Menu
Město Jirkov
jirkov

Podněty od občanů 2019

Formulář je určen pro konstruktivní podněty k řešení, popř. náměty do budoucna, které mohou řešit a vyřešit pracovníci Městského úřadu, popř. organizace města (překážející kontejner, černá skládka, chybějící zábradlí, rozbité koše … další věci kolem sebe, na které chcete upozornit radnici).

Pro ostatní žádosti, stížnosti a jiné připomínky apod. použijte, prosím, oficiální cestu pro splnění zákonných náležitostí.

Vysvětlivky:

anoPodnět je v kompetenci MěÚ, je konstruktivní, mohl být řešen.

 

pracuje se na řešení  Podnět je v řešení, pracuje se na něm.

 

Ne Tento formulář není určen pro podněty tohoto typu.

Zobrazeno 1-30 ze 343
odpovězeno

Zastřešení zastávek

Datum: 15. 1. 2020

Zastřešení zastávek-nezastřešené zastávky máme v Jirkově např.u zdravotního střediska,opravená Dvořákovka,ale i na autobusovém nádraží,které se využívají hlavně pro meziměstské autobusy,proč se i tyto zastávky nezastřeší?

odpovězeno

Nabídka vystoupení

Datum: 15. 1. 2020

Dobrý den Rád bych Vám touto cestou nabídl vystoupení Muziky Občas, která je zaměřená na country a bluegrass. Velmi rádi zahrajeme na akci pořádané Vaší obcí nebo celovečerním( zábavovém) kdy jsme schopni udělat vystoupení až na 5 hodin v četně divadelních scének a country tanců toto vystoupení může být samozřejmě i odpolední . hrajeme převážně vlastní hudbu při akcích na 45 min.... samozřejmě při delších akcích hrajeme hudbu převzatou V případě zájmu o vystoupení buď celého programu nebo jen části můžete nás kontaktovat

odpovězeno

Radar

Datum: 15. 1. 2020

Dobrý den. Jirkov či Kocourkov, to mě napadlo při pohledu na takyradar, umístěný na veřejném osvětleni v ulici Červenohradecká, který je přímo v zatáčce, kde každý normální řidič, když ne přibrzdí, tak alespoň sundá nohu z plynu. Neříká se těmto ZBYTEČNOSTEM - jako je zmíněný "radar", nebo papírový policajt v ul. Žižkova - čirou náhodou mrhání veřejnými prostředky? Děkuji za odpověď.

odpovězeno

Nízkoprahové centrum v Ervěnicích

Datum: 15. 1. 2020

Dobrý den! Můžete prosím sdělit, kde přesně se bude budovat nízkoprahové centrum v Ervěnicích za 9,3 mil. korun? ( Viz. informace z Chomutovského deníku ze dne 17.12.2019 ) Děkuji.

odpovězeno

Přeplněné kontejnery na tříděný odpad

Datum: 10. 1. 2020

Dobrý den, v ulici Pionýrů jsou často přeplněné kontejnery na plast a papír. Nešlo by dané kontejnery vyvážet častěji? Blíží se Vánoční svátky a minulý rok byly kontejnery několik dní v obležení odpadu. Věřím, že v nejbližší době zařídíte častější odvoz odpadu. Předem děkuji za odpověď.

odpovězeno

Parkování ve městě

Datum: 3. 1. 2020

Chtel bych se zeptat jak mesto hodla vyresit problem s parkovanim, tak treba v 19.00 hod jsem nenasel jedine volne misto k zaparkovani v ulici Na Borku, Obchvat od Borku k Mladeznicky plnej, Mladeznicka plna, parkoviste pod duchodakem uplne plne, zvazoval jsem auto odstavit v nejakem zakazu stani, ale bohuzel ani v techto mistech nebylo volno. Nechci odpoved reditele MP, ale vedeni mesta, to je vase starost, v tomto smeru nic nepodnikate, jenom reci a nic z toho. Nekupujte verejna ohniste, maringotky, nestavete zimni stadion na namesti, nereste chytre kadiboudy v parku bude to jen zazemi pro fetaky stavte parkoviste. Zlatej pan Stejnar a jeho vlada, soucasna vlada mesta to dle meho nazoru jaksi nezvlada.

