Překladač

Dnes je úterý, 27. 9. 2016, 22:38:46

volby

Fámy a fakta

Našli jste na stránkách chybu nebo Vám tu něco chybí?
Napište nám to, prosím.

Odbor vnitřní správy a vztahů k veřejnosti

Bc. Jiří Kordanič

Vedoucí: Bc. Kordanič Jiří
Telefon: 474 616 420, 724 704 319
E-mail: j.kordanic@jirkov.cz
Kancelář: MěÚ – budova čp. 1
1. patro

Odbor vnitřní správy a vztahů k veřejnosti zajišťuje přirozené změny obyvatelstva, k nímž dochází narozením dětí, umíráním obyvatelstva, procesy uzavírání manželství, přihlašování a odhlašování z trvalého pobytu.

Přijímá různé písemnosti, žádosti, projekty i fotodokumentace od občanů, které jsou po zaevidování podatelnou předávány jednotlivým odborům.

Na webových stránkách města i na úřední desce informuje odbor veřejnost o aktuálních věcech celého úřadu, dále vede evidenci o poskytnutých informacích dle zákona č. 106/1999 Sb., evidenci obecně závazných vyhlášek a nařízení města.

Další hlavní náplní činnosti odboru je realizace dotační politiky města a dále prezentace města formou propagace a zajištěním odpovídajících vztahů s veřejností.
Dotační politika zahrnuje vyhledávání, přípravu a realizaci dotačních titulů EU, ministerstev, kraje či z jiných zdrojů. Představuje ucelený souhrn činností, který vychází ze Strategického plánu rozvoje města Jirkova a z jednotlivých akčních plánů města.

Odbor dále vede ucelenou evidenci všech zájmových a sportovních organizací na území města a kontroluje jejich činnost. Zajišťuje kompletní agendu dotací na činnost a dotací na projekt pro sportovní a zájmové organizace ve městě. Další činností je mj. správa agendy Fondu rozvoje bydlení města Jirkova.

Propagace Jirkova je zajišťována např. vydáváním kalendáře kulturních akcí, prezentací města při různých společenských příležitostech a na veletrzích, zajištěním propagačních předmětů či např. realizací vánoční výzdoby města. Další činností je spolupráce při pořádání kulturních akcí.

Pod oblast vztahů s veřejností patří vydávání Jirkovských novin, příprava tiskových konferencí a informační servis pro novináře.