Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 74
TÝDEN: 4886
CELKEM: 1843707

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Odstavená vozidla bez platné tech. prohlídky

Typ: ostatní
ilustrační foto - pozorV Jirkově je extrémní nedostatek legálních parkovacích míst a běžný občan, který využívá vozidlo splňující všechny zákonem předepsané požadavky (bezvadný technický stav, platná technická prohlídka, zákonné pojištění), každý den řeší problém se zaparkováním. Ve městě je bohužel na různých místech odstaveno nemálo vozidel, která dle příslušných orgánů sice nejsou vraky, ale nemají platnou technickou prohlídku a svým dlouhodobým stáním zabírají parkovací místa. K 30.4.2020 vešla v účinnost novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kde je v § 19 uvedeno, že na komunikacích je zakázáno odstavovat silniční vozidlo, které po dobu více než 6 měsíců nesmí být podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích provozováno na pozemních komunikacích z důvodu marného uplynutí lhůty pro provedení pravidelné technické prohlídky nebo technické nezpůsobilosti vozidla zjištěné technickou prohlídkou nebo technickou silniční kontrolou. Uvedené jednání je přestupkem a vlastníku vozidla hrozí pokuta až do výše 300.000,-Kč. V některých případech strážníci zjistí, že vozidlo nemá uzavřenou smlouvu o pojištění odpovědnosti dle zákona č. 168/1999 Sb.. Takové jednání je opět přestupkem a vlastníku vozidla hrozí další pokuta až do výše 40.000,-Kč. Tyto pokuty nemohou na místě uložit strážníci, ale správní orgán, kterým je příslušný odbor magistrátu. Strážníci při výkonu služby zjišťují taková vozidla a umisťují na ně upozornění k odstranění vozidla. Předpokládáme, že většina vlastníků si po upozornění uvědomí, že jejich vozidlo nemá na pozemní komunikaci co dělat a sami jej odstraní. V případě, že vozidlo neodstraní, strážníci takové vozidlo oznámí vlastníku pozemní komunikace (zpravidla je jím město Jirkov) a ten může po splnění dalších úkonů takové vozidlo z pozemní komunikace odstranit. Za prvních deset dní účinnosti novely zákona č. 13/1997 Sb., strážníci objevili 30 vozidel, na která umístili upozornění k jejich odstranění.

Vytvořeno: 12. 5. 2020
Poslední aktualizace: 12. 5. 2020 20:04
Autor: Ilona Doksanská