Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Aplikace pro komunikaci

mobilní rozhlas

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 7
DNES: 416
TÝDEN: 7491
CELKEM: 1962825

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Obnova zeleně na horních sídlištích

Typ: ostatní
výkresová část od původce projektové dokumentaceNa revitalizaci zeleně na horních sídlištích (probíhající souběžně s rekonstrukcí komunikací a parkovišť), která je spojená i s kácením dřevin, dohlížejí odborníci. Stromy jsou kácené v souladu se zákonem o ochraně přírody a krajiny a také na základě rozhodnutí orgánu ochrany přírody a krajiny. Práce kontroluje technický dozor - Český certifikovaný arborista, takže obyvatelé nemusejí mít obavy, že byl padl byť jediný zdravý strom. Kácejí se jen dřeviny, které arborista posoudil jako poškozené, napadané či výrazně zdravotně závadné, tedy neperspektivní.


Revitalizace funkčních ploch a prvků sídelní zeleně se týká ulic Mládežnická, Školní, Na Borku, Krušnohorská, Gen. Svobody, Pionýrů a K. Marxe. Akce je rozdělená na dvě etapy. Na tu první, jež zahrnuje Mládežnickou, Školní a Na Borku, plynule naváže druhá etapa, která má ve zbývajících ulicích začít v březnu 2021.
V rámci celého projektu se pokácí 257 solitérních dřevin a 100 dřevin v zapojených porostech. V průběhu realizace také dojde k omlazování a ošetření 512 ponechaných dřevin. Součástí projektu je i výsadba nových dřevin, která zajistí obnovu a zkvalitnění odebrané zeleně. V tomto případě se jedná o 359 stromů, které jsou nadále doprovázené výsadbou keřového porostu, cibulovin či trvalkových záhonů. Celý projekt završí instalace nových laviček, stolů, odpadkových košů a stojanů na jízdní kola.
Cílem revitalizace je vytvoření přehledného veřejného prostranství, podpoření ekologické funkce sídelní zeleně, snížení rozptylu i záchytu látek znečisťující ovzduší. „S ukončením celého projektu se počítá ve druhé půli roku 2024. Tomu bude ještě předcházet tříleté období rozvojové péče, která zahrnuje odplevelení, odstranění odkvetlých a odumřelých částí rostlin, řez stromů, zálivku a odstranění kotvení a obalu kmene,“ vysvětluje referentka životního prostředí Barbora Blechová.
(V příloze je výkresová část od původce projektové dokumentace)


Přílohy

Vytvořeno: 15. 9. 2020
Poslední aktualizace: 15. 9. 2020 13:16
Autor: Eliška Broumská