Sledujte nás

   logo facebook logo instagram  logo youtube

Mobilní rozhlas

mobilní rozhlas

Zveme Vás:

20. 10. KAREL PLÍHAL

Karel Plíhal koncerta další akce:

Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2021

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce


Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 1211
TÝDEN: 1211
CELKEM: 2363125

Obsah

Rybníky


Novomlýnský rybník na Červeném Hrádku

Novomlýnský rybník byl součást někdejšího panství, na konci 18. století kolem něj vznikala hráz s duby jako promenádní cesta, která pokračovala až do Jirkova (dodnes patrné).

Novomlýnský rybník je situován vedle areálu koupaliště na Červeném Hrádku. Celková plocha rybníku je 4,5 ha. Mezi hlavní funkce patří rekrace a chov ryb. V současné době je zákaz koupání v tomto rybníku z důvodu výskytu nebezpečné bakterie Escherichia coli. Vlastníkem tohoto rybníka je Město Jirkov.

novomlýnský rybník novomlýnský rybník
 

Rybník Domov

Rybník Domov je situován v Olejomlýnském parku a byl součástí důmyslného náhonu, který začínal u mostku přes Bělu (pod „hřebíkárnou“), vedl po vrstevnici pod dnešní zahrádkářskou kolonií a současnými zahrádkami, domů v Nerudově ulici až k mlýnu pod „poštovským domem“, kde se stáčel zpět do Běly.

Tento rybník slouží k chovu ryb a je v soukromém vlastnictví Českého rybářského svazu. Celková plocha vodní nádrže je 0,2 ha.

1 2
 

Rybník Plynárna (Mlýnský)

Rybník Plynárna u „sodovkárny“, původně nádrž určená pro „průmyslové“ využití textilky (dnešní Preciosa), nesl název Teichmuhle (Mlýnský rybník). Na přelomu 40. a 50. let 20. století sloužil jako zimní tréninková i turnajová plocha pro jirkovský lední hokej.

Rybník Plynárna je situován mezi korytem Bíliny a ul. Jezerská za Rybářským domem v Jirkově. Tento rybník slouží jako chovný a je v soukromém vlastnictví Českého rybářského svazu. Celková plocha vodní nádrže je 0,7 ha.

1 2
 

Rybník Hřebíkárna (Olejomlýnský rybník)

"Hřebíkárna“, správně Olejomlýnský rybník – původně nádrž na užitkovou vodu z Běly pro potřebu přádelny bavlny (tzv. Olejový mlýn), která stála pod ulicí Na Stráni nad dnešním hotelem Bremen (byl vilou vlastníka přádelny). V roce 1899 přádelna vyhořela, změnila majitele, který továrnu přestavěl na brusírnu dřeva. Nádrž sloužila i nadále k „průmyslovému“ využití. Po roce 1945 byla nádrž využívána jako chovný rybník.

Rybník Hřebíkárna je situován v Olejomlýnském parku u restaurace Bremen v Jirkově.

Vlastníkem výše uvedené nádrže je Pozemkový fond ČR. Celková plocha vodní nádrže je 0,7 ha.

1 rybník Hřebíkárna
 

Zámecký rybník na Červeném Hrádku

Zámecký rybník je situován v podzámčí zámku Červený hrádek. Je součástí zámeckého parku, který je nemovitou kulturní památkou.

Vlastníkem rybníku je Město Jirkov. Celková plocha vodní nádrže je 1,6 ha.

zámecký rybník 2

 


Březenecký rybník

Výše uvedený rybník je situován na návsi v obci Starý Březenec u Jirkova. Jeho vlastníkem je Město Jirkov a celková plocha vodní nádrže je 0,1 ha. Rybník je využíván k chovu ryb a je zde zakázán lov.

1 2
 

Ovčí rybník

Ovčí rybník se rozkládá mezi obcemi Jindřišská a Boleboř. Tento rybník je využíván jako chovný. Jeho vlastníkem je Město Jirkov. Celková plocha vodní nádrže je 1,8 ha. Patří mezi nejkrásnější vodní nádrže.

1 2