Menu
Město Jirkov
jirkov

Jirkovští hasiči vyhráli Krajské kolo a míří na Mistrovství České republiky!

V sobotu 8. června se uskutečnilo krajské kolo v požárním sportu dorostu v Ústí nad Labem. V kategorii dorostenců startovalo osmičlenné družstvo SDH Jirkov doplněné o dorostence z Hory Svatého Šebestiána a Spořic. Družstvo jirkovských dorostenců zvítězilo ve všech disciplínách, ...

...a to ve štafetě 4x100 metrů, běhu na 100 metrů s překážkami i v požárním útoku. Bude tedy reprezentovat Ústecký kraj na Mistrovství České republiky v požárním sportu dorostu, které se pro kategorii dorostenců koná 30. června v Písku.

Zahanbit se nenechaly ani jirkovské dorostenky, které doplňovaly družstvo OSH Chomutov a v krajském kole obsadily krásné 3. místo.

Následující den, v neděli 9. června, se uskutečnilo krajské kolo v požárním sportu, tentokrát dospělých. V obou kategoriích startovala družstva SDH Jirkov. Ženské družstvo bylo doplněno o posily z Blatna a Strupčic. Ženám se v soutěži dařilo a ve všech disciplínách, tedy i celkově, se umístily jako druhé. Muže doplnili opět dorostenci z Hory Svatého Šebestiána a Spořic. I když na nich byla patrná únava ze sobotního zápolení, umístili se jako čtvrtí.

Všem účastníkům patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci města.

Datum vložení: 10. 6. 2024 16:28
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2024 16:48
Autor: Ilona Doksanská