Menu
Město Jirkov
jirkov

Z diáře Městské policie

Zobrazeno 1-30 ze 189
ilustrační foto

Ze svodky strážníků: únik psů - dva zranění a poškozené auto

Datum: 18. 7. 2023

Odstrašující případ, který je známkou lidské neopatrnosti a nezodpovědnosti, řešili první červencové pondělí jirkovští strážníci.

Městská policie.

Strážníci se vždycky snaží pomoci

Datum: 13. 6. 2023

Strážníci nerozdávají jen pokuty za špatně zaparkovaná auta nebo za popíjení alkoholu na veřejných místech. V rámci výkonu služby řeší i události, kdy je občané nebo instituce žádají o pomoc či radu.

ilustrační foto

Z diáře MěP Jirkov

Datum: 9. 6. 2023

Dne 6. 6. 2023 ve 22:50 hodin obsluha kamerového systému zaregistrovala na parkovišti v ul. Krušnohorská na parkovišti skupinu pěti mužů, kdy dva z nich požívali alkohol v rozporu s OZV č. 2/2020 města Jirkova. Skupinka se pak přesunula k vozidlu a muž ročník 2004 z Chomutova popíjející ...

Hledání napomáhá kamerový systém.

Úspěchy strážníků při pátrání po hledaných lidech

Datum: 17. 2. 2022

Spolupráce mezi městskou a státní policií spočívá i v předávání informací o hledaných lidech. Strážníci se pak při kontrole různých individuí zajímají, zda se nejedná o právě hledanou nebo pohřešovanou osobu. Tak, jak se to dělo v minulých dnech...

Vozy městské policie.

Víkendová spolupráce městské a státní policie

Datum: 10. 1. 2022

Ani o víkendu strážníci nezaháleli. Kromě své pravidelné činnosti přispěli k dořešení některých případů, jimiž se zabývá Policie ČR. Příkladem je neděle 9. ledna (popis událostí toho dne níže).

Obsluha kamerového systému v Jirkově.

Opodstatnění pouličních kamer

Datum: 10. 1. 2022

Kamerový dohlížecí systém má svůj smysl i při dohledu nad dodržováním veřejného pořádku, když jsou odhalováni pachatelé drobných přestupků (viz popis níže).

Městská policie Jirkov.

Efektivní spolupráce obou policií

Datum: 10. 1. 2022

Na strážníky se obrátili státní policisté s žádostí o spolupráci při pátrání po konkrétní osobě. K žádosti přiložili i snímek hledaného člověka. Městské policii se díky kamerám podařilo dotyčného zadržet.

ilustrační foto

Z diáře strážníků ...

Datum: 24. 9. 2021

Dne 21.9.2021 kolem 22:00 h v Jirkově na ul. Červenohrádecká strážníci při obchůzkové službě kontrolovali podezřelou osobu. Kontrolou bylo zjištěno, že osobu shání Policie ČR. Muž byl předveden na zdejší obvodní oddělení a předán příslušníkům PČR k dalším úkonům.

ilustrační foto

Z diáře MěP

Datum: 13. 9. 2021

Co strážníci také řeší...

ilustrační foto

Z diáře městské policie

Datum: 10. 9. 2021

Z činnosti strážníků ...

Městská policie Jirkov.

Strážníci vysvobodili muže z koryta přivaděče

Datum: 26. 7. 2021

Že je Podkrušnohorský přivaděč nebezpečný vodní tok, se na vlastní kůži přesvědčil 23letý Jirkovan. V sobotu před druhou hodinou přijala městská policie žádost zdravotní záchranné služby o součinnost při hledání muže, který měl někde v ulici Gen. Svobody spadnout do vody. Událost popisujeme níže.

užovka

Užovka v bytě

Datum: 5. 7. 2021

Dne 28.6.2021 městská policie přijala oznámení, že v jednom z bytů na ul. SNP našli hada. Majitelka bytu strážníkům sdělila, že by se mohlo jednat o užovku červenou a že její chovatelkou by mohla být jedna sousedka...

