CELKEM: 2001011

Městský úřad Jirkov, správa daní a poplatků - výzva občanům

Finanční odbor (správa daní a poplatků) Městského úřadu v Jirkově vyzývá občany města Jirkova, kteří se nezdržují na adrese svého trvalého pobytu a nehradí poplatek z komunálního odpadu , aby se neprodleně přišli informovat do hlavní budovy městského úřadu, dveře č. 4 ke zjištění svých případných nedoplatků. Stejně tak se jedná i o osoby, které se na adrese svého pobytu zdržují, ale tento poplatek přesto městu Jirkov nehradí.

Předejdou tak nemilé situaci, kdy náhle zjistí zablokovaný účet či stržené peníze ze mzdy (jiných odměn za závislou činnost nebo náhrady za pracovní příjem, důchody, sociální a nemocenské dávky, stipendia apod.) na základě vydaného exekučního příkazu. V tomto případě činí exekuční náklady připsané správcem daně 500,-- Kč. Při procesu vymáhání se doručují písemnosti do vlastních rukou. Tyto nemusí být adresátem skutečně převzaty a přesto se po odběrní lhůtě považují za doručené. Z tohoto důvodu dochází k již zmíněné situaci v případě vydaného exekučního příkazu. Předejděte těmto situacím a řešte placení poplatku včas. Vymáhací proces je činností dlouhodobou a nedoplatky se tak v případě neplacení mohou vyšplhat i na několikatisícové položky.

Vytvořeno: 16. 11. 2011
Poslední aktualizace: 16. 11. 2011 00:00