Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Aplikace pro komunikaci

mobilní rozhlas

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 82
TÝDEN: 5447
CELKEM: 1912827

Obsah

Náměty na zlepšení

Typ: ostatní
odpovězenoDobrý den, měl bych pár námětů ke zlepšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích v Jirkově: Provoz na křižovatce ulic Červenohrádecká-Koněvova-Dvořákova, na křižovatce se nachází tři přechody pro chodce, přechody jsou dobře osvětleny, ale bezohlednost mnohých řidičů jedoucích především po ulici Čevenohrádecká je již za hranou jakési normálnosti a to vzhledem k množství se zde pohybujících se chodců. Jedná se mi především o rychlost a s tím související i případné zastavení u přechodu pro chodce. Auta zde projíždějí často velmi nepřiměřenou rychlostí a to především vozidla mířící směrem z Hrádku nebo na Hrádek. Bylo by zde možné instalovat “uklidňovací” semafor, retardéry, radar nebo alespoň častěji postavit policejní hlídku, např. takovou která pravidelně stává neprakticky zaparkovaná v ulici Slepá nebo ve výjezdu k pile na ulici Chomutovská? Provoz na křižovatce Jezerská-U Dubu-U Sauny. Dle mého v křižovatce na ulici Jezerská pravidelně parkují automobily v těsné blízkosti přechodu pro chodce a zcela jistě neparkují minimálně 5m od přechodu pro chodce nebo hrany křižovatky! U tohoto přechodu, vzniká nepřehledné místo především proto, že přes takto zaparkovaný automobil většinou asi metr od přechodu není vidět na zmíněný přechod pro chodce (děti nejsou vidět vůbec, až když vstoupí do vozovky). Pravidelně okolo prochází hlídka městské policie, ale bohužel toto s řidiči neřeší. Dělá to na mě dojem, že v tomto případě, řidiči respektují žluté značení před popelnicemi v blízkosti křižovatky než to, že je zakázáno stát 5m před přechodem pro chodce. Nešlo by toto žluté značení protáhnout až k přechodu? Myslím, že je to obhajitelné. Parkování a nerespektování žlutého značení na parkovišti Červenohrádecká, po namalování žlutého značení byl krátkodobě dodržován zákaz stání, ale vzhledem k tomu, že toto nejspíš nikdo nekontroluje a nevymáhá, denně zde stojí automobily takovým způsobem, že je občas problém z parkoviště vyjet. Moc děkuji za zvážení uvedených námětů a jsem s pozdravem,

3. 1. 2020

Počet vozidel i hustota provozu nejen v Jirkově neustále narůstá. Oficiálních parkovacích míst je v Jirkově katastrofální nedostatek. Souhlasím s tvrzením, že velké množství řidičů svým chováním porušuje zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Garantem zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích je především Policie ČR. Dle informací vedoucích pracovníků služby dopravní policie na územním odboru Chomutov jsou do Jirkova vysíláni dopravní policisté, kteří se při výkonu služby zaměřují i na kontrolu dodržování maximální povolené rychlosti. Při těchto kontrolách bývá zjištěno pouze zanedbatelné množství případů překročení maximální povolené rychlosti.

Za celý rok je na území města Jirkova, jeho městských částí (Březenec, Jindřišská, Červený Hrádek) i na části silnici 1/13 procházející katastrálním územím Jirkova evidováno celkem 105 nehod. Co se týká křižovatky ul.  Červenohrádecká - Koněvova - Dvořákova, tak zde za celý rok dopravní služba řešila pouze dvě nehody. Obě se staly v létě kolem 18 hodiny a v obou případech bylo příčinou nehody nedání přednosti v jízdě.  Na křižovatce ul. Jezerská - U Dubu - U Sauny není v letošním roce oznámena žádná dopravní nehoda. Ačkoli jsem přesvědčen, že velká hustota provozu neumožňuje řidičům extrémním způsobem překračovat maximální povolenou rychlost, pořídila MěP další ukazatel rychlosti, který je umístěn na křižovatce ul. Červenohrádecká a Zátiší ve směru do centra.

O tom, že strážníci neřeší dopravní přestupky vypovídá  informace, že jsme do 18. 12. 2019 řešili více než 6000 událostí, a z toho je 2247 případů porušení zákona č. 361/2000 Sb.

Mgr. Martin Řehůřek, ředitel MěP Jirkov


Vytvořeno: 22. 12. 2019
Poslední aktualizace: 3. 1. 2020 13:19
Autor: Ilona Doksanská