Menu
Město Jirkov
jirkov

Zasedání krizového štábu města Chomutova

upozornění

V pondělí zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí v Chomutově a blízkém okolí.

V okrese Chomutov bylo k 26. 10. 2020 za posledních 24 hodin celkem 145 nově pozitivně testovaných pacientů, což je nejvyšší denní nárůst v celém Ústeckém kraji. V chomutovské nemocnici je aktuálně hospitalizováno 97 pacientů, dalších 10 na jednotce intenzivní péče. Momentálně je místní nemocnice druhou nejvytíženější nemocnicí v kraji. Pro boj s Covid-19 nákazou byla vyčleněna už čtyři oddělení. V chomutovské nemocnici dochází k reorganizací zdravotní péče a jednotlivých výkonů, přesto zůstává veškerá akutní péče zachována v plném rozsahu.


 

Krizový štáb doporučil, aby se v celém území obce s rozšířenou působností Chomutov nepořádaly žádné akce typu Farmářských trhů, Bleších trhů apod. Krizový štáb dále doporučil, aby obyvatelé respektovali vládní nařízení o maximálním počtu 6 osob ve veřejném prostoru při slavnostních akcích v souvislosti se státním svátkem 28. října.

Zejména jménem zdravotníků a lékařů chomutovské nemocnice vás naléhavě žádám o maximální možné dodržování epidemiologických opatření, která jsou aktuálně stanovena vládou,“ připojil na závěr prosbu MUDr. Michal Zeman, který v Krizovém štábu zastupuje chomutovskou nemocnici.

 

Celé znění tiskové zprávy města Chomutova

 


Datum vložení: 27. 10. 2020 21:04
Datum poslední aktualizace: 27. 10. 2020 21:17
Autor: Ilona Doksanská