Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Aplikace pro komunikaci

mobilní rozhlas

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 123
TÝDEN: 3805
CELKEM: 1919472

Obsah

Situace na Osadě

Typ: ostatní
odpovězenoDobrý večer. Bydlím na Osadě. Přesná adresa ***, Jirkov. Ráda bych se na Vás obrátila s prosbou a dotazem, zda se dá dělat něco se zaparkovanými auty, která stojí v křižovatkách. Při výjezdu z komunikace na hlavní komunikaci, v ulici na Skalce a Prokopa Diviše, je tak špatný výhled, že je jen otázka času, kdy dojde k dopravní nehodě. Ta bude samozřejmě mou vinou, jelikož jsem vždy na vedlejší komunikaci. Je možné s tím něco dělat? Nechci na sousedy volat pokaždé městskou policii. Ráda bych raději konstruktivnější dlouhodobé řešení. Děkuji Vám za prostudování a případné možnosti řešení. S pozdravem a přáním hezkých vánočních svátků.

 

situace na Osadě

15. 1. 2020

Řidič uvedeného vozidla se dopouští přestupku, jehož řešení je v kompetenci Městské policie.   Řidič sice smí zastavit a stát v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující komunikace, ale zároveň  musí  vedle vozidla  stojícího na obousměrné komunikaci zůstat volný pruh o šíři 3m pro každý směr jízdy tedy celkem 6m. Pokud vozidlo pouze zastaví, tak pruh o šíři 3m.  Viz ustanovení  §27 odst. 1 d) a § 25, odst. 3  Zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. Ustanovení o zachování volných jízdních pruhů si řidiči velmi často vůbec neuvědomují nebo je prostě ignorují. Protože zákaz stání vozidel ve Vámi uváděném místě vyplývá ze zákona, je každé další dopravní značení posuzováno jako nadbytečné a obvykle není povoleno DI PČR. Přesto projednáme možnost osazení dopravního zrcadla, které by mohlo zlepšit výhled přes další zaparkovaná vozidla. Bohužel, majitelé rodinných domků  svá vozidla neodstavují  na svých pozemcích, ale využívají k parkování pozemní komunikaci, na které by vzhledem k jejím parametrům nemělo stát žádné vozidlo. V případě, že zaparkovaná vozidla brání bezpečnému a plynulému provozu, je nutné se obrátit na Městskou policii.

Jana Endischová, OMMaÚI

 

21. 1. 2020

V ul. Na Skalce nejsou žádná oficiální parkovací místa. Všichni řidiči (místní občané, jejich sousedé, návštěvy, turisté), kteří zde zaparkují vozidlo v křižovatce i mimo křižovatku, se tak dopustí přestupku podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.  Strážníci v takových případech mohou řidiči uložit pokutu příkazem na místě.

Mgr. Martin Řehůřek, ředitel MěP Jirkov

 

5. 3. 2020

Moc Vám děkuji. Budu volat městskou policii. Myslím, že když řidiči dostanou jednou pokutu, nebudou tam již stát. Výjezd je opravdu nebezpečný. Za projednání zrcadel moc děkuji. 
 

Vytvořeno: 3. 1. 2020
Poslední aktualizace: 6. 3. 2020 07:37
Autor: Ilona Doksanská