Menu
Město Jirkov
jirkov

Náročný výšlap na Jedlovou horu. Šlo 25 účastníků

Na Štědrý den se již tradičně pořádal výšlap na Jedlovou horu, délka trasy celkem 18 km. Počasí sice nic moc. Ještě ve 3 hodiny ráno lilo jako z konve. V 8 hodin na srazu, opět u restaurace Horník, se už mraky ale protrhaly a tak jsme mohli nechat deštníky v batozích.

 

Zpočátku cesty nás provázelo téměř jarní počasí. Ve Vysoké Peci u koupaliště jsme se na chvíli zastavili a vzpomněli na bývalé účastníky, kteří nejsou již mezi námi. Asi po kilometru cesty, jak jsme se dostávali výš, přibývalo sněhu, který tál a tak pod ním tekla voda, hodně vody! Tady by se více hodily gumáky.

Nám to ale nevadilo. Měli jsme před sebou jediný cíl, dojít na Jedlák (853 m/n.m.). Bylo to tentokrát náročnější, nestačil sníh, ani proudy vody, ale přidal se na vrcholu pořádný a studený vítr. Někteří zdatnější účastníci – rychlíci – se na vrcholu ani nezdržovali. Svůj výstup potvrdili podpisem do návštěvního zápisníku a pak rychle dolů. My ostatní turisté, kteří jsme dorazili později, jsme také pospíchali zpět. Ještě jsme si popřáli krásné vánoční svátky a nový rok. Nálada byla opět sváteční a příjemná. Na památku každý účastník  obdržel diplom.

Chci poděkovat všem 25 účastníkům, že i přes nepříznivé počasí to nevzdali a přišli.
Sepsal: František Večeřa

 

Datum vložení: 27. 12. 2023 10:40
Datum poslední aktualizace: 27. 12. 2023 10:42
Autor: Vladimír Vacula