Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace z rozpočtu města

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 12
DNES: 334
TÝDEN: 3917
CELKEM: 1578870

Ochrana osobních údajů

JIRKOVANÉ SOBĚ

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

 

Podněty od občanů + řešení

Formulář je určen pro konstruktivní podněty k řešení, popř. náměty do budoucna, které mohou řešit a vyřešit pracovníci Městského úřadu, popř. organizace města (překážející kontejner, černá skládka, chybějící zábradlí, rozbité koše … další věci kolem sebe, na které chcete upozornit radnici).

Pro ostatní žádosti, stížnosti a jiné připomínky apod. použijte, prosím, oficiální cestu pro splnění zákonných náležitostí.

Vysvětlivky:

anoPodnět je v kompetenci MěÚ, je konstruktivní, mohl být řešen.

 

 

pracuje se na řešení  Podnět je v řešení, pracuje se na něm.

 

 

Ne Tento formulář není určen pro podněty tohoto typu.

 

 




 

Zprávy

první předchozí
ze 12
poslední

#

Poděkování

Ano, tento formulář není určen pro poděkování, nicméně nemluvím o tom okolo, píši to přímo vám. V letošním roce byl zajištěn odvoz odpadu z plných kontejnerů od dopoledne Štědrého dne do odpoledne druhého svátku vánočního včetně odloženého neskladného odpadu u těchto kontejnerů i vyvezení kontejnerů velkokapacitní. Rozhodně to Krušnohorské služby ctí ! Pokud se to stane normou, půjde o podnik, který si zaslouží pojmenování bezkonkurenční. Nechť mu to vydrží! celý text

ostatní | 3. 1. 2019 | Autor: Ilona Doksanská
#

Pejskaři

Dobrý den,kdy městská policie začne konečně řešit pejskaŕe?od Borku až po Červený Hrádek-včetně návsi,se psi venčí bez náhubku a vodítka.není normální.aby cizí pes vlítl na dvůr,když otevíráte návštěvě vrata.s komentářem-jé vrata byly vždycky zavřená.nemůžu vyvenčit vlastniho psa v klidu.stále řešit-on či ona je hodný.nekouše.proč městská policie nechodí aspoň jednou týdně podél přivaděče.pejskaři se tu řeší po celý rok. celý text

ostatní | 3. 1. 2019 | Autor: Ilona Doksanská
#

Kontejnery v ul. Žižkova

Dobrý den, poslední dva,tři měsíce uprostřed ulice Žižkova jsou kontejnery na tříděný odpad dost často v chodníku. Přitom před nimi u silnice je podstatně více místa, než zbývá na chodníku za nimi. Pravděpodobně je tak umisťují po jejich vysypání pracovníci technických služeb. Šlo by je instruovat, aby nechávali chodník průchodnější. Leckdy se tam sotva projede s kočárkem. Děkuji. celý text

ostatní | 3. 1. 2019 | Autor: Ilona Doksanská
#

Petardy

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli bude město nějak řešit neustálé bouchání petard. Bydlím v Ervenicích a peterdy nám tu bouchají už od začátku prosince každý den i přes noc. Jsou to rány jak kdyby někdo odpaloval granáty a někdy je z venku cítit i síra. Zvířata jsou neklidná a bojí se. celý text

ostatní | 3. 1. 2019 | Autor: Ilona Doksanská
#

Psí útulek

Hledala jsem něco o psím útulku, ale nenašla jsem nic. Oni už nejsou ,nebo nedělají psí slavnosti? Děkuji celý text

ostatní | 20. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Hřiště Na Borku

Dobrý den, chtěla jsem se informovat,z jakého důvodu a kdo dal podnět ke zrušení hřiště mezi ulicemi Na Borku a SNP. Děkuji za odpověď celý text

ostatní | 20. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Trhy na náměstí

Dobrý den,když už jsme si jako občané zvolili nové vedení radnice,nebylo by na čase vrátit do centra města trošku života?Myslím tím konání trhů každý pátek?Spoustě lidem to chybí a vzpomínají na staré časy kdy se tam potkávali a prohodili pár slov,především důchodci,kteří nemají moc možností někam daleko chodit nebo jezdit.Volá se po tom už docela dlouho,ale minulé vedení radnice bylo přesvědčeně že trhy 4x ročně jsou postačující!NEJSOU!Děkuji. celý text

ostatní | 20. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Parkování před garáží

