Město Jirkov
jirkov

Zámecký park na Červeném Hrádku

Zámecký park leží na úpatí Krušných hor cca 2 km severovýchodně od města Jirkova. Původně to byl velmi rozsáhlý přírodně krajinařský park, který přecházel do upravených lesů Krušných hor. Tento park je kulturní památkou a je zapsán do seznamu nemovitých kulturních památek.
Centrální prostor parku obklopuje budovu zámku Červený hrádek. Kompozičně lze tuto plochu rozdělit na dvě části, a to na prostor před zámkem a na spodní „terasu“.
Dendrologicky je park velmi hodnotný, je zde řada překrásných a vzácných exemplářů dřevin, př. šácholan zašpičatělý nebo taktéž zvaná Magnólie zašpičatělá. Tato dřevina se nachází u pravého ramene zámeckého schodiště.
Součástí zámeckého parku jsou 2 vodní plochy pod zámkem. Známější je zámecký rybník. Tyto vodní plochy jsou vhodně zakomponované do zdejšího krajinného prostředí -viz. vodní nádrže.

Zátiší - zámek zámecký park

Brokofovi sochy v zámeckém parku zámek + park + rybník