ilustrační foto

Zadržení pachatele podezřelého z vloupání do prodejního stánku

Datum: 7. 12. 2020

Dne 6.12.2020 kolem 23:15 h si hlídka strážníků na náměstí Dr. Edv. Beneše všimla dvou mužů, kteří vyšli z dřevěného prodejního stánku. Po spatření strážníků se muži dali okamžitě na útěk. Hlídka je pronásledovala přes park Smetanovy sady k poliklinice, kde se podařilo jednoho z mužů zadržet. Protože se ve věci jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celý případ i se zadrženým pachatelem převzala.

městská policie Jirkov

Rozšiřte řady Městské policie

Datum: 4. 12. 2020

Rozšiřte řady městské policie, staňte se jirkovským strážníkem... Třeba Vás k tomuto rozhodnutí přiměje následující video.

posprejovaná zeď u výměníku

Z diáře Městské policie

Datum: 5. 8. 2020

Dne 4.8.2020 v 19:00 h se Policie ČR obrátila na MěP Jirkov se žádostí o prověření oznámení, které bylo učiněno na linku 158, že v ul. Na Borku má někdo sprejovat na zeď výměníkové stanice. Hlídka strážníků na místě zjistila tři podezřelé osoby. Protože se ve věci jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byl celý případ předán na Policii ČR k dalšímu řízení.

ilustrační foto

Z diáře Městské policie

Datum: 29. 7. 2020

Běžná služba strážníků v úterý 28. července:

ilustrační foto

Z diáře městské policie

Datum: 21. 7. 2020

Akční páteční večer z pohledu strážníků městské policie. Sotva se v 18 hodin vystřídala denní směna se směnou noční, již měli strážníci o zábavu postaráno.

ilustrační foto

Z diáře městské policie

Datum: 15. 7. 2020

Dne 9.7.2020 požádala Policie ČR o spolupráci pří pátrání po ženě, která má sebevraždné sklony. Motohlídka strážníků pohybující se po městě jela prověřit adresu trv. bydliště osoby. Při příjezdu na místo si strážníci všimli osoby, která odpovídala popisu a místo bydliště opouštěla. Při její kontrole bylo zjištěno, že se opravdu jedná o hledanou osobu a proto ji strážníci převezli na služebnu Policie ČR.

ilustrační foto

16.6.2020 - pestrý den strážníků

Datum: 19. 6. 2020

Z bohaté škály běžného pracovního dne městské policie vybíráme:

ilustrační foto - pozor

Odstavená vozidla bez platné tech. prohlídky

Datum: 12. 5. 2020

V Jirkově je extrémní nedostatek legálních parkovacích míst a běžný občan, který využívá vozidlo splňující všechny zákonem předepsané požadavky (bezvadný technický stav, platná technická prohlídka, zákonné pojištění), každý den řeší problém se zaparkováním. Ve městě je bohužel na různých místech odstaveno nemálo vozidel, která dle příslušných orgánů sice nejsou vraky, ale nemají platnou technickou prohlídku a svým dlouhodobým stáním zabírají parkovací místa. K 30.4.2020 vešla v účinnost novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kde je v § 19 uvedeno, že na komunikacích je zakázáno odstavovat silniční vozidlo, které po dobu více než 6 měsíců nesmí být podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích provozováno na pozemních komunikacích z důvodu marného uplynutí lhůty pro provedení pravidelné technické prohlídky nebo technické nezpůsobilosti vozidla zjištěné technickou prohlídkou nebo technickou silniční kontrolou. Uvedené jednání je přestupkem a vlastníku vozidla hrozí pokuta až do výše 300.000,-Kč. V některých případech strážníci zjistí, že vozidlo nemá uzavřenou smlouvu o pojištění odpovědnosti dle zákona č. 168/1999 Sb.. Takové jednání je opět přestupkem a vlastníku vozidla hrozí další pokuta až do výše 40.000,-Kč. Tyto pokuty nemohou na místě uložit strážníci, ale správní orgán, kterým je příslušný odbor magistrátu. Strážníci při výkonu služby zjišťují taková vozidla a umisťují na ně upozornění k odstranění vozidla. Předpokládáme, že většina vlastníků si po upozornění uvědomí, že jejich vozidlo nemá na pozemní komunikaci co dělat a sami jej odstraní. V případě, že vozidlo neodstraní, strážníci takové vozidlo oznámí vlastníku pozemní komunikace (zpravidla je jím město Jirkov) a ten může po splnění dalších úkonů takové vozidlo z pozemní komunikace odstranit. Za prvních deset dní účinnosti novely zákona č. 13/1997 Sb., strážníci objevili 30 vozidel, na která umístili upozornění k jejich odstranění.