odpovězeno

Bezručova ulice

Datum: 3. 1. 2020

Dobrý den, letos probíhala rekonstrukce inž. sítí a náledně i oprava vozovky v ulici Bezručova. Ze stany od policie však nebylo obnoveno vodorovné dopravní značení (přechod pro chodce) a protože v tomto úseku není ani dopravní značka parkují v tomto prostoru auta. Prosím o nápravu. Děkuji. S pozdravem

odpovězeno

Střepy na cestě

Datum: 3. 1. 2020

Dobrý den, jen chci upozornit na střepy v okolí panelové cesty na Červeným Hrádku, je to bráno od zhora pod přivadecem, začíná to zhruba od rampy po levé straně až po první budovu slepicarny, bylo by možné zabránit úrazu, děkuji za kladné vyřízení.

odpovězeno

Bezručova ulice

Datum: 3. 1. 2020

Dobrý den, mám problém s provedenou rekonstrukcí komunikace v ulici Bezručova v Jirkově, kde po dokončení rekonstrukci plynových přípojek byla novy vyasfaltována i příjezdová komunikace, kdy však u domu čp. 361 zůstává po dešti kaluž, kdy se nedá komunikace používat a nelze procházek k domu ani do Olejomlýnského, kdy se dá pouze projít po malém kousku vedle plotu, který je však rozbahněný, neslouží k chůzi a vysypání štěrkem nepomohlo. Dále bych chtěl upozornit na napojení sjezdu u přechodu přes ulici Dvořákova ve stejném místě, které je úplně mimo střed chodníku, což je dle mého názoru špatně. Děkuji za odpověď.

odpovězeno

Nefunkční VO v ul. Jablůčkova

Datum: 3. 1. 2020

Dobrý den. V ulici Jablůčkova je nefunkční lampa veřejného osvětlení, resp. po zahřátí cca 15s svítí pak 10s nesvítí stále dokola. Číslo sloupu 2/116 s dopravní značkou "slepá ulice" (je to první lampa v ulici). Až okolo, příležitostně, pojedou elektrikáři s MPA, tak ať vymění výbojku. Díky, s pozdravem

odpovězeno

Situace na Osadě

Datum: 3. 1. 2020

Dobrý večer. Bydlím na Osadě. Přesná adresa ***, Jirkov. Ráda bych se na Vás obrátila s prosbou a dotazem, zda se dá dělat něco se zaparkovanými auty, která stojí v křižovatkách. Při výjezdu z komunikace na hlavní komunikaci, v ulici na Skalce a Prokopa Diviše, je tak špatný výhled, že je jen otázka času, kdy dojde k dopravní nehodě. Ta bude samozřejmě mou vinou, jelikož jsem vždy na vedlejší komunikaci. Je možné s tím něco dělat? Nechci na sousedy volat pokaždé městskou policii. Ráda bych raději konstruktivnější dlouhodobé řešení. Děkuji Vám za prostudování a případné možnosti řešení. S pozdravem a přáním hezkých vánočních svátků.

odpovězeno

Nepořádek v potoku

Datum: 22. 12. 2019

Dobrý den. Z hor, od Boleboře, teče, pravděpodobně, Jirkovský potok - vedle ulice Pionýrů a G.Svobody , na druhé straně je nějaký větší výmněník. Vtéká do přivaděče v ulici Jiráskově. V této části je v něm bordel všeho druhu. Nemohou to technické služby vyklidit? Není to nyní zarostlé. A výše do hor je také zanešený.Je to hnusné.

odpovězeno

Chráněné bydlení

Datum: 22. 12. 2019

Dobrý večer. Zjistila jsem, že v Jirkově a okolí je více schofrenií trpících lidí. Vybuduje Jirkov pro tyto lidi chráněné bydlení?Děkuji

