Sledujte nás

   logo facebook logo instagram logo twitter logo youtube

Mobilní rozhlas

mobilní rozhlas

Transparentní účty

Sbírkové účty jsou vedeny jako transparentní účty. V  případě přispění finančních prostředků na tento účel je zobrazeno jméno přispěvatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky:

Město Jirkov - Srdcem pro Jirkov

Informace ke sbírce

 


Město Jirkov - sbírka pro Milana Tótha

informace ke sbírce

 


Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

informace ke sbírce

 


Kalendář akcí

kalendář akcí

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Přehled výběrových a zadávacích řízení vyhlášených městem Jirkov:

www.tenderarena.cz/jirkov


Výsledky veřejných zakázek malého rozsahu:

Město/praktické informace/výsledky

Dotace poskytované městem Jirkov

Dotační programy jsou vyhlašovány vždy aktuálně na každý rok:

DOTAČNÍ PROGRAMY 2021

Ochrana osobních údajů

Fond malých projektů

15 LET PARTNERSTVÍ MĚSTA JIRKOVA A BRAND-ERBISDORFU

ADVENTNÍ ČAS S NAŠIMI SOUSEDY 2016

logo

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 155
TÝDEN: 4297
CELKEM: 2133587

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Pobyt pro děti v rámci prevence kriminality

Typ: ostatní
Děti si vyzkoušely speciální oblek.Tři projekty na uskutečnění pobytů s dětmi základních škol letos předkládali ministerstvu vnitra preventisté městské policie Jaroslava Sekáčová a Martin Vršan. Hodnotící komise resortu vnitra se však usnesla, že vzhledem k mimořádným opatřením a nejisté prognóze v souvislosti s nákazou Covid 19 a tyto projekty nepodpoří.

Když se situace zlepšila a došlo k rozvolnění, ředitel strážníků rozhodl tyto projekty podpořit z rozpočtu městské policie, který je určen pro prevenci kriminality. Díky tomu se mohl uskutečnit už první pobyt žáků v období od 7. do 9. září v horském hotelu Svahová. Účastnili se ho žáci sedmé třídy z 3. ZŠ.

 

Pobyt byl zaměřen na odstranění či eliminování násilného, agresivního chování a šikanou mezi žáky. Preventisté MěP Jirkov ve spolupráci se ZŠ vycházejí přímo ze zjištěných potřeb žáků a problémů, které se v jednotlivých třídách vyskytují.

 

Program opět zahájil Sbor dobrovolných hasičů Jirkov, který byl letos doplněn i jedním hasičem ze Záchranné služby Správy železniční dopravní cesty z Chomutova, který dětem předvedl ukázku speciální hasičské techniky „drážních hasičů“. Děti si mohly vyzkoušet obleky, které hasiči používají při zásahu nebo speciální obleky, které  používají při požárech. Na místě si jeden z žáků vyzkoušel oblek, který hasiči používají k zásahům a paní učitelka si vyzkoušela speciální oblek, který hasiči používají při požárech, kde je vysoká teplota.

 

Pro děti byla dále připravena beseda s psychologem, který se zaměřil na danou problematiku,   Žáci mohli diskutovat o problémech násilí, agrese a šikany ve škole, a také byli informováni o následcích z takového chování a jednání.

 

Během třídenního pobytu byla pro žáky připravena spousta vědomostních, pohybových, psychologických a společenských her, kde společně spolupracovali a vzájemně se doplňovali. Hry byly zaměřeny na eliminování agresivního chování mezi žáky a byla důležitá týmová spolupráce. A to jak práce v jednotlivcích, tak ve skupinách, která se velmi osvědčila. Před ukončením pobytů bylo vyhodnocení, kde žáci sdělovali své pocity, zážitky, dostávali odměny a upomínkové předměty.


Vytvořeno: 22. 9. 2020
Poslední aktualizace: 22. 9. 2020 16:52
Autor: Ilona Doksanská