poděkování

Poděkování

Datum: 9. 4. 2020

Pan Martin Šruma z autoservisu ve Strupčicích nabídl složkám IZS zdarma provádění dezinfekce vozidel za použití generátoru ozónu. Městská policie Jirkov tuto nabídku přivítala a od minulého týdne ji pro dezinfekci služebních vozidel využívá. DĚKUJEME !!!

ilustrační foto

Strážníci dopadli hledané individuum

Datum: 17. 2. 2020

V minulém týdnu bylo na služebnu strážníků oznámeno několik případů osahávání žen a dívek neznámým mužem. Protože se jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byla tato oznámení předána k dalšímu řízení na Policii ČR. Tím ovšem činnost strážníků neskončila. Zúčastnili se policejního opatření, jehož cílem bylo vypátrat a zadržet pachatele, a dále jim byly při nástupu do služby poskytovány aktuální informace se zjištěnými popisy pachatele. Úkolem městských policistů bylo v rámci výkonu služby pátrat po osobách, které by popisu pachatele odpovídaly. V pátek kolem poledne motorizovaná hlídka strážníků na autobusovém nádraží zjistila mladého muže odpovídajícího popisu zvrhlíka. Strážníci ho zkontrolovali, zadrželi a předali Policii ČR k provedení dalších úkonů trestního řízení.

ilustrační foto MěP Jirkov

Z diáře Městské policie

Datum: 12. 2. 2020

Městská policie Jirkov není pouze represivní složkou, která rozdává "botičky" a ukládá pokuty za špatné parkování. Na městskou policii se obrací občané nebo pracovníci různých institucí i s událostmi, které nepatří přímo do působnosti městské policie. V rámci služby veřejnosti se strážníci i takovým oznámením věnují a snaží se občanů pomoci nebo poradit. Zajímavým dnem z pohledu takových oznámení bylo větrné pondělí 10.2.2020.

ilustrační foto

Z diáře Městské policie

Datum: 10. 2. 2020

Strážníci při výkonu služby nachází na různých veřejnosti přístupných místech poházené použité injekční stříkačky. Injekční stříkačky nachází i občané, kteří jejich nález telefonicky oznamují na služebnu městské policie. Za měsíc leden bylo přijato celkem 11 takových oznámení. Významnou měrou se na čištění města od stříkaček podílí asistentky prevence kriminality. Ty během pěších obchůzek samy nalézají a poté i likvidují pohozené stříkačky. Jen za měsíc leden nalezly a zlividovaly 47 ks použitých stříkaček. Informace o místech výskytu použitých stříkaček jsou předávány teréním pracovníkům K-centra. Tito pracovníci problémová místa častěji navštěvují a sami provádějí likvidaci nalezených stříkaček.

kamerový systém na MěP Jirkov

Městský kamerový dohlížecí systém (MKDS)