Dobrý den, využívám této stránky, abych se svěřila se svým problémem. Vlastním garáž č.xxx v ulici Popelkova. každý týden řeším parkování nezmých řidičů před garáží. Často se stává, že můj manžel nevyjede včas do práce, jelikož musí čekat na městskou policii. Potřebuji pomoci s řešením této situace. Od města bych očekávala nějakou dopravní značku nebo upozornění. Co je ještě s podivem, že nikdy řidiči nedostanou botičku. Jmenuji se xxx, bydlím v ulici xxx - garáž jsem sdědila od své babičky. Dveře nejsou úmyslně natřené, aby nikoho nelákal obsah garáže. Několikrát byla vykradena Děkuji za pochopení a následující radu. celý text

ostatní | 20. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Nárůst holubů ve městě

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jsem jediný, kdo si již delší dobu všimá velkého nárůstu počtu holubů v centru města a kdo po centru pod létajícím oblakem holubů prochází s jistou obavou z nechtěné nadílky? Dalo by se s tím prosím něcoo udělat? Děkuji. Druhý dotaz se týká zlomeného stromu na Červeném Hrádku. Nejsem pisatel příspěvku ze dne 12.11.2018, ale četl jsem ho a od té doby si uvedném míste problémového stromu všímám. Je to více jak měsíc a nikdo nebyl schopen tuto situaci vyřešit? Kdo by nesl odpovědnost, kdyby daný strom někoho zranil? Pochopím situaci, že fouká vítr a náhle na někoho spadne strom nebo si poškození prostě nikdo nevšimne...je to smutné, ale smůla. Ale příslušné orgány mají přes měsíc místo nahlášeno a jen se čeká na jedno razítko k pokácení mrtvého stromu. To je normální postup? Co třeba na místo připíchnout cedulku pozor nebezpečí pádu stromu nebo vstup na vlastní nebezpečí - to se také čeká na povolení k připíchnutí? celý text

ostatní | 18. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Nezpracované souše modřínu

V městském lese nad Vinařickým sídlištěm jsou nezpracované kůrovcové souše modřínu. Kvůli zanedbávání ochrany lesa proti kůrovci dochází k jeho šíření do okolních porostů! Žádám o rychlou nápravu nežádoucího stavu a prošetření činnosti zodpovědných lesních hospodářů. celý text

ostatní | 18. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Jízdní řád linky 313

Dobrý večer, píši Vám ohledně nových jízdních řádů. Jedná se konkrétně linky č.313 odjíždějící z Jirkova zastávky ČD. v celou hodinu a 15 minutu v těchto pravidelných intervalech. Přitom ve stejný čas přijíždí stejně po dvou hodinách rychlík od Chebu. Viz nový jízdní řád ČD. trať 130 Klášterec nad Ohří-Ústí nad Labem. Dříve byla časová rezerva 6 minut, nyní není žádná. Autobus se v těchto časech nedá stihnout. Děkuji za odpověď. S pozdravem celý text

ostatní | 18. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Poděkování

Myslím, že by se mělo i na této stránce objevit poděkování odcházejícímu starostovi a některým z jeho týmu zastupitelů. Odvedl s některými zastupiteli opravdu poctivý kus práce. Stejně jako po Filipu Škapovi zůstali svého času bezkonkurenční seniorské domy, které okolní města neměla, zůstalo po Ing. Štejnarovi jiné, všestranně funkční město. To, jak v Jirkově žijeme dnes se s r. 1980, kdy jsem sem přišla, nedá vůbec srovnat. Díky za Vámi odvedenou práci. Občanka Jirkova celý text

ostatní | 14. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Náhrobek v kostele

