Město Jirkov
jirkov

Od 1. 3. 2021 vstup nejen na úřad POUZE s respirátorem nebo chirurgickou rouškou

ilustrační foto

Od 1. března 2021 platí povinnost při vstupu do úřadu mít minimálně chirurgickou roušku či respirátor.
Toto opatření platí do odvolání. Žádáme občany o dodržování tohoto nařízení. Přestože je úřad pro veřejnost otevřen, preferujte prosím elektronický kontakt, pro získání informací:

volejte ústřednu 474 616 411 nebo sekretariát 474 616 415, pište e-mailem: podatelna@jirkov.cz.

Další informace k chodu úřadu:

Městský úřad/Základní informace

Nošení ochranných prostředků dýchacích cest od 1. 3. 2021:

V obchodech, provozovnách služeb, ambulantních zdravotnických zařízeních nebo veřejné dopravě jsou od 1. března 2021 povinné respirátory nebo obdobné prostředky bez výdechového ventilu naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94% dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Chirurgické roušky, látkové roušky, šály a jiné ochranné pomůcky přípustné nejsou.

Ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování, na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce a na všech ostatních veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti jsou povoleny kromě výše jmenovaných prostředků i zdravotnické obličejové masky, tj. chirurgické roušky nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 14683+AC.

Celé znění opatření včetně výjimek:

Příloha usnesení vlády č. 216 ze dne 26. 2. 2021 k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Další informace k situaci v současné době:

Praktické informace/Při mimořádné situaci/COVID

Datum vložení: 28. 2. 2021 20:38