Město Jirkov
jirkov

Nová opatření od 1. 3. 2021

upozornění

Na svém jednání 26. 2. 2021 přijala vláda balíček krizových opatření. Jaká jsou a co nás od 1. 3. 2021 čeká si můžete pročíst na stránkách vlády - viz níže. Přinášíme několik otázek a odpovědí včetně vzorů při omezení pohybu mezi okresy:

Krizová opatření od 1. 3. 2021

Otázky a odpovědi:

Pokud pojedu do zaměstnání, musím mít u sebe nějaký doklad či potvrzení?

• NE, pro cesty do zaměstnání v rámci okresu není potřeba žádný doklad.

Pokud půjdu na nákup, k lékaři nebo na úřad, musím mít u sebe nějaké potvrzení?

• NE, v rámci jednoho okresu potvrzení nepotřebujete.

Mohu navštívit svoje příbuzné (rodiče, prarodiče), když bydlí ve stejném okresu?

• NE, pokud nejde o zajištění jejich nezbytných potřeb, o zabezpečení jejich nutné péče nebo jejich doprovod např. k lékaři nebo na úřad. Smyslem je co nejvíce omezit mobilitu a tedy šíření viru.

Pokud pojedu mimo okres, co musím mít u sebe (lékař, úřady)?

• Stačí zaškrtnutý formulář (DOCX, 19 kB & PDF, 114 kB) nebo čestné prohlášení (DOCX, 16 kB & PDF, 105 kB), kde uvedu místo, čas a cíl cesty. Pro čestné prohlášení mohu využít vzor nebo stačí prohlášení napsané rukou. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Policie může ověřovat podezřelé případy, například když cestuji "k lékaři" s lyžařskou výbavou a celou rodinou. Pokud máte jakékoliv potvrzení, které dokazuje nezbytnost Vaší cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.), vezměte si ji pro jistotu s sebou.

Pokud pojedu za svými rodiči (obstarání životních potřeb, nákupy, lékař apod.), čím mám prokázat oprávněnost své cesty?

• Stačí vaše čestné prohlášení, můžete využít formuláře, mít připravený kontakt na rodiče.

Další dotazy a odpovědi naleznete na stránkách MV ČR:

Praktické informace/Při mimořádné události/COVID

Čestné prohlášení - opuštění bydliště - VZOR

cestne prohlaseni vzor.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 15,88 kB

Formulář cesty mimo práci

formular cesty mimo praci.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 18,29 kB

Potvrzení zaměstnavatele na cesty do místa výkonu práce

Potvrzeni zamestnavatele na vice cest do prace.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 13,06 kB
Datum vložení: 28. 2. 2021 22:24