Dobrý den, včera (10.12.) jsem byla na prohlídce kostela sv. Jiljí, který byl otevřen pro veřejnost. Komentovaná prohlídka byla zajímavá a stejně tak možnost, prohlédnout si místa, kam se člověk běžně nepodívá. Musím však říct, že mě doslova šokovala prohlídka místa s náhrobkem Kryštofa z Karlovic. Náhrobek z roku 1580 je za hnusným závěsem, v kumbálu, kde jsou na zimu uloženy květináče s buxusem, různé harampádí a všude stoleté pavučiny. Na to, že v Chomutově probíhá výstava o Kryštofu z Karlovic a jako hlavní "tahák" výstavy je 3D tisk zmíněného náhrobku, je prostředí, ve kterém se nachází vzácný originál opravdu nedůstojné. Nevím, zda může MÚ Jirkov nějak zapůsobit na jirkovskou farnost, ale za pokus by to stálo. Nepovažujte toto za stížnost. Je to pouze konstatování smutného faktu, že jedna z mála vzácných památek našeho města je v kumbálu plném pavučin a stoletého prachu. S pozdravem celý text

ostatní | 14. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Projektová dokumentace

Kdy bude předběžná projektová dokumentace revitalizace návsi na Červeném hrádku?k níž se mohou občané údajně vyjádřit? celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Oprava části Obr. míru

Dobry den,chysta se oprava casti komunikace v ulici Obrancu miru- od zatacky budovatelu a vedouci ke garazim a novym parcelam?Jedna se o jednosmerku,je v havarijnim stavu,sama dira a nezpevnene okraje.Dekuji celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Nájezdy na schodech

Dobrý den, v ulici U Stadionu 1502,1503,.. Musí maminky tahat těžké kočárky do schodů, jelikož není jiného přístupu než z jedné strany a to u parkoviště. Sama mám tento problém a je to nepříjemné hlavně v zimním období, kdy je kočárek těžší a schody pokryté ledem. Bylo by možné přidělat kolejnice pro kočárek? Mockrát děkuji za odpověď. celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Rozpočet na rozsvícení

Dobrý den, Zajímal by mě rozpočet na letošní rozsvícení Vánočního stromu našel jsem jen že bylo uděleno navýšení o 205 000Kč tak by mě zajímal konečný stav Děkuji celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Ledovka

Dobrý den, dnes je neděle dopoledne a ledovka na chodnících vrcholí. Včera byly chodníky od vchodů paneláků jedno velké, ledové zrcadlo. Trávníky podél chodníků rovněž naprosto neschůdné pro souvislý povlak ledu. Začalo dobrodružství. Přejít po neschůdném chodníku k odpadním kontejnerům s pytlem odpadků nebo raději uchránit holý život? Zajít ráno pro čerstvé pečivo nebo v zájmu sebezáchovy žmoulat suchou housku nebo si upéci ze zásob buchtu? Tedy jedna jistota tu je! Technické služby ani ONZA toto v žádném případě řešit nebudou! Pracovníci ONZY nanejvýš seškrabou spojovací schodiště ale 10-15 m chodníku vedoucího k chodníku ošetřenému včas technickými službami neošetří třeba solí v žádném případě! Tento kousek, kterým prostě musíte projít, pokud nedisponujete dovedností přelétnout nad ledem, nemáte šanci bez jistoty pádu uklouznutím přejít. celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Hluční sousedi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možnost řešit hlučné sousedy bydlící nad námi. Neustále slyšíme hlasité rány, přesouvání nábytku, štěkání psa, dupání, hádky, řvaní a to nemluvě o tom, že to je nejen např. odpoledne ve tři hodiny, ale děje se to i v noci klidně v půl druhé ráno. Se sousedy už jsem mluvil několikrát, klid vydržel ani ne pět dní. Děkuji za pomoc. S přáním krásného dne celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Neosvětlené náměstí

Dobrý den, dnes 6.12.2018 jako každý pracovní den, jsem měla cestu do práce. Tato cesta přez náměstí byla natolik stresující, že jsem se rozhodla vám napsat. Je krásné jak Nám jirkovským svítí jedna polovina náměstí s kašnou, ale je strohé až ubohé a dovolím si říci nemístné, aby druhá polovina vůbec nesvítila. Pokud je záměrem města ušetřit nevím, ale jedno je jisté vy do práce a zpráce jistě v takové tmě pozdě večer a brzy ráno nechodíte. Ale pokud je porucha na zařízení, tak by to měl někdo co nejdřive řešit, nejlépe hned, dokud se ještě nikomu nic nestalo. S pozdravem občanka města Jirkova celý text

ostatní | 6. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Poplatek za odpad

