Menu
Město Jirkov
jirkov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 711
Z místa autohavárie.

Jirkovští hasiči při návratu z Hřenska zasahovali u nehody

Datum: 4. 8. 2022

Při návratu z Hřenska, kde hasí požár, zastavili jirkovští hasiči mezi Ústím a Teplicemi u čerstvé nehody osobního auta a vozu údržby. Řidiče vozidla KIA postihl mikrospánek. Naši hasiči mu do příjezdu záchranky okamžitě poskytli prvotní předlékařskou péči, čímž mu nejspíš zachránili život.

Příkladem letošní úspory je probíhající rekonstrukce ulice Smetanovy sady.

Město ušetřilo přes 30 miliónů korun

Datum: 3. 8. 2022

Od začátku roku vypsalo město Jirkov přibližně 40 zadávacích řízení. Tím, že byly v roce 2019 schváleny změny zásad pro zadávání veřejných zakázek, má radnice možnost oslovit co největší počet dodavatelů a získat tak co nejvíce nabídek.

Nový bezpečnostní přeliv.

Trojice městských rybníků „ožívá“

Datum: 2. 8. 2022

Tři jirkovské rybníky (Ovčí, V Díře a Hřebíkárna) se mění před očima. Jejich revitalizace je třetí nejdražší investiční akcí v letošním roce. Z velké části ji hradí státní dotace. Práce na nich začaly už loni v listopadu. Pro letošek jsou vyčíslené na zhruba 13 miliónů korun.

hasič

POŽÁR V NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Datum: 1. 8. 2022

I naši hasiči posílili řady hasičů z celé České republiky a od pátečního rána pomáhají s hašením požáru v Národním parku České Švýcarsko.
Velké díky a dávejte tam na sebe pozor.

pozor

Vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

Datum: 27. 7. 2022

Krajský úřad Ústeckého kraje vyhlásil dnes 27. července 2022 od 13:00 hodin až do odvolání období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území celého Ústeckého kraje. Celé znění oznámení na webu Krajského úřadu:

logo ČEZ

ČEZ Teplárenská - změna termínu odstávky teplé vody

Datum: 25. 7. 2022

Z důvodu administrativní chyby při zpracování plánu odstávek došlo k chybnému uvedení termínu odstávek teplé vody pro objekty napojené na rozvody centrálního zásobování teplem z výměníkových stanic 1 a 6 Jirkov. ČEZ Teplárenská se za uvedené chyby a případné komplikace omlouvá.

ilustrační foto

Nabídka pracovního místa na úřadě

Datum: 21. 7. 2022

Nepřehlédněte výběrové řízení na městském úřadě. "Referent/referentka majetkové správy - úředník" na dobu určitou po dobu nemoci, následně za mateřskou a rodičovskou je pozice, na níž v současné době hledáme budoucího kolegu či kolegyni.

volby 2022

Volby 2022 - v Jirkově podáno celkem 11 kandidátních listin

Datum: 20. 7. 2022

Do komunálních voleb v Jirkově, které se budou konat letos již 23.- 24 září, se zaregistrovalo celkem 11 subjektů.
Zaregistrované subjekty jsou následující:

nový web

Spustili jsme nový web

Datum: 18. 7. 2022

Dnešním dnem jsme spustili novou verzi webu města. Věříme, že nový vzhled i nové funkcionality budou pro vás uživatelsky příjemnější a intuitivně přehledné. Nově jsme vytvořili portál občana a verzi pro turisty s virtuálními prohlídkami.

Hudební doprovod

Slavnostní podepsání partnerské dohody s obcí Kobylnice

Datum: 18. 7. 2022

Dohodu o partnerské spolupráci měst v pátek 15. 7. na Červeném Hrádku podepsali představitelé Jirkova a polské Kobylnice.

upozornění

UPOZORNĚNÍ Z ÚŘADU

Datum: 15. 7. 2022

Z technických důvodů bude v týdnu od 18. do 22. července uzavřena kancelář matriky. Děkujeme za pochopení.

