Sledujte nás

   logo facebook logo instagram  logo youtube

Mobilní rozhlas

mobilní rozhlas

Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2021

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce


Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 14
DNES: 555
TÝDEN: 1675
CELKEM: 2241719

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Příprava projektu parkoviště u 1. ZŠ a MěÚSS

Typ: ostatní
Část A.Město začalo pracovat na projektu výstavby parkoviště u 1. základní školy v ulici Budovatelů a u městského ústavu sociálních služeb. Parkoviště je tu nutné hned z několika důvodů (viz níže).

 

Milan Reiner, vedoucí odboru majetku města a útvaru investic vysvětluje:

V první řadě jde o lokalitu, která je velmi postižená nedostatkem parkovacích míst. Dalším důvodem je snaha vyřešit komplikované parkování zejména návštěvníků Domova pro seniory U Dubu. Parkoviště by také zlepšilo přístupnost školy, tzn., že by se díky němu snížilo riziko nebezpečného nastupování a vystupování z aut při odvozu dětí do škol, při odjezdech na školní výlety, školy v přírodě apod.

Protože je tato lokalita hustě zastavěna, jsou kapacity pro umístění nového parkoviště beznadějně vyčerpané. Jediným vhodným místem pro jeho výstavbu je pozemek města p. č. 424/1, k. ú. Jirkov. Na části tohoto pozemku trávila volný čas školní družina. Před vlastním plánováním byl posouzen stav majetku školy na plánované parcele určené k výstavbě. Jsou zde umístěny skleníky pro praktickou výuku, která však s ohledem na změnu školních osnov nepředpokládá jejich další používání. Stav současných herních prvků a přístřešku, které jsou na části toho pozemku taktéž situovány, je špatný, určený k likvidaci.

Celý projekt byl konzultován s ředitelkou školy, která bude výstavbou nejvíce dotčena. Bylo dohodnuto, že aktivity družiny by mohly být přesunuté do areálu školy. Tím by došlo k možnosti využití prostoru, který škola nijak nevyužívala. Pro školní dužinu by se zde vybudovala plocha s novými herními prvky. Upravily by se komunikace v areálu školy a došlo by i na vybudování venkovní třídy, kterou by žáci využívali v dopoledních hodinách.

K problematice se vyjadřuje i Markéta Kollárová, ředitelka školy:

Za zmíněnou zahradu město nabízí adekvátní náhradu. Škola disponuje nevyužitým pozemkem podobných rozměrů, který může být ještě hezčí. Město nechá plochu zatravnit a vystaví zde dvě pergoly jako venkovní učebny. Ty se tak stanou unikátním prostorem, který bude prostředkem pro zavedení inovativních prvků do vzdělání.

U žáků a učitelů tak můžeme prohlubovat možnost prožitkového učení a propojení všech vzdělávacích oblastí. Pro školáky i pedagogy se tak vzdělávání venku stane běžnou součástí výuky. Pozemek se vybaví interaktivními herními prvky, které budou využívat jak žáci v dopoledních hodinách, tak školní družina odpoledne.

Prostor se navíc nachází v lépe situované části zahrady, která je odkloněna od hluku z ulice.

 


Vytvořeno: 28. 5. 2021
Poslední aktualizace: 28. 5. 2021 14:12
Autor: Vladimír Vacula