Dnes je středa, 12. 12. 2018, 22:30:28

Odbor vnitřní správy a vztahů k veřejnosti

Ing. Jitka Řeháková

Vedoucí: Ing. Jitka Řeháková
Telefon: 474 616 420, 724 704 319
E-mail: rehakova@jirkov.cz
Kancelář: MěÚ – budova čp. 1
1. patro

Odbor vnitřní správy a vztahů k veřejnosti zajišťuje přirozené změny obyvatelstva, k nímž dochází narozením dětí, umíráním obyvatelstva, procesy uzavírání manželství, přihlašování a odhlašování z trvalého pobytu.

Zajišťuje provoz podatelny, kde se přijímají různé písemnosti, žádosti, projekty i fotodokumentace od občanů, které jsou po zaevidování předávány jednotlivým odborům.

Zprostředkovává elektronické výpisy pro občany v rámci CzechPointu, ověřuje podpisy a kopie listin, vede evidenci ztrát a nálezů.

Prostřednictvím doručovatelek MěÚ doručuje poštovní zásilky na území města.

Zajišťuje servis pro zastupitele a radní města, sekretariát starosty a místostarosty, správu archivu, vede evidenci movitého majetku města a provádí jeho inventarizaci.

Zajišťuje činnost Jednotky Sboru dobrovolných hasičů a spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů města Jirkova, provozuje odtahovou službu.

Zajišťuje personální agendu, správu počítačové sítě a úkony v rámci krizového řízení.

Pod odbor spadá i kompletní příprava a organizace voleb.

Na webových stránkách města i na úřední desce informuje odbor veřejnost o aktuálních věcech celého úřadu, zveřejňuje povinné informace, evidenci obecně závazných vyhlášek a nařízení města.

Další hlavní náplní činnosti odboru je realizace dotační politiky města a dále prezentace města formou propagace a zajištěním odpovídajících vztahů s veřejností.
Dotační politika zahrnuje vyhledávání, přípravu a realizaci dotačních titulů EU, ministerstev, kraje či z jiných zdrojů. Představuje ucelený souhrn činností, který vychází ze Strategického plánu rozvoje města Jirkova a z jednotlivých akčních plánů města.

Odbor dále vede ucelenou evidenci všech zájmových a sportovních organizací na území města a kontroluje jejich činnost. Zajišťuje kompletní agendu dotací na činnost a dotací na projekt pro sportovní a zájmové organizace ve městě. Další činností je mj. správa agendy Fondu rozvoje bydlení města Jirkova.

Propagace Jirkova je zajišťována např. vydáváním kalendáře kulturních akcí, prezentací města při různých společenských příležitostech a na veletrzích, zajištěním propagačních předmětů či např. realizací vánoční výzdoby města. Další činností je spolupráce při pořádání kulturních akcí.

Pod oblast vztahů s veřejností patří vydávání Jirkovských novin, příprava tiskových konferencí a informační servis pro novináře.