Místostarostka Dana Havlátková Jurštaková přeje 93leté oslavenkyni.

Městský ústav popřál červencovým oslavencům

Datum: 14. 7. 2022

Kafíčko, trochu vínka, domácí chlebíček, dort… a také harmonikář, který hrál oslavencům do „ouška“. Taková byla dnešní oslava, kterou uspořádal  městský ústav sociálních služeb U Dubu pro všechny seniory narozené v červenci.

Vendula po mimořádně náročném závodě.

Jirkovská hasička pokořila Moravský Ultramarathon!

Datum: 11. 7. 2022

Jirkovská hasička Vendula Kelbichová významně zabodovala na Moravském Ultramarathonu. Zvládla to, co je pro většinu lidí nezvládnutelné. Dokázala to sobě, nám všem a ještě pomohla těžce nemocným dětem. Gratulujeme, je nám ctí, Vendy!

Zleva: Václav Lahmer, Michal Vlček, Veronika Zachová, Iva Šimková (vedoucí OTTONI), Vladimír Zvala, Hana Zvalová, sedící Marek Janošík.

Vzpomínka na Mistra Jana Husa

Datum: 8. 7. 2022

Mistr Jan Hus se jako výrazná osobnost dějin českého národa stal ve státní svátek v Jirkově hlavním tématem večerních hodin. Pod záštitou patronů jirkovské kultury byly u kostela sv. Jiljí připomenuty nejen mnohdy zapomenuté myšlenky z jeho děl.

Magda Malá při vystoupení.

Magda Malá rozezpívala domov pro seniory

Datum: 1. 7. 2022

Krásný zpěv a blízký kontakt s diváky. Tak se dá charakterizovat včerejší vystoupení zpěvačky Magdy Malé (známé především z muzikálů) v Domově pro seniory U Dubu.

Pozvánka.

Komponovaný pořad jako vzpomínka na Jana Husa

Datum: 30. 6. 2022

Méně známé okamžiky ze života Mistra Jana Husa jsou tématem komponovaného programu, který vznikl ve spolupráci KVIZu, Galerie Jirkov a trubačů Ottoni. Akce proběhne formou malého posezení pod večerní oblohou ve středu 6. července, tedy v den Husova upálení, ve 21.30 u kostela sv. Jiljí.

Taneční skupina Radon.

Senioři se dobře bavili i na 5. ročníku Dubfestu

Datum: 29. 6. 2022

Dopoledne déšť a pak už jen pěkné počasí. Tenhle scénář Dubfestu, který se dnes konal u Domova pro seniory U Dubu, se opakuje už pátý rok po sobě. Jako by si pořadatel - městský ústav sociálních služeb - přízeň počasí vždy vymodlil.

Moravský Ultra Marathon.

Jirkovská hasička poběží na pomoc vážně nemocným dětem

Datum: 29. 6. 2022

Jirkovská hasička Vendula Kelbichová se pokusí zdolat Moravský ultramarathon. Jde o 7 maratonů během 7 dnů. Startuje se příští týden v neděli a končí se další týden v sobotu. Poběží na pomoc těžce nemocným dětem. Lidé dobré vůle mohou na benefici finančně přispívat.

Anonymní nabídka testeru.

Městská policie nabízí zdarma testery na drogy

Datum: 29. 6. 2022

Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací provedli v květnu na popud městské policie odběry odpadních vod na přítomnost drog ze všech jirkovských školních kanálových šachtic, včetně gymnázia a zdejšího střediska Střední školy technické, gastronomické a automobilní. Výsledky jsou neuspokojivé.

Veřejné vystoupení žáků.

