CELKEM: 1912838

Připomínky k úpravám ul. U Dubu

odpovězenoDobrý den. Moje připomínky se týkají plánovaných úprav v ul. Budovatelů a U Dubu. V této ulici bydlím déle jak 25 let. Její současný vzhled a stav sice není dokonalý, ale raději se budu dívat na zeleň než na parkovací místa plná skvrn od oleje a jiných tekutin. Stromy a ostrůvky oddělují naše domy od silnice, čímž tlumí hluk a snižují prašnost. Problém s parkováním nová parkovací místa nevyřeší. Je pravda, že ve všední den je tu před 08.00 hodinou hodně rušno. Ale proč? Protože rodiče dětí jsou líní zastavit o kus dál, zaparkují, kde se jim zlíbí a často i oba rodiče jdou s dítětem až před školu. A nemluvím o prvňáčcích a o prvních dnech školy. Je to neohleduplnost ze strany těchto lidí, co způsobuje zmatek v naší ulici. Nevím, proč by to za jejich jednání měly odnést stromy, zeleň a v neposlední řadě i my, co tu bydlíme. Stačilo by přeci vyřešit chodníky, přechody, osvětlení a hlavně pořádné dopravní značení.

5. 12. 2019

Projekt vzniká, protože současný stav veřejného prostranství je více než nevyhovující. Zvýšily se nároky na dopravní obslužnost a plynulost dopravy (zvýšil se počet aut ve městě a auta také nemají kde parkovat) a s tím je spojená skutečnost, že se zhoršila bezpečnost na komunikacích a chodnících v bezprostřední blízkosti základní školy. Toto je hlavní důvod, proč tento projekt vzniká. Každý, kdo touto lokalitou projíždí během dne (a obzvláště v ranní dopravní špičce) musí uznat, že komunikace v blízkosti školy je doslova v obležení, není kde zastavit a natož zaparkovat auto a tento stav snižuje bezpečnost chodců, řidičů a hlavně dětí.

Dalším důvodem, proč město nechalo zpracovat projektovou dokumentaci je špatný stav stávajících komunikací a  chodníků (v posledních letech se zde prováděla pouze údržba místních komunikací), je zde nedostatečné odvodnění zpevněných ploch, chybí zde bezpečné přechody pro chodce a dostatek parkovacích míst. V důsledku tohoto parkují auta tam, kde nemají. V rámci projektu bude provedena rekonstrukce vozovky, chodníků a zpevněných ploch a dále bude provedeno rozšíření parkovacích míst, výměna veřejného osvětlení a obnova veřejné zeleně, tzn. že některé stromy budou pokáceny, některé budou ponechány a přes 20 stromů a keřů bude nově vysázeno, budou obnoveny zelené plochy. Před školou přibudou dva nově osvětlené přechody pro chodce a bude osazeno nové zábradlí, dojde k rekonstrukci zpevněné plochy před školou s novým mobiliářem.

Na výše uvedeném nevidím jedinou negativní věc. Pokud bude mít pisatel zájem, může přijít na odbor majetku a útvar investic (po předchozí domluvě) a rádi ho navrhovaným stavem seznámíme - je k dispozici výkres.

Martina Cermanová, OMMaUI

6. 12. 2019

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Stejnou odpověď jsem si již přečetl u jiného příspěvku v diskuzi. Vy jistě na plánovaných změnách nevidíte nic negativního. My, kteří zde bydlíme, však ano. Lidé, kteří projíždějí touto ulicí zde nebydlí a je jim úplně jedno, co se s ní stane. To my budeme koukat na beton, asfalt, dlažbu a možná pár keříků, místo na stromy, které tu s námi rostou tolik let. Vyzdvihávat důležitost parkovacích míst nad zájem o lidi a přírodu, mi přijde špatné. Asi je důležitější, že se bude Město moci chlubit tím, co se udělalo, než to, jak se obyvatelé města cítí. S úpravou silnice a chodníků souhlasím, ale s parkovacími místy namísto travnatých ploch a stromů nikoliv. Kdyby Městská policie řešila přestupce v dopravě tak, jak se má, tak by se řidiči naučili parkovat tam, kde mají a nebyl by nikdo ohrožen.

Vytvořeno: 5. 12. 2019
Poslední aktualizace: 6. 12. 2019 09:07