Menu
Město Jirkov
jirkov

Informace odboru vnitřní správy a rozvoje MěÚ

Zobrazeno 1-30 ze 333
logo Jirkov

Máte doma nadané dítě? Požádejte město o příspěvek

Datum: 11. 4. 2022

Od 12. do 26. dubna je možné podávat žádosti v rámci programu „Podpora výjimečně talentovaným osobám města Jirkova do 18 let,“ kdy lze získat až pětitisícový příspěvek. Žádost musí být na příslušném formuláři a musí k ní být přiložena příloha o dosažených výsledcích ...

volby 2021

Volby 2021 - kam jít volit?

Datum: 7. 10. 2021

Volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou otevřeny v pátek od 14 hodin do 22 hodin, v sobotu od 8 hodin do 14 hodin. Dle místa trvalého bydliště si najdete, do kterého volebního okrsku patříte:

volby 2021

Volby 2021 - hlasovací lístky

Datum: 6. 10. 2021

Do schránky již každý obdržel volební hlasovací lístky. Ty byly roznášeny voličům přihlášeným ke dni 22. 9. 2021 k trvalému pobytu v Jirkově, a to dle seznamu vytištěného z evidence obyvatel k uvedenému datu...

volby 2021

Volby do parlamentu - voličský průkaz

Datum: 4. 10. 2021

Do uzavření voličských seznamů, tj. do středy 6. října do 16 hodin můžete ještě osobně zažádat o voličský průkaz na úřadě v místě, kde máte hlášen trvalý pobyt. Na jirkovském městském úřadě přijďte do kanceláře evidence obyvatel. Voličský průkaz vám umožní volit v jakémkoliv volebním okrsku ...

logo města

Výzva pro občany, kterým není rozvoj města lhostejný

Datum: 19. 8. 2021

Co vám ve městě chybí nebo naopak s čím jste spokojeni, k jakým aktivitám a investicím by se mělo město v budoucnu směrovat? Zapojte se do tvorby nového Strategického plánu rozvoje města Jirkova prvním krokem, vyplňte anonymní dotazník - viz níže.

upozornění

Podpora sportovců i v příštím roce

Datum: 30. 11. 2020

Dnes 30. listopadu 2020 byla zveřejněna výzva k podání žádostí v rámci Programu č. 2/2021. Tento program je již několikátým rokem vypisován městem Jirkov na podporu sportovních organizací a jednotlivců působících ve městě Jirkov.

Město se tímto způsobem snaží dlouhodobě podporovat ve svém městě sport. Sportovní organizace dotaci zpravidla využívají na běžnou údržbu objektů, pronájem prostor potřebných k zajištění činnosti, technické zabezpečení turnajů, zajištění odměn pro soutěžící, dopravu na soutěže a turnaje, odměny trenérům mládeže, nákup spotřebního a sportovního materiálu, úhradu energií souvisejících s činností sportovní organizace, ale mohou si také požádat o dotaci na větší opravy či rekonstrukce.

pozor

Vítání občánků zrušeno

Datum: 12. 10. 2020

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsme nuceni zrušit vítání občánků dne 13. 10. 2020. O případném dalším termínu budeme informovat na našich stránkách a obdržíte i novou pozvánku.

krajské volby logo

Máte zájem stát se členem okrskové volební komise?

Datum: 12. 8. 2020

Volby do zastupitelstev krajů, které se konají každé čtyři roky, se letos uskuteční 2. a 3. října. Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin a lidé budou moci chodit s lístky k urnám do 22 hodin. V sobotu se volí od 8 hodin, volební místnosti se zavřou ve 14 hodin a nastane sčítání hlasů. Jirkov má 13 volebních okrsků, jejich seznam a další informace naleznete v sekci:

ilustrační foto

Vítání občánků v letošním roce

Datum: 26. 6. 2020

Vítání občánků, které se nekonalo z důvodu pandemie, bude opět zahájeno v září. Rodiče, kterým se letos narodilo miminko, obdrží včas pozvánky.