Datum: 23. 1. 2020

MKDS slouží k monitorování některých veřejných prostranství, kterými jsou parkoviště, ulice, náměstí, parky či dětská hřiště. U MěP Jirkov nejsou v současné době zaměstnanci, jejichž náplní práce by bylo pouze obsluhovat a nepřetržitě sledovat MKDS. Obsluhu MKDS zajišťují strážníci na dozorčí službě, kteří přijímají osobní a telefonická oznámení občanů, obsluhují tísňovou linku 156 a pult centrální ochrany objektů, zajišťují radiokomunikační spojení mezi strážníky venku a asistenty prevence kriminality, vysílají strážníky k prověření přijatých oznámení od občanů, zajišťují komunikaci s Policií ČR a řeší věci, se kterými se občané dostaví osobně na služebnu MěP. I přes takové vytížení se strážníci věnují obsluze MKDS a dosahují kvalitních výsledků. Každý den jsou za použití MKDS objeveny osoby páchající protiprávní jednání.

ilustrační foto

Asistenky prevence kriminality pomohly zachránit lidský život

Datum: 8. 1. 2020

Dne 7.1.2019 v dopoledních hodinách se asistentky prevence kriminality významnou měrou podílely na záchraně lidského života. Při obchůzce v lokalitě Nové Ervěnice se na ně obrátila jedna žena s tím, že už dva dny postrádá kolegyni z práce (ročník 1952) a nemá o ní žádné zprávy. Asistentky provedly šetření v místě bydliště a došly k závěru, že osoba se nachází ve svém bytě, nereaguje na klepání, bouchání ani zvonění. Na místo přivolaní strážníci po násilném otevření dveří nalezli v bytě jeho uživatelku, která měla závažné zdravotní problémy. Proto byla přivolána rychlá záchranná služba, která si osobu převzala do lékařské péče.

Jak strážníci pomáhají, když na to Policie ČR nestačí

Jak strážníci pomáhají, když na to Policie ČR nestačí

Datum: 2. 8. 2019

Strážníci MěP Jirkov při výkonu služby sami odhalují protiprávní jednání nebo prověřují jim učiněná oznámení o podezření z páchání nějakých protiprávních jednání. Mimo to se na strážníky obrací se žádostmi o pomoc i Policie ČR. Jedná se o oznámení, která občané učiní na Policii ČR, ale ta se oznámením nemůže ihned z důvodu nedostatku policistů věnovat.

Za měsíc červenec se Policie ČR obrátila o pomoc na MěP Jirkov v těchto případech:

Čtrnáct dní z pohledu MěP

Čtrnáct dní z pohledu MěP

Datum: 12. 7. 2019

Strážníci při výkonu služby prověřují oznámení o protiprávním jednání nebo sami při výkonu služby přestupky odhalují a jejich pachatele odměňují pokutou nebo oznámením správnímu orgánu. Přesto nelze městskou policii vnímat jenom jako represivní orgán. Strážníci téměř každý den řeší události, které lze označit spíše jako službu občanům. Za poslední dva týdny strážníci řešili např. tyto události:

Různorodá činnost strážníků MěP Jirkov.

Různorodá činnost strážníků MěP Jirkov.

Datum: 27. 6. 2019

Strážníci během výkonu služby řeší různé případy, které buď sami objevili, nebo které jim byly oznámeny. Jedná se o pestrou směsici oznámení z různých oblastí lidských vztahů. Ne vždy se jedná o porušení zákona nebo obecně závazné vyhlášky. V některých případech by se strážníci dali přirovnat k hasičům, zdravotníkům, veterinářům, úklidové službě či zámečníkům. Za poslední týden byly oznámeny například tyto případy:

Z diáře Městské policie

Z diáře Městské policie

Datum: 25. 3. 2019

Dne 21.3.2019 byla MěP požádána ze strany Policie ČR o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli, který se kolem 04:00 h v Jirkově, ul. Kostelní vloupal do pizzerie Fantozzi. Strážníci na místě od přítomných svědků zjistili popis pachatelů. Obsluha kamerového systému zhlédnutím záznamů z kamer zjistila pohyb osob odpovídající popisu. Jeden z pachatelů byl strážníkům dobře znám a informaci o jeho totožnosti předali příslušníkům PČR. Podezřelý byl ještě téhož dne zadržen. Následně byla zjištěna totožnost i druhého z pachatelů.

Zobrazeno 1-30 ze 189