Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Aplikace pro komunikaci

mobilní rozhlas

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2020

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 10
DNES: 151
TÝDEN: 2000
CELKEM: 2038754

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Městský kamerový dohlížecí systém (MKDS)

Typ: ostatní
kamerový systém na MěP JirkovMKDS slouží k monitorování některých veřejných prostranství, kterými jsou parkoviště, ulice, náměstí, parky či dětská hřiště. U MěP Jirkov nejsou v současné době zaměstnanci, jejichž náplní práce by bylo pouze obsluhovat a nepřetržitě sledovat MKDS. Obsluhu MKDS zajišťují strážníci na dozorčí službě, kteří přijímají osobní a telefonická oznámení občanů, obsluhují tísňovou linku 156 a pult centrální ochrany objektů, zajišťují radiokomunikační spojení mezi strážníky venku a asistenty prevence kriminality, vysílají strážníky k prověření přijatých oznámení od občanů, zajišťují komunikaci s Policií ČR a řeší věci, se kterými se občané dostaví osobně na služebnu MěP. I přes takové vytížení se strážníci věnují obsluze MKDS a dosahují kvalitních výsledků. Každý den jsou za použití MKDS objeveny osoby páchající protiprávní jednání.

 

Jedná se předevší případy odkládání nadměrného odpadu ke kontejnerům na domovní odpad, případy popíjení alkoholu v místech, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou, znečišťování veřejného prostranství apod. V neposlední řadě se daří využitím MKDS chytit pachatele, kteří se dopustili trestných činů. Např. dne 22.1.2020 kolem 8:00 h bylo na služebnu MěP oznámeno, že došlo ke krádeži v hyperkmarketu Tesco. Dle poskytnutého popisu osoby, strážník pomocí MKDS zjistil, kde se osoba pohybuje a vyslal k ní hlídku. Osoba byla strážníky zadržena a předána příslušníkům Policie ČR k dalším úkonům trestního řízení.


Vytvořeno: 23. 1. 2020
Poslední aktualizace: 23. 1. 2020 10:11
Autor: Ilona Doksanská