CELKEM: 1909797

Revitalizace zeleně panelového sídliště

ilustrační foto - ulice Na BorkuNa počátku letních prázdnin započne realizace plánovaného projektu s názvem Revitalizace funkčních ploch a prvků sídelní zeleně v lokalitě horní sídliště. Jedná se o revitalizaci zeleně panelového sídliště, které je lokalizováno v oblasti ulic Mládežnická, Školní, Na Borku, Krušnohorská, Gen. Svobody, Pionýrů, Školní a K. Marxe. V rámci projektu budou odstraněny stávající dřeviny, které jsou z důvodu výrazně zhoršené zdravotního stavu či přehuštění do budoucna neperspektivní. Pokácené dřeviny budou nahrazeny novou výsadbou, a to nejen stomů, ale i keřů, cibulovin a trvalek. Projekt dále zajišťuje ošetření ponechaných dřevin a v malém rozsahu také likvidaci zpevněných ploch a jejich zatravnění. Občané města Jirkova se mohou těšit také na instalaci nových laviček, stolů, košů a stojanů na jízdní kola. Realizace výsadbových prací bude ukončena v listopadu roku 2021. Následně bude probíhat rozvojová péče, která podporuje adaptaci nově vysazených dřevin, jejich správné zapěstování a perspektivní vývoj.

Vytvořeno: 15. 6. 2020
Poslední aktualizace: 17. 6. 2020 09:53