Kalendář akcí

kalendář akcí

Datum a čas

Dnes je středa, 12. 12. 2018, 10:31:01

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 18
DNES: 599
TÝDEN: 2509
CELKEM: 1310306

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Klarinetový recitál Marka Švejkara v doprovodu Lenky Korbelové

Marek ŠvejkarKdyž před lety zapisovali rodiče Marka Švejkara do Základní umělecké školy v Jirkově, zdaleka netušili, že se jednou bude věnovat hudbě profesionálně a že bude v historii vůbec prvním českým studentem na prestižní Národní konzervatoři hudby a tance v Paříži. Dveře pro studium v zahraničí mu otevřela účast na jedné z předních celosvětových klarinetových soutěží Concours Debussy v Paříži v r. 2014.

Datum konání: 23. 4. 2018 začátek od 18:30

Místo konání: Základní umělecká škola, Chomutovská , 431 11 Jirkov

Typ akce: hudba

Organizátor: Sál základní umělecké školy - Jirkov

Cílevědomá, poctivá práce a zkušenosti nasbírané během studia doma, z velkého množství koncertů  i národních a mezinárodních soutěží, ze kterých si přivážel vavříny vítězství, mu pomáhaly k dosažení velkého snu a přání, studovat v Paříži. Je také sólistou Akademie komorní hudby a členem uskupení Ensemble ECCE, který je zaštítěn Institutem pro tvorbu moderní hudby, který existuje jako jediný na světě v Paříži.

V květnu 2017 měl Marek Švejkar sólový koncert v pražském Rudolfinu v rámci mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, na kterém ho na klavír doprovázela Lenka Korbelová. Oba hráli excelentně a byli odměněni bouřlivým potleskem publika. Lenka Korbelová loni absolvovala na AMU v Praze, současně studovala i na  Mezinárodní klavírní akademii Incontri con Maestro v Imole v Itálii, kterou bude absolvovat v tomto roce. Je laureátkou mnoha národních i mezinárodních klavírních soutěží, má za sebou řadu sólových recitálů, koncertů s orchestry po České republice i v zahraničí a věnuje se i komorní hře.

Marka Švejkara i Lenku Korbelovou uslyšíme na koncertě, který bude tentokrát výjimečně v pondělí 23. dubna od 18.30 hod. v koncertním sále Základní umělecké školy v Jirkově.


Vytvořeno: 13. 4. 2018
Poslední aktualizace: 13. 4. 2018 12:44