Dnes je pátek, 9. 12. 2016, 8:43:18

Našli jste na stránkách chybu nebo Vám tu něco chybí?
Napište nám to, prosím.

Fakta a fámy

Fámy a fakta

Jirkov - dobrý zadavatel 2014

Překladač

Stránka

Veřejná sbírka Cesta proti bolesti byla řádně vyúčtována a schválena Krajským úřadem Ústeckého kraje

V souvislosti s tradiční podporou handicapovaných dětí ve městě Jirkov byla vyhlášena veřejná sbírka Cesta proti bolesti za účelem pořízení termotiskárny, telefonu pro nevidomé a úhrada hipoterapie Terezce Lukšíkové, na základě osvědčení Krajským úřadem Ústeckého kraje č.j. 1203/SCKZU/2016-14.

7. 12. 2016 Zobrazit více

Vyhlášení výběrového řízení - investiční referent - úředník

Vyhlášení výběrového řízení - investiční referent - úředníkVedoucí úřadu MěÚ Jirkov vyhlásila dne 23. 11. 2016 výběrové řízení na obsazení pracovního místa "investiční referent - úředník":

23. 11. 2016 Zobrazit více

Dočasná změna místnosti pro uzavírání manželství

Rada města schválila náhradní místnost pro uzavření manželství po dobu rekonstrukce obřadní síně Městského úřadu v Jirkově. V období od 28. listopadu do 16. prosince 2016 budou svatební obřady probíhat v salonku na Červeném hrádku.

15. 11. 2016 Zobrazit více

Jirkov spustil oficiální facebookovou stránku

Jirkov spustil oficiální facebookovou stránku25. října 2016 město vytvořilo oficiální facebookovou stránku města Jirkova. Byla zřízena především jako služba pro občany Jirkova se snahou aktuálně je informovat o dění ve městě. Zároveň doufáme, že se stane příjemným virtuálním prostředím pro lidi, kteří mají Jirkov rádi. Pro lidi, kteří Jirkov vnímají nejen jako místo či město, ale také jako domov.

26. 10. 2016 Zobrazit více

Milan Dzuriak získal Cenu Via Bona v kategorii Mladý srdcař - BLAHOPŘEJEME!

Milan Dzuriak získal Cenu Via Bona v kategorii Mladý srdcař - BLAHOPŘEJEME!Nadace Via Bona letos již po páté vyhlásila filantropickou Cenu Via Bona. Letos byl v kategorii Mladý srdcař oceněn Milan Dzuriak, který je iniciátorem Cesty proti bolesti.
!!!Moc blahopřejeme!!!

20. 10. 2016 Zobrazit více

UPOZORNĚNÍ Z MĚSTSKÉHO ÚŘADU

Dnes, ve čtvrtek 20