odpovězeno

Náměty na zlepšení

Datum: 22. 12. 2019

Dobrý den, měl bych pár námětů ke zlepšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích v Jirkově: Provoz na křižovatce ulic Červenohrádecká-Koněvova-Dvořákova, na křižovatce se nachází tři přechody pro chodce, přechody jsou dobře osvětleny, ale bezohlednost mnohých řidičů jedoucích především po ulici Čevenohrádecká je již za hranou jakési normálnosti a to vzhledem k množství se zde pohybujících se chodců. Jedná se mi především o rychlost a s tím související i případné zastavení u přechodu pro chodce. Auta zde projíždějí často velmi nepřiměřenou rychlostí a to především vozidla mířící směrem z Hrádku nebo na Hrádek. Bylo by zde možné instalovat “uklidňovací” semafor, retardéry, radar nebo alespoň častěji postavit policejní hlídku, např. takovou která pravidelně stává neprakticky zaparkovaná v ulici Slepá nebo ve výjezdu k pile na ulici Chomutovská? Provoz na křižovatce Jezerská-U Dubu-U Sauny. Dle mého v křižovatce na ulici Jezerská pravidelně parkují automobily v těsné blízkosti přechodu pro chodce a zcela jistě neparkují minimálně 5m od přechodu pro chodce nebo hrany křižovatky! U tohoto přechodu, vzniká nepřehledné místo především proto, že přes takto zaparkovaný automobil většinou asi metr od přechodu není vidět na zmíněný přechod pro chodce (děti nejsou vidět vůbec, až když vstoupí do vozovky). Pravidelně okolo prochází hlídka městské policie, ale bohužel toto s řidiči neřeší. Dělá to na mě dojem, že v tomto případě, řidiči respektují žluté značení před popelnicemi v blízkosti křižovatky než to, že je zakázáno stát 5m před přechodem pro chodce. Nešlo by toto žluté značení protáhnout až k přechodu? Myslím, že je to obhajitelné. Parkování a nerespektování žlutého značení na parkovišti Červenohrádecká, po namalování žlutého značení byl krátkodobě dodržován zákaz stání, ale vzhledem k tomu, že toto nejspíš nikdo nekontroluje a nevymáhá, denně zde stojí automobily takovým způsobem, že je občas problém z parkoviště vyjet. Moc děkuji za zvážení uvedených námětů a jsem s pozdravem,

odpovězeno

Půlnoční mše

Datum: 22. 12. 2019

Dobrý den, půlnoční mše na Štědrý den je zrušena v Jirkově?

odpovězeno

Vývoz odpadů

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý den, rád bych se zeptal, z jakého důvodu byl snížen počet svozů komunálního odpadu? Konkrétně je už poněkolikáté vynechán páteční svoz - již v sobotu kontejnery přetékají a kolem se povaluje takové množství odkadu, že by naplnil další minimáln 2 kontejnery. Mám na mysli konkrétně místa: 5. Května, U Sauny, Tkalcovská, Alešova (tady je opravdu chuťovka ta klec u vietnamské večerky..ta je celá JEDEN VELKÝ KONTEJNER - PRAVIDELNĚ - je to normální? To se to jen mlčky odváží a ten prasinec tam mohou vytářet dál?). Dále jsem se chtěl zeptat, zda je možn navýšit (pokud to nebylo tiše sníženo) počet svozů separovaného odpadu - papír. Ten previdelně druhou polovinu týdne není pomalu kam hodit, papíry se povalují kolem, ve větru pak po celém Jirkově. V ulici U Sauny se nějakému *** povedlo vylít zelenou barvu na zem u popelnic - je možé, že by to po asi 40 dnech mohly technické služby vyčistit? Je mi jasné, že se při pravidelných svozech odpadu asi 1.5 m2 flek křiklavě zelené barvy na černé silnici snadno přehlédne... Omlouvám se, ale je to neskutečný a odporný hnus. Navenek se jako město prezentujeme, jak se tu o to staráme (rekonstrukce, trhy, akce, zvelebování parků, kytičky, defibrilátory, maringotky, předražené ohniště a grilloviště), ale na sídlišti žijeme jak u prasat někde v Chánově nebo v zemi třetího světa. S poslední věc, chtěl bych vědět, jestli vám přijde zcela normální, že veřejné "grilloviště" v hodotě přes 300 000,- začně po necelém týdnu ve venkovním prostředí rezivět? S pozdravem

odpovězeno

Problémy s parkováním

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý den, obyvatelé paneláků nad přivaděčem mají čím dále větší problém zaparkovat. Jednak se zvedl počet automobilů a také část míst zabírají auta bez SPZ nebo bez platné STK. Např. v současné době parkuje na parkovišti vedle zastávky Jiráskova stříbrný VW golf bez SPZ a stříbrný Hyundai s STK do 10/2019. Proto se dotazuji jednak na možnosti rozšíření parkovacích míst bez negativního dopadu na zeleň a dále na možnosti rychlejšího odstraňování vraků a tomu podobných vozidel z parkovacích míst. V době projektování panelové výstavby se dal vývoj těžko odhadnout a v současné době je počet vozidel skutečně větší. Chápu, že řada řešení může být technicky nebo legislativně složitá, nicméně problém existuje a je třeba jej začít řešit co nejdříve. S pozdravem