Prezentace oborů základní umělecké školy

Datum: 28. 6. 2022

V zahradě základní umělecké školy se včera představily všechny její obory a výtvarná dílna. ZUŠka tím prezentovala svůj umělecký život a my doufáme, že touto poutavou formou probudila u mnohých zájem se věnovat jak hudbě, tanci, zpěvu, tak i výtvarnému oboru.

Slavnostní akt na Červeném Hrádku.

Přebírání výučních listů na zámku

Datum: 27. 6. 2022

Absolventi Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov, která má své středisko v Jirkově, dnes slavnostně přebírali výuční listy. Akt se konal v Rytířském sále Červeného Hrádku.

Uzavírka ulice.

Začne rekonstrukce ulice Smetanovy sady

Datum: 27. 6. 2022

Od pondělí 4. července až do konce listopadu bude úplná uzavírka ulice Smetanovy sady kvůli rekonstrukci komunikace, přilehlých chodníků a výstavby okružní křižovatky. Příjezd do hypermarketu Tesco bude zajištěn, stejně jako přístupy do panelových domů.

Houslista v jirkovské mateřince.

Školku nadchl mladičký houslista

Datum: 24. 6. 2022

Mateřskou školu Mašinka navštívil Stanislav Bielík, dvanáctiletý žák chomutovské ZUŠ, který se už 7 let věnuje hře na housle. Standa přišel dětem nejenom zahrát, ale připravil si pro ně i zajímavý program.

Iva Šimková s portréty Ottonů.

Trubače ve věži si poslechli i kolemjdoucí

Datum: 24. 6. 2022

Dosud nevídaný koncert přilákal ve čtvrtek mnohé posluchače z Jirkova i Chomutova. Z nejvyšších oken městské věže kostela sv. Jiljí po páté hodině zazněly jasné tóny žesťové hudby.

Ze zasedání zastupitelstva.

Z dnešního jednání městských zastupitelů...

Datum: 22. 6. 2022

Zastupitelstvo města, které dnes zasedá, schválilo řadu důležitých bodů. Některé z nich níže zmiňujeme podrobněji.

Nápaditá svatební výzdoba.

V bývalé synagoze se konala první svatba

Datum: 22. 6. 2022

Synagoga, resp. její zahrada, prošla novodobým ´svatebním křtem´. V sobotu tu byl uzavřen první sňatek. Šlo o menší slavnost v nejužším rodinném kruhu. Nevěsta a ženich si zde řekli společné ano v pravé poledne.

Z předání nového auta pro potřeby seniorů.

Seniorům bude pomáhat nové auto

Datum: 20. 6. 2022

Organizátor projektu ´Auto pomáhá seniorům´ Jaromír Pour dnes předal městskému ústavu sociálních služeb vůz Renault Express. Klíčky od nového aut převzala ředitelka Eva Šulcová. Jde už o 4. sociální automobil, který jirkovský ústav podobným způsobem získal pro potřeby seniorů v posledních letech.

Znak města Jirkova.

Zasedání Zastupitelstva města Jirkova

Datum: 20. 6. 2022

Ve středu 22. června od 15 hodin zasedá Zastupitelstvo města Jirkova. Jednání se uskuteční v zasedací místnosti městského úřadu a je dle zákona veřejné.

Vítězná družstva.

Děti soupeřily v oranžovém minivolejbale

Datum: 16. 6. 2022

Volejbalový klub Jirkov - Ervěnice uspořádal srovnávací turnaj v oranžovém minivolejbale pro děti z 2. a 3. tříd základních škol. Konal se v areálu volejbalových antukových kurtů v Jirkově. Turnaje se zúčastnilo celkem 22 družstev.

Ocenění od města.

Město ocenilo nejúspěšnější žáky

Datum: 15. 6. 2022

Ocenění od města dnes v synagoze získali nejúspěšnější žáci jirkovských základních škol, gymnázia a základní umělecké školy. Jedná se o 15 školáků (jejich seznam a zásluhy najdete níže).

Zobrazeno 1-30 ze 711