CELKEM: 2002949

Opatření platná od středy 14. října 2020

ilustrační fotoVláda ČR zpřísnila opatření v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací. Od středy 14. října 2020 do 1. listopadu 2020 je zrušena výuka ve všech základních školách. To se týká i všech jirkovských škol včetně Základní umělecké školy a Domu dětí Paraplíčko. Zavřené budou i družiny, školní jídelny, kluby i zájmové kroužky na školách. Mateřských školek se toto opatření prozatím netýká. V souvislosti s uvedeným se od 14. října zavádí pro žáky základní školy dálková výuka, která je ze zákona povinná.

Dále se od středy zavírají všechny restaurace, kluby a bary. Bude možné prodávat jídlo s sebou z výdejních okének. Zakázána je konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích a shromažďování více jak 6 osob.

Povinné již od dnešního dne je nošení roušek na zastávkách veřejné hromadné dopravy.

Přehled všech platných opatření vládních i vydaných ministerstvem zdravotnictví naleznete:
Vytvořeno: 13. 10. 2020
Poslední aktualizace: 13. 10. 2020 16:31