Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Aplikace pro komunikaci

mobilní rozhlas

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 82
TÝDEN: 5447
CELKEM: 1912827

Obsah

Problémy s parkováním

Typ: ostatní
odpovězenoDobrý den, obyvatelé paneláků nad přivaděčem mají čím dále větší problém zaparkovat. Jednak se zvedl počet automobilů a také část míst zabírají auta bez SPZ nebo bez platné STK. Např. v současné době parkuje na parkovišti vedle zastávky Jiráskova stříbrný VW golf bez SPZ a stříbrný Hyundai s STK do 10/2019. Proto se dotazuji jednak na možnosti rozšíření parkovacích míst bez negativního dopadu na zeleň a dále na možnosti rychlejšího odstraňování vraků a tomu podobných vozidel z parkovacích míst. V době projektování panelové výstavby se dal vývoj těžko odhadnout a v současné době je počet vozidel skutečně větší. Chápu, že řada řešení může být technicky nebo legislativně složitá, nicméně problém existuje a je třeba jej začít řešit co nejdříve. S pozdravem

 

22. 12. 2019

Jedná se o problém nejen obyvatel sídlišť nad Přivaděčem, ale již celého Jirkova.  Parkovacích míst je stále nedostatek i přes neustálou snahu budovat další parkovací stání. V příštím roce s by mělo vzniknout 35 nových parkovacích míst v ulici SNP/Mládežnická. Dále několik parkovacích míst Na Borku u garáží a také v ulici Pod Přivaděčem.  Bohužel, v ulici Školní, Generála Svobody a  mnohých dalších ulicích na sídlištích jsou již možnosti vybudování parkovacích míst v podstatě vyčerpány. V současné době se prověřují další možná  řešení tohoto problému. K odtažení Vámi zmíněných aut není žádný zákonný důvod. Dle platné legislativy se ani v jednom případě nejedná o autovrak. Aby bylo vozidlo uznáno autovrakem, musí být trvale technicky nezpůsobilé provozu. Chybějící státní poznávací značka, prošlá technická kontrola či zanedbaný vzhled nejsou zákonným důvodem pro jeho odtažení a následnou likvidaci.

Jana Endischová, OMMaÚI

 

15. 1. 2020

Reaguji na Vaše vysvětlení k nedostatku parkovacích míst.

 

Je pravda, že novela silničního zákona, která tuto oblast řešila, nenabyla dosud dle dostupných informací účinnost. Nicméně odtah je možný i za současné situace a to v případě, že vozidlo parkuje na vyhrazeném parkovišti.

Je tedy možné označit parkoviště alespoň na sídlištích značkou s vyhrazením parkoviště pro vozidla s platnou STK?

Parkování dočasně problémových vozidel by bylo možné na odstavné ploše.

Tímto způsobem by došlo k uvolnění části parkovacích míst za poměrně málo veřejných prostředků. Otázkou také je, kdy vzejde v platnost novela silničního zákona. Ta by mohla pomoci i bez nových značek, resp. dodatkových tabulek.

Můžete mi sdělit, kdo prověřuje Vámi zmíněné možnosti řešení nastalé situace a zda bude mít veřejnost možnost se k navrženým variantám vyjádřit? Je možné využít některý z programů na zvýšení mobility? Evropské nebo české dotace by vzhledem k blízkosti hranice s Německem mohly být ospravedlnitelné a řádně proinvestované.

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/liberec-vraky-aut-novela-zakon.A190603_113823_liberec-zpravy_jape

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2840981-jak-dostat-autovraky-z-ulic-cesta-vede-pres-propadlou-technickou


Vytvořeno: 21. 12. 2019
Poslední aktualizace: 15. 1. 2020 16:36
Autor: Ilona Doksanská