Dotace z rozpočtu města

TÝDEN: 1923

JIRKOVANÉ SOBĚ

Jirkov bude mít Mobilní rozhlas

Jirkov bude mít Mobilní rozhlasPřidáváme se k více než 550 českým samosprávám, které se svými obyvateli komunikují chytře přes Mobilní Rozhlas! O co jde? Jedná se o platformu pro komunikaci města s obyvateli pomocí mobilních telefonů. Občanům, kteří se do něj zaregistrují (zdarma), budou chodit prostřednictvím SMS, hlasových zpráv či e-mailů informace například o kulturních akcích ve městě, blokovém čištění v jejich ulici apod. Aplikace funguje i obráceně - můžete nám jejím prostřednictvím dávat různé podněty či hlásit závady, informovat o nepovolené skládce, poškozené lavičce, nefunkčním osvětlení, ztracených a nalezených zvířatech atd. Aplikace lidem umožní i hlasování o participativním rozpočtu. Systém by měl začít fungovat po prázdninách.

17. 7. 2019 Zobrazit více

Hledáme název pro novou ulici

Hledáme název pro novou uliciMezi obchvatem, ulicemi Pod Vodárnou a Vinné zahrady bude stát nově přibližně 15 rodinných domů. Nyní hledáme, jak nazveme novou ulici, která tu vznikne. Máte nějaký nápad?

A jen připomínáme, že název ulice nesmí nést jméno žijící osobnosti veřejného života.

15. 7. 2019 Zobrazit více

Info z kronikárny

Info z kronikárnyOd 4. 7. do  18. 7. 2019 včetně bude kronikárna zavřena. Děkujeme za pochopení.

2. 7. 2019 Zobrazit více

Navrhněte svého kandidáta na letošní Cenu Jirky

Navrhněte svého kandidáta na letošní Cenu JirkyAž do konce srpna mohou Jirkované navrhovat osobnost, o níž si myslí, že si zaslouží Cenu Jirky. Dřevěnou sošku z dílny orasínského umělce Šporgyho uděluje radnice již od roku 2007 lidem, kteří se zasloužili o město a jeho rozvoj. Byla oceněna již řada osobností, které se mohou pyšnit vlastnictvím této sošky a v letošním roce přibude další oceněný/á. Jestli znáte člověka výjimečných kvalit, který má na kontě nějaký mimořádný čin nebo pro naše město vykonal něco záslužného, vezměte tužku a papír nebo si sedněte k e-mailu.

1. 7. 2019 Zobrazit více

Zapojte se i vy do tvorby kalendáře města na 2020

Zapojte se i vy do tvorby kalendáře města na 2020Chceme zapojit i Vás, občany, do tvorby městského stolního kalendáře na rok 2020. Tímto vyzýváme všechny amatérské i profi fotografy, aby nám zasílali své snímky Jirkova. Komise poté vybere ty nejlepší a město je použije do kalendáře. U všech zveřejněných fotografií bude i jméno autora.

13. 6. 2019 Zobrazit více

Informace pro spolky a bývalá občanská sdružení

Informace pro spolky a bývalá občanská sdruženíJste spolek či bývalé občanské sdružené? Víte o povinnostech, které pro vás vyplývají z občanského zákoníku a ze zákona o veřejných rejstřících?

7. 6. 2019 Zobrazit více

Jirkované sobě - hlasování

Jirkované sobě - hlasováníPrvní ročník obdoby participativního rozpočtu nazvaný Jirkované sobě se dostává do fáze hlasování, kdy můžete vybrat ze šestice projektů ten, který se Vám nejvíce líbí. Veřejné projednávání projektů, které postoupily do této fáze, si nenechte ujít ve středu 12. června 2019 od 16 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu v Jirkově.

3. 6. 2019 Zobrazit více

Pátek a sobota jsou volební dny

Pátek a sobota jsou volební dnyV pátek, 24. května, od 14 do 22 hodin a v sobotu, 25. května, od 8 do 14 hodin budou otevřeny volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu. Kdo může volit, jak si říct o přenosnou schránku, do kterého volebního okrsku patřím?

24. 5. 2019 Zobrazit více

Zastupitelstvo města

Zastupitelstvo městaDnes, od 15 hodin, se v zasedací místnosti Městského úřadu sejde Zastupitelstvo města. Navržený program i s podkladovými materiály dnešního a zvukové záznamy z předchozích ZM naleznete:

22. 5. 2019 Zobrazit více

Farmářské trhy v Jirkově

Farmářské trhy v JirkověVyslyšeli jsme volání občanů o obnovení pátečních trhů. První vlaštovkou je konání Farmářských trhů, a to již zítra, 10. května 2019 od 8 do 15 hodin na náměstí Dr. E. Beneše.

9. 5. 2019 Zobrazit více