odpovězeno

Chemické ošetření chodníků

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý den, chtěl jsem se optat, zda-li by bylo možné v zimním období, který právě nastal, neošetřovat chemicky (technickou solí) chodníky ale provádět posyp,drobnými kamínky, které určitě zde déle vydrží , i třeba po celou zimní sezónu, neboť pokud se na chodníku, provede chemický posyp, a zaprší, sůl většinou steče do nejnižšího místa, nebo tam nezůstane vůbec,přijde-li následně mráz, nebo napadne nový sníh, musí se opětovně provádět chemický posyp na rozdíl od toho když tam budou kamínky, které jen tak déšť nesmyje, tento posyp je mnohem šetrnější nejenom k naší obuvi,přírodě,spodní vodě, které je poslední dobou stále a více nedostatek, a dále zejména pak,k našim čyřnohým miláčkům,(psům), kteří na rozdíl od nás se musí také pohybovat po veřejných komunikacích a nemají na rozdíl od nás obuv. Myslete i na ně nejenom, na ty co jsou v psím útulku, pro něž pořádáte dne 22.12.19 Vánoce v útulku. Děkuji, děkuji i za naše čtyřnohé přátele

odpovězeno

Osvětlení parkoviště

Datum: 21. 12. 2019

Žádáme tímto město , aby parkoviště u Smetanových sadů (malé parkoviště naproti zubní lékařce )lépe osvětlilo a pokud možno zavedlo i kamerový systém.Jsou tu i sběrné kontejnery , které lákají nenechavce . Všude jinde mají tyto kontejnery u obchodních zón. Je tu tma a jezdí sem spoustu cizích lidí, kteří tu nebydlí, odhazují i odpadky . Svým jednáním se stává ,že poškodí zaparkovaná auta lidí ,kteří bydlí v této lokalitě .Nelze pachatele dostihnout. Dnes 14.12. tu jedno cizí auto začalo hořet . Před tím v odpoledních hodinách bylo toto vozidlo kontrolováno Policii ČR.

odpovězeno

Úklid

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý večer pan *** ze vchodu Ervenicka *** vůbec nevytira a pak když jde ozraly vilije víno nebo co to je tak to ani neuklidi děkuji

odpovězeno

Ničení dveří

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý večer nelíbí se mi že se nicej nové dveře v Karla Popelky nevím číslo vchodu Jen Pán xxx tam dává dřevo na dveře zadní ničí dveře skrz elektrický vozík děkuji

odpovězeno

Okolí Hrádku

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý den, ráda chodím s vnoučaty po okolí města a zejména zámku Červený Hrádek, ale co se vidí v lese a v okolí budovy u zámeckého rybníka, je opravdu nechutné. V okolí budovy vodárny ani nemluvě.

odpovězeno

Přeplněné kontejnery

Datum: 21. 12. 2019

Dobrý den, v ulici Pionýrů jsou často přeplněné kontejnery na plast a papír. Nešlo by dané kontejnery vyvážet častěji? Blíží se Vánoční svátky a minulý rok byly kontejnery několik dní v obležení odpadu. Věřím, že v nejbližší době zařídíte častější odvoz odpadu. Předem děkuji za odpověď.

odpovězeno

Jirkovské noviny

Datum: 13. 12. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč mi tento měsíc nepřišly Jirkovské noviny. Děkuji za odpověď.

odpovězeno

Psí útulek

Datum: 9. 12. 2019

Prosím, něco o psím útulku. Třeba kdy přinést Vánoční dárek. Není tu někde i kočičí útulek. Hezký večer.

odpovězeno

Parkoviště v ul. K. Marxe

Datum: 9. 12. 2019

K.Marxe:Když jste nám zdražili parkovné,tak bych chtěl parkovat na vozovce a né laguně,po menších deštích si musím vzít gumáky,viz. foto ,pouze se vymlouváte.Určitě se zde nikdo na odvedenou práci nebyl ani podívat.