ilustrační foto

Svatební obřady od 11. května

Datum: 6. 5. 2020

Vláda s účinností od 11. 5. 2020 umožnila konání svatebních obřadů do 100 osob za dodržení těchto podmínek:

ilustrační foto

Podpora výjimečně talentovaným osobám města Jirkova do 18 let

Datum: 27. 4. 2020

Do konce dubna je možné podávat žádosti v rámci programu „Podpora výjimečně talentovaným osobám města Jirkova do 18 let,“ kdy lze získat až pětitisícový příspěvek. Žádost musí být na příslušném formuláři a musí k ní být přiložena příloha o dosažených výsledcích - diplom či ocenění z krajské, národní nebo mezinárodní úrovně, případně kvalifikace na tuto úroveň (maximálně od roku 2017). Nadané dítě musí mít trvalý pobyt na území Jirkova a musí doložit, že dosáhlo jako člen kolektivu nebo jako jednotlivec mimořádného výsledku ve sportu, umění, hudbě či vzdělávání a že svůj talent cílevědomě rozvíjí. Celý text vyhlášeného programu a příslušnou žádost naleznete:

logo eu

Výběrové řízení na obsazení pracovní pozice asistenta prevence kriminality

Datum: 15. 4. 2020

Město Jirkov vyhlašuje výběrové řízení na pozici asistenta prevence kriminality. Lhůta pro podání přihlášek poběží do 27. 4. 2020 do 10.00 hod. s tím, že ještě téhož dne v 10.15 proběhnou pohovory s přihlášenými uchazeči v zasedací místnosti MěÚ v Jirkově na adrese Nám. Dr. Beneše 1, 431 11 Jirkov.

logo CzechPOINT

Kontaktní místo CzechPOINT na úřadě otevřeno pro veřejnost

Datum: 8. 4. 2020

Městský úřad Jirkov na základě nařízení vlády ČR spouští od dnešního dne 8. 4. 2020 provoz pracoviště CzechPOINTu. To je umístěné v kanceláři podatelny v přízemí hlavní budovy. Nouzové úřední hodiny vždy v pondělí od 9 do 11 a ve středu od 14 do 16 platí nadále, v ostatních dnech je úřad pro veřejnost uzavřen. Před návštěvou CzechPOINTU je tedy nutné volat 474 616 411, aby Vám byl umožněn vstup do úřadu. Úřední hodiny CzechPOINTU pro veřejnost:

Jirkované sobě logo

Letošní ročník Jirkované sobě začíná

Datum: 26. 2. 2020

Projekt JIRKOVANÉ SOBĚ pokračuje v rámci participativního rozpočtu i v letošním roce.

Je v něm počítáno s částkou 1 000 000 Kč a své návrhy můžete posílat až do konce dubna 2020.

V průběhu června proběhne veřejné projednávání návrhů a hlasování.

Oproti loňsku, kdy tento projekt proběhl poprvé, bude nyní hlasování probíhat přes aplikaci mobilní rozhlas.Více informací včetně formuláře pro podání návrhů naleznete na webu:

první občánek města Jirkova 2020

První občánek města Jirkova v roce 2020

Datum: 24. 1. 2020

Dominik Max Steklý přišel na svět 2. ledna v chomutovské porodnici. Doma se na něj spolu s rodiči těšil i starostlivý bráška. Ve čtvrtek 23. ledna byla prvního občánka Jirkova přivítat starostka města Mgr. Darina Kováčová s věcnými dary a květinou pro maminku. Paní starostka popřála malému Dominikovi hodně štěstí a zdraví. My se připojujeme.

pozvánka - veřejné projednání plánu městské mobility

Plán udržitelné městské mobility měst Chomutova a Jirkova

Datum: 17. 1. 2020

Dne 23. 1. 2020 se od 13 hodin uskuteční v zasedací místnosti č. 28 v prvním patře chomutovské radnice, nám. 1. máje 1 veřejné projednání Plánu udržitelné mobility, jehož součástí byl i dotazník, který jste mohli vyplnit i na našem webu. V rámci veřejného projednání se bude diskutovat nad návrhovou částí dokumentu a účastníci se budou zabývat návrhem akčního plánu prioritních aktivit veřejné dopravy, MHD a dopravy v klidu. Podkladem k jednání jsou dokumenty:

