde zároveň všem přítomným popřáli k nedávnému Dni učitelů.

Značky vyznačují zónové čištění.

Pozor, začne blokové čištění města

Datum: 30. 3. 2023

V pondělí 3. dubna začíná jarní blokové čištění města. Potrvá až do 17. května.

U velikonoční břízy.

Na náměstí přicházejí Velikonoce...

Datum: 30. 3. 2023

Jako symbol Velikonoc, ale také probouzejícího se jara, dnes nechalo město na hlavním náměstí vztyčit šestimetrovou břízu ozdobenou mašlemi. Zelenající se strom je současně pozvánkou na Neděli velikonoční 9. dubna na náměstí - akce začíná ve 13 hodin a více se o ní dočtete v přiloženém letáku.

Místostarosta Josef Šebek při zajišťování úklidu.

Uklizeny zaneřáděné pozemky na příjezdu do Jirkova

Datum: 28. 3. 2023

Město obdrželo několik stížností na nepořádek okolo komunikace vedoucí od LIDLu na Písečné v Chomutově směrem do Jirkova (v Chomutovské ulici). Přestože tyto pozemky nejsou v majetku Jirkova, postarala se radnice (ve spolupráci s jejich majiteli) o „generální“ úklid celého prostoru.

Logo soutěže.

DSO chystá 2. ročník výtvarné soutěže. Tentokrát se stotisícovou dotací

Datum: 23. 3. 2023

Dobrovolný svazek obcí Chomutovsko chce děti opět povzbudit k tomu, aby vyjádřily své pocity, nápady, zážitky ze svého okolí formou výtvarného zpracování. Pro velký ohlas loňské výtvarné soutěže na téma „Můj/Náš svět“ vyhlásí i její 2. ročník. Ve hře je letos dotace 100 tisíc korun od Nadace ČEZ.

Nová dopravní značka na příjezdu.

U náměstí parkování s kotoučem

Datum: 22. 3. 2023

Řidiči, pozor! Prostor mezi garážemi městského úřadu a bokem Komerční banky u náměstí má změněné dopravní značení. Kdo tu chce stát, musí mít v autě viditelně umístěný parkovací kotouč (parkovací hodiny, které se dají běžně koupit např. v papírnictví).

Garáž, kterou město nabízí.

Nabídka garáže - prodej obálkovou metodou

Datum: 21. 3. 2023

Město Jirkov nabízí k prodeji garáž se zavedenou elektřinou v bytovém domě ve Studentské čp. 1285 a 1286 (naproti přes silnici je zahradnictví Hortenzie). Prodej proběhne výběrovým řízením – obálkovou metodou. Minimální kupní cena činí 462 tisíc korun.

Odchytová klec.

Začal odchyt holubů, potrvá dva měsíce

Datum: 21. 3. 2023

V Jirkově začal pravidelný odchyt přemnožených holubů. Provádí se za pomocí klecí ve čtyřech vybraných lokalitách. Odchyt bude probíhat dva měsíce.

V nahrávacím studiu.

I další škola s úspěchem ukončila projekt Post Bellum

Datum: 20. 3. 2023

Závěrečnou prezentaci projektu „Příběhy našich sousedů“ měla v kulturním domě Orfeum v Kadani i další jirkovská škola – ZŠ Nerudova. Zúčastnili se jí žáci 8. tříd Dominika Prosková, Michaela Němcová, Tereza Vošvrdová a Vladimír Jančok.

Žáci, kteří se podíleli na projektu.

Žáci úspěšně završili projekt „Příběhy našich sousedů“

Datum: 17. 3. 2023

Projekt „Příběhy našich sousedů“ vyvrcholil v úterý v kulturním domě Orfeum v Kadani závěrečnou prezentací. Zúčastnili se jí žáci 9. B ze ZŠ Krušnohorská Tereza Kociánová, Patrik Prokeš, Lucie Stibalová a Klára Witschasová.

Proces třídění.

Co se děje s vytříděným olejem?

Datum: 10. 3. 2023

Také vás napadlo, co se děje se vším tím použitým olejem, který doma slijete a odnesete do olejové popelnice? V Jirkově máme těchto nádob 30. Pojďte se tedy podívat, co všechno se s vysloužilým kuchyňským olejem musí stát, aby mohl znovu posloužit lidem jako recyklované palivo pro letadla a auta.

Projekt.

Asistentky prevence kriminality jsou důležitým mezičlánkem

Datum: 9. 3. 2023

Od počátku tohoto měsíce pracuje u městské policie šest asistentek prevence kriminality (APK). Jde o ženy různého věku, které uspěly v nedávném výběrovém řízení.

výjezdy FÚ do obcí

Finanční úřad i letos v Jirkově

Datum: 6. 3. 2023

I letos přijedou zástupci finančního úřadu do Jirkova, aby pomohli Jirkovským s podáním daňového přiznání za rok 2022. V pondělí 13. a ve středu 22. března budou na Městském úřadu Jirkov vždy od 13 do 16:30 hodin.

zápisy do prvních tříd

Zápis dětí do 1. tříd základních škol v Jirkově pro školní rok 2023/2024

Datum: 28. 2. 2023

Zápis dětí k povinné školní docházce proběhne na základních školách v Jirkově ve dnech 12. a 13. dubna 2023 vždy od 14 do 17 hodin. Zákonný zástupce je povinen přihlásit k zápisu dítě narozené od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017, u zápisu předloží svůj doklad totožnosti a rodný list dítěte.

jak snížit spotřebu

Jak na energie?