odpovězeno

Vznikající problém

Datum: 5. 12. 2019

Dobrý den, rád bych upozornil na vznikající problém v oblasti Nového Březence. Jak asi už víte, v bývalé budově Telecomu (naproti bytům sociálně slabých) vznikl prostor, který využívá nějaká nadace na rozdávání jídla pro sociálně slabé občany. V tomto zásadní problém nevidím. Problém je v tom, že po návratu těchto lidí cca 16-17 hodina zvoní na zvonky přilehlýh rodinných domků a přebíhají silnici, kde auta musí zastavovat a troubit, aby je neporazily. Jedná se především o "malé" děti, bohužel bližší popis nemohu uvádět, abych nebyl považován za člověka, který má něco oproti menšinám. Domnívám se, že toto má na starost město Chomutov. Jelikož nejsem jeho obyvatel a dotýká se to obyvatel města Jirkova, tak proto oslovuji Vás, aby jste daný problém začali řešit než se stane neštěstí.

odpovězeno

Parkování v ul. Palacká

Datum: 5. 12. 2019

Dobrý den, byl jsem na sezení se zastupitelstvem, jež jste dělali začátkem školního roku, vznesl jsem poznámku ohledně parkování v ulici Palacká, kde je povoleno stání pouze na jedné straně,z důvodu, že zde projíždí MHD,a jejich řidiči musí kličkovat mezi zaparkovanými automobily na této ulici, proto byl udělán tento záměr, že budou stát auta pouze na jedné straně, bohužel jsem podotkl, že toto řešení, nebylo zrovna dost dobré, protože zde ústí více ulic jako je ulice Bezručova, Horova, Vančurova,Wolkerova a Nerudova, navíc , zde byly na této straně namalovány žluté čáry, na nichž se podle vyhlášky o silničním provoze nesmí stát, takže kapacita, této strany je o další metry kratší, navíc pokud když se vyjíždí z výše jmenovaných ulic , tak přesto není v dostatečné míře vidět zda jede auto, či nikoliv a řidič musí jak se říká vystrč čumák pomalu do poloviny vozovky. Na druhé straně, kde ústí pouze ulice Bezručova(slepá ulice) se nesmí stát. Bylo mi řečeno na tomto jednání řečeno, že se s tím budete zabývat, že dáte znova vývěsku ohledně této ulice, tj.ulice Palacká. a bohužel zatím nic,čas plyne a je jen otázkou kdy tam dojde k dopravní nehodě. Děkuji

odpovězeno

Připomínky k úpravám ul. U Dubu

Datum: 5. 12. 2019

Dobrý den. Moje připomínky se týkají plánovaných úprav v ul. Budovatelů a U Dubu. V této ulici bydlím déle jak 25 let. Její současný vzhled a stav sice není dokonalý, ale raději se budu dívat na zeleň než na parkovací místa plná skvrn od oleje a jiných tekutin. Stromy a ostrůvky oddělují naše domy od silnice, čímž tlumí hluk a snižují prašnost. Problém s parkováním nová parkovací místa nevyřeší. Je pravda, že ve všední den je tu před 08.00 hodinou hodně rušno. Ale proč? Protože rodiče dětí jsou líní zastavit o kus dál, zaparkují, kde se jim zlíbí a často i oba rodiče jdou s dítětem až před školu. A nemluvím o prvňáčcích a o prvních dnech školy. Je to neohleduplnost ze strany těchto lidí, co způsobuje zmatek v naší ulici. Nevím, proč by to za jejich jednání měly odnést stromy, zeleň a v neposlední řadě i my, co tu bydlíme. Stačilo by přeci vyřešit chodníky, přechody, osvětlení a hlavně pořádné dopravní značení.

odpovězeno

Stanoviště kontejnerů v Ervěnické ulici

Datum: 5. 12. 2019

Dobrý den, mám jeden podnět vedoucí k zvýšení bezpečnosti chodců v Ervěnické ulici naproti poště 2. Jsou zde těsně před zastávkou trolejbusů a autobusů umístěny kontejnery na tříděný odpad a bohužel (krom jednoho na oděvy) jsou při vyprazdňování všechny pravidelně otáčeny směrem do ulice namísto k chodníku, všichni co je chceme použít musíme proto kontejnery z chodníku obejít a vstoupit do vozovky v místě, kde autobusy a trolejbusy uhýbají z ulice těsně vedle nich na zastávku, Mohli byste prosím zkusit zařídit nápravu než se stane neštěstí ? Děkuji za pomoc ...

Zobrazeno 1-30 ze 343