Menu
Město Jirkov
jirkov

Bezručova ulice

odpovězeno

Dobrý den, mám problém s provedenou rekonstrukcí komunikace v ulici Bezručova v Jirkově, kde po dokončení rekonstrukci plynových přípojek byla novy vyasfaltována i příjezdová komunikace, kdy však u domu čp. 361 zůstává po dešti kaluž, kdy se nedá komunikace používat a nelze procházek k domu ani do Olejomlýnského, kdy se dá pouze projít po malém kousku vedle plotu, který je však rozbahněný, neslouží k chůzi a vysypání štěrkem nepomohlo. Dále bych chtěl upozornit na napojení sjezdu u přechodu přes ulici Dvořákova ve stejném místě, které je úplně mimo střed chodníku, což je dle mého názoru špatně. Děkuji za odpověď.

 

10. 1. 2020

Komunikace z kopce od MŠ v Bezručově ulici a do Olejomlýnského parku jsou vyspádovány proti sobě, také zeleň v proluce mezi Dvořákovou ulicí a zahrádkami je výš než oblouk  komunikace. Situaci řešíme s dodavatelem akce na opravu plynovodu. Další oprava komunikace, i když by se upravila její výška, však  posune kaluž  jen o kus dál. Bude nutné zde vybudovat odvodnění.  Situaci budeme řešit co nejdříve.

Jana Endischová, OMMaÚI

 

15. 1. 2020

Ohledně zmíněného sjezdu, resp. propojovacího chodníku, bych chtěla zmínit skutečnost, že při opravě chodníku bylo nutné chodník umístit tak, aby podélný spád chodníku byl co nejmenší, což se povedlo. Pokud by byl chodník umístěn v ose přechodu, nebyl by dodržen bezpečný podélný spád a dále v zimním období by hrozilo nebezpečí úrazů.

Není důležité, zda je propojovací chodník v ose přechodu, dva kroky navíc přece nikomu neublížily. Šířku chodníku považujeme za dostatečnou. Takto, jak je provedeno, je správně.

Martina Cermanová, OMMaÚI

Datum vložení: 3. 1. 2020 13:20
Datum poslední aktualizace: 15. 1. 2020 11:36
Autor: Ilona Doksanská