Datum: 28. 2. 2023

Vyzkoušejte kalkulačku, která vám ukáže, kolik peněz lze uspořit podle typu energie, který v domácnosti používáte. Pomocí okamžitých úspor energie lze snížit spotřebu energie až o 20 %, a tím i účet za elektřinu a vytápění... Využít můžete také dotace pro úsporné bydlení...

Seznámení se s projektem.

Společně proti násilí na seniorech

Datum: 23. 2. 2023

Městský ústav sociálních služeb Jirkov spolu s partnerskými organizacemi uskutečňuje projekt na pomoc osobám ohroženým a obětem domácího násilí a genderově podmíněného násilí. Projekt probíhá od počátku loňského listopadu a je podpořen z Norských fondů.

Workshop.

Seminář o hrozbách v kyberprostoru

Datum: 22. 2. 2023

Jak čelit hrozbám v kybernetickém prostoru, poradí zkušený policista účastníkům semináře, který se koná 14. března v Jirkovském divadle.

Mapka znázorňuje změnu situace.

Změna dopravní situace na Osadě

Datum: 16. 2. 2023

Doprava na Osadě, především kolem 1. základní školy, se rozmělní. Mělo by to ochránit žáky, kteří se tu v hojné míře pohybují. „Jejich bezpečnost je naším hlavním cílem i prvořadým zájmem policie,“ zdůrazňuje starostka Dana Havlátková Jurštaková.

Utržená světýlka na mostku přes Bělu.

Policie dopadla ničitele vánoční výzdoby

Datum: 16. 2. 2023

Už se ví, kdo poškodil vánoční výzdobu na náměstí Dr. E. Beneše. K události došlo v noci těsně před vánočními svátky. V té době neznámí pachatelé utrhali světelné řetězy na zábradlí lávky přes Bělu i na vedlejší bráně s anděly, čímž přerušili proudový obvod.

Zastupitelstvo.

Z jednání zastupitelů...

Datum: 15. 2. 2023

Dnes se konalo zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé schválili například tyto body (viz níže).

lístky na ples

ZBÝVÁ PÁR VOLNÝCH LÍSTKŮ NA NÁŠ PLES!

Datum: 13. 2. 2023

Tento pátek se koná Reprezentační ples města Jirkova s mysliveckou tématikou. Pokud jste nesehnali vstupenky, máte ještě šanci: na sále se uvolnil jeden celý stůl (lístky můžete zakoupit v infocentru).
Tak neváhejte, těšíme se na Vás v Jirkovském divadle!

Znak města.

Únorové zasedání zastupitelů

Datum: 13. 2. 2023

Ve středu 15. února od 15 hodin zasedá městské zastupitelstvo. Jednání se uskuteční v zasedací místnosti městského úřadu a je veřejné.

logo

VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA ASISTENTA PREVENCE KRIMINALITY

Datum: 9. 2. 2023

Město Jirkov od dnešního dne vyhlašuje výběrové řízení na asistenta prevence kriminality.

Terezka s maminkou.

Charita pomůže i Terezce

Datum: 8. 2. 2023

Dalším dítětem, kterému letos pomůžou peníze vybrané v rámci Jirkovského charitativního adventu, je Terezka Pavlásková. Se svou maminkou dnes zavítala na radnici, kde ji přijala starostka Dana Havlátková Jurštaková.

Letní tábor.

Rezervujte si letní tábor, dokud jsou volná místa

Datum: 8. 2. 2023

Nevíte, co s dětmi o letních prázdninách? Dopřejte jim příměstský nebo pobytový tábor! Třeba si vyberete z přehledu, který uvádíme níže.

Nové nasvícení Červeného Hrádku.

Nové nasvícení památky. Zámek září do dáli

Datum: 7. 2. 2023

Červený Hrádek má nové venkovní osvětlení. A ne jen tak ledajaké. Šest úsporných LED reflektorů, které na něj míří, dokáže budovu světelně „nabarvit“ na jakýkoli odstín a třeba i vícebarevně.

Snímek jsme dnes pořídili na Osadě.

Vytažené popelnice brání úklidu

Datum: 6. 2. 2023

Žádáme domkaře, aby své popelnice trvale nenechávali na chodníku. V takovém případě se sem totiž nedostane úklidová technika zimní údržby. Popelnice vyndavejte pouze ve svozový den! Děkujeme za pochopení.

Nikolka se svou maminkou.

Charita pomůže Nikolce

Datum: 31. 1. 2023

Prvním dítětem, kterému letos pomůžou peníze vybrané v rámci Jirkovského charitativního adventu, je Nikolka Slabáková. Se svou maminkou včera zavítala na radnici, kde ji přijala starostka Dana Havlátková Jurštaková. Dívka zde obdržela poukaz na intenzivní neurorehabilitace v hodnotě 50 tisíc korun.

Odtahová služba hasičů.

Neukáznění řidiči zaplatí víc za odtahy

Datum: 31. 1. 2023

Více za odtah zaplatí řidiči, kteří při blokovém čištění nepřeparkují svá auta, nebo když je nechají stát tam, kde se to nesmí. Radní schválili nařízení, kterým se od 9. února stanovují maximální ceny za nucené odtahy a za umístění těchto vozidel na vymezenou odstavnou plochu.

Mamince Natálky přišla osobně popřát starostka.

Prvním letošním občánkem je Natálka

Datum: 30. 1. 2023

Zástupci radnice dnes přišli domů za prvním letošním občánkem Jirkova. Je jím Natálie Bydžovská, která se narodila 6. ledna.

Zobrazeno 1-30 ze 834