Menu
Město Jirkov
jirkov

Cesta proti bolesti

Milan

Představte si, že se úspěšně věnujete sportu, máte doma zlato z juniorského mistrovství ČR a najednou vám lékaři oznámí, že pokračování slibně rozjeté kariéry může vážně ohrozit vaše zdraví a dokonce vás upoutat na invalidní vozík. Někdo by se zhroutil, jiný je naopak odhodlaný bojovat. A to je přesně případ Milana Dzuriaka, jenž v sobotu 27. června vyrazil na Cestu proti bolesti, během níž za zhruba měsíc objede republiku na kole.

Devatenáctiletý Milan Dzuriak z Jirkova se na sklonku minulého kalendářního roku dozvěděl, že s úspěšným skákáním do výšky je amen. Stopku vystavila vrozená vada kyčlí, která by při dlouhodobém vrcholovém sportování mohla způsobit vážné zdravotní komplikace.

Mladý sportovec se však zlomit nenechal a přišel s nápadem, jak podpořit dva handicapované obyvatele Jirkova. Jim věnuje výtěžek z prodeje triček Cesta proti bolesti a také prostředky shromážděné na speciálním účtu. Více informací najdete na oficiální facebookové stránce akce.

Slavnostní zahájení proběhlo ve 14:25, poté se na pódiu vystřídali jirkovská kapela W2TON, skupina Jaksi Taksi, raper Revolta, taneční soubor TerryDance Company a vše završí Torry a El Joke + DJ SID.

Samotný Milan Dzuriak vyběhl v 18:15 z jirkovského náměstí směrem k restauraci U Pratura poblíž Podkrušnohorského zooparku.

Milan

Další informace

Adresa místa konání

Otevřená prostranství, venkovní akce, Jirkov, 431 11

Časová náročnost

Doba trvání: 31,1 dní

Organizátor

Ostatní
Datum vložení: 27. 6. 2015 8:00
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2022 14:17
Autor: Správce Webu