Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 1089
TÝDEN: 4743
CELKEM: 1776235

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Strážníci s hasiči se pustí do boje se špatně zaparkovanými auty

Typ: ostatní
Problematika parkování v Jirkově je všeobecně známa. Největší problémy jsou v lokalitách s hustou bytovou zástavbou. Jedná se o sídliště Vinařice, ulice U Sauny, U Stadionu, Jezerská, Tkalcovská, místní část Nové Ervěnice a blízké okolí Studentské ulice. Podle statistik ministerstva dopravy je v Jirkově evidováno k 1. červnu 2019 cca 12 500 vozidel a tato čísla stále narůstají. V roce 2013 jich bylo zhruba 10 500.
Parkovacích míst je při tom v Jirkově enormní nedostatek. Každé vybudované parkovací místo je ihned obsazeno a pro vybudování nových parkovišť už není ve městě dost vhodných ploch. Bezradní řidiči tak nechávají svá vozidla na všech možných i nemožných místech.

Tato problematika leží na bedrech strážníků, kteří každý den řeší špatně zaparkované vozy. Někdy vyjíždějí na udání od jiných občanů. Některé případy řeší strážníci iniciativně sami, protože špatně zaparkovaná auta extrémním způsobem ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu. Takovým případem jsou třeba vozidla zaparkovaná na úzkých pozemních komunikacích v okolí výškových bytových domů. Tyto silnice slouží především pro příjezd vozidel řešící různé havárie (vody, plynu, elektřiny, tepla), ale též pro vozidla záchranky a hasičů.

„V Jirkově moc dobře víme, jak dokáží hořet výškové obytné domy. V minulosti jsme se s tím několikrát setkali a v některých místech i opakovaně. V takové chvíli je třeba, aby se hasiči se svou technikou dostali bez problémů co nejblíž k požáru. Bohužel, někteří řidiči si toto neuvědomují nebo si to nechtějí uvědomit. Proto už brzy začnou společné akce hasičů a strážníků spočívající v kontrole vytipovaných komunikací. Zde zaparkovaná vozidla budou odtahována a jejich majitelé budou za odtah platit. Provozovatelé těchto vozidel budou nahlášeni příslušnému správnímu orgánu chomutovského magistrátu. Účelem naší akce není tahat z kapes řidičů peníze, které budou muset vynaložit na zaplacení odtahu a uložené pokuty. Smyslem je naučit řidiče, že na některých místech opravdu parkovat nesmějí,“ upozorňuje ředitel městské policie Martin Řehůřek.


Vytvořeno: 6. 9. 2019
Poslední aktualizace: 6. 9. 2019 00:00
Autor: Ilona Doksanská