telefonní budka u kostela se změní na knihobudku

Knihobudky ve městě

Datum: 14. 1. 2020

Z vysloužilé a nefunkční telefonní budky v Kostelní ulici vedle fary bude veřejná knihovnička. Zastupitelé schválili její odkoupení od společnosti O2 za 1 210 korun. Budka bude na jaře polepena a vybavena poličkami. Budou se sem doplňovat vyřazené publikace z knihovny a nabízejí se i občané, že knihy poskytnou. Knihobudka dává možnost bezplatně si půjčit nebo vyměnit knížky komukoli, kdo půjde kolem. Další dvě knihobudky budou letos umístěny ještě v Olejomlýnském parku a ve Svojsíkových sadech. Pokud se tento nápad osvědčí, v budoucnosti mohou být umístěny knihobudky i do dalších vytipovaných míst ve městě.

vánoční trhy

Komorní adventní trhy - odpolední hudební vystoupení a soutěž

Datum: 11. 12. 2019

O dnešního dne do pátku budou na náměstí komorně laděné adventní trhy. Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru při horkém svařáku a dalších dobrotách. A navíc, každý den od 15 do 16 hodin se můžete vánočně naladit při hudebním vystoupení, kdy si společně zazpíváme koledy. Dnes navíc se Jirkov připojí k projektu Česko zpívá koledy. Pojďme si společně zazpívat v jednu chvíli stejné koledy a prožít příjemný adventní čas, a to 11. 12. 2019 v 18 hodin na nám. Dr. E. Beneše v Jirkově. A do čtvrtka do 13 hodin, když přinesete na podatelnu městského úřadu obrázek nebo jiný výrobek s tématikou betlému, můžete vyhrát betlém dřevěný. Tři vítězné výtvory budou vyhlášeny v pátek v 16,30.

charitativní advent

Pozvání na Jirkovský charitativní advent

Datum: 9. 12. 2019

Zveme Vás tímto dnes a zítra na náměstí Dr. E. Beneše, kde se koná již tradiční Jirkovský charitativní advent. Prodej vánočních výrobků od dětí a seniorů začíná vždy v 10 hodin, od 14:30 do 17:00 se můžete těšit z vystoupení jirkovských školáků. Přijďte zakoupit dárek pro své blízké nebo udělejte malou radost sami sobě. Přispějete tak na dobrou věc, výtěžek jde jako vždy na nemocné jirkovské děti.

předkladatel projektu Martin Jánoš s defibrilátorem

Defibrilátory ve městě

Datum: 21. 11. 2019

Ve středu 20. 11. 2019 byl instalován defibrilátor na budovu Jirkovského divadla v podloubí. Druhý přístroj bude umístěn v Olejomlýnském parku. AED - automatické externí defibrilátory byly zakoupeny v rámci participativního rozpočtu Jirkované sobě. Navrhovatelem projektu je Martin Jánoš (na snímku). Zaškolení obsluhy přístroje pro širokou veřejnost bude na jaře příštího roku. Včas vás budeme informovat.

plakát setkání s veřejností

Setkání s veřejností

Datum: 16. 10. 2019

Zveme Vás tímto na setkání s veřejností. Přijďte si popovídat s vedením města o tom, co Vás trápí a co bychom mohli společně v Jirkově vylepšit. Poslední ze série setkávání se vedení města s občany zakončíme dnes v 16 hodin v kinosále Základní školy v Krušnohorské ulici.

Místostarostka města zahajuje ukončení cyklistické sezóny

Zakončení cyklistické sezony se sedmi statečnými

Datum: 14. 10. 2019

Opět pod patronací města se odehrálo zakončení sezóny 5. října.

Předpověď počasí moc nepřála, na celý den byl hlášen déšť. Přesto se na náměstí sešlo sedm statečných, kterým místostarostka popřála šťastnou cestu bez deště a defektů.

upozornění

Organizační změny na úřadě

Datum: 2. 10. 2019

Z důvodu organizační změny na Městském úřadě došlo k přečíslování některých telefonních linek. Čísla ústředny a sekretariátu vedení zůstávají nezměněna, na číslo faxu již nebude možné se dovolat. Kontaktní údaje obce, resp. Městského úřadu naleznete v povinně zveřejňovaných informacích:

Cena Jirky 2019 pro Ing. Filipa Škapu

Cena Jirky v letošním roce udělena

Datum: 17. 9. 2019

Jak již je tradicí, předává se Cena Jirky na Hornické pouti. Nejinak tomu bylo i tento rok. Dřevěnou sošku z dílny orasínského umělce Šporgyho dává radnice už od roku 2007 lidem, kteří se zasloužili o město a jeho rozvoj. Ocenění letos získal dlouholetý porevoluční starosta ing. Filip Škapa jako ocenění za své šestnáctileté působení ve funkci starosty města Jirkova.

Setkání vedení města s obyvateli Březence

Setkání vedení města s obyvateli Březence

Datum: 3. 9. 2019

Zveme Vás na setkání s obyvateli Březence, které se bude konat ve středu 4. září od 17 hodin v hospodě Na statku. Přijďte si zítra se zástupci jirkovské radnice popovídat o tom, co vás trápí a co by se dalo společně v Březenci vylepšit

Průzkum o internetu v domácnostech

Průzkum o internetu v domácnostech

Datum: 2. 8. 2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Grant Thornton Advisory realizují průzkum o internetu v domácnostech.

Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Právě teď se rozhoduje o rozvoji sítí nové generace.

Ambicí průzkumu je zjistit na co domácnosti internet využívají, zda jsou s ním spokojení a jaké jsou případně jejich představy.

Průzkum analyzujeme skutečnou poptávku po internetu domácností. Občané tak mohou přispět svým názorem k udržitelné a technologicky vyspělé České republice.

Co se musí změnit v dopravě, aby se lidem v Chomutově a Jirkově žilo lépe?

Co se musí změnit v dopravě, aby se lidem v Chomutově a Jirkově žilo lépe?

Datum: 31. 7. 2019

Na tuto otázku hledáme společně s Chomutovem odpověď a tvoříme Plán udržitelné městské mobility měst Chomutova a Jirkova. Pro další kroky je pro nás důležité znát názory Vás, obyvatel Jirkova. Zapojte se, vyplňte dotazník a pocitovou mapu. Svými postřehy tak přispějete ke zlepšení dopravní situace ve městě. Děkujeme.

Jirkov bude mít Mobilní rozhlas

Jirkov bude mít Mobilní rozhlas

Datum: 17. 7. 2019

Přidáváme se k více než 550 českým samosprávám, které se svými obyvateli komunikují chytře přes Mobilní Rozhlas! O co jde? Jedná se o platformu pro komunikaci města s obyvateli pomocí mobilních telefonů. Občanům, kteří se do něj zaregistrují (zdarma), budou chodit prostřednictvím SMS, hlasových zpráv či e-mailů informace například o kulturních akcích ve městě, blokovém čištění v jejich ulici apod. Aplikace funguje i obráceně - můžete nám jejím prostřednictvím dávat různé podněty či hlásit závady, informovat o nepovolené skládce, poškozené lavičce, nefunkčním osvětlení, ztracených a nalezených zvířatech atd. Aplikace lidem umožní i hlasování o participativním rozpočtu. Systém by měl začít fungovat po prázdninách.

Informace pro spolky a bývalá občanská sdružení

Informace pro spolky a bývalá občanská sdružení

Datum: 7. 6. 2019

Jste spolek či bývalé občanské sdružené? Víte o povinnostech, které pro vás vyplývají z občanského zákoníku a ze zákona o veřejných rejstřících?

Jirkované sobě - hlasování

Jirkované sobě - hlasování

Datum: 3. 6. 2019

První ročník obdoby participativního rozpočtu nazvaný Jirkované sobě se dostává do fáze hlasování, kdy můžete vybrat ze šestice projektů ten, který se Vám nejvíce líbí. Veřejné projednávání projektů, které postoupily do této fáze, si nenechte ujít ve středu 12. června 2019 od 16 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu v Jirkově.

Zobrazeno 1-30 ze 333