Dobrý den. Dcera bydlí u přítele v Chomutově, má u nej přechodný pobyt.Chceme zrušit placení popelnice za ní. Jak máme postupovat? Děkuji celý text

ostatní | 4. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Nedokončené výkopové práce

Dobrý den,na Červeném hrádku ,kde je bývalá hasičská nádrž, jsou nedokončené výkopové práce.hrozí nebezpečí úrazu,a působí to nevzhledně. celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

PET lahve na rybníku

Na rybníku u koupaliště na Hrádku plave x PET lahví.chudáci kachny.je možné je odstranit? celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Nefunkční lampa veřejného osvětlení

Dobrý den, v ulici Na Strani, u baráku 536 a 537,stoji pouliční lampa, bohužel delší domů nesvítí, uzete stim něco udělat, děkuji celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Poděkování

Dnes, v pátek 29.listopadu, kolem 13:00 hod začaly padat drobné ledové krupky, které na vozovce zamrzaly. Ve 13:30 hod. už jezdil malý vůz, který Na Borku sypal sůl na vozovku a sjízdné chodníky. Vyjížděla jsem z garáže a velmi mi to přišlo vhod. Děkujeme za hodně pohotovou reakci silničářů. celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Páteční trhy na náměstí

Dobrý den. Můj dotaz se týká bývalých - úspěšných - pátečních trhů, které se konaly na náměstí E. Beneše. Bývaly doby v Jirkově, kdy se občané města pravidelně setkávali v pátek na trhu, diskutovali spolu a nakupovali. Pak se trh nacpal do prostoru vedle hasičárny a lidé se pomalu přestávali scházet, diskutovat i nakupovat a trhovci přestávali dojíždět až plac vedle hasičárny zůstal pustý. Nyní, když se na radnici-částečně-změnila konstelace, nebylo by dobré zapojit zdravý selský rozum a vrátit trhy i majoritní část obyvatel do centra (kam patří od konce 13.století) alespoň jeden den v týdnu? Díky za odpověď. celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Modřín před domem

Dobrý den, nevím kam tuto žádost poslat, proto píši sem. Chtěl bych požádat město Jirkov o pokácení jednoho stromu, a to v ul. Hrdinů před domem č.p. 1211 a přilehlém parkovišti. Jedná se o modřín, z kterého každoročně v tuto dobu opadává velké množství jehličí a vytváří tím neskutečný nepořádek, který padá na auta, nosíme si ho do aut a též do domů. Za kladné vyřízení žádosti půjdu koupit i jiné dva stromky. S pozdravem celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Oprava ul. Na Stráni

Dotaz, kdy bude opravena ulice Na Stráni,, chodníky se propadaji, silnice se propadá, občas se občanům stává, že jim noha spadne do díry v silnici, na nerovném povrch chodníku SR také špatně chodí.Ulice jsou ouzke, kraje nezpevnene. celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Setkání harmonikářů

Dobrý den,jelikož se nikdo nezabývá oblíbenými setkáními harminikářů a heligonkářů/jinak i přehlídky/,jako v různých obcíxh a městech v Čechách i na Moravě/tak léta organizuji v Kadani i Klášterci,a tak jen jako občan-né manager,nebo organizace,nabízím u Vás uspořádat v r.019 také přehlídku či setkání oněch,mezi stř.a starš generací je zájem,jezdí k nám lidi i od Jirkova,Chomuotva a táží se,že by to mohlo být tam?Tvoří se rozpočty,tak nabízím možnosti,rozsahem je to dle počtu učinkujících 15-22000tis.-bez nájmu a ozvučeí.Bližší bych řešil s někým odpovědný,u Vás byl velmi oblíbený i heligonkář xxx-již je tam....tak možná i na jeho počest.Děkuji zatím celý text

ostatní | 15. 11. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
#

Úprava poplatku prostřednictvím e-mailu

Dobrý den, je možné upravit poplatky za odpady prostřednictvím internetu (emailu)? Mám zálohu na tři osoby a chtěl bych to upravit na dvě osoby. Děkuji. S pozdravem celý text

ostatní | 12. 11. 2018 | Autor: Ilona Doksanská
první předchozí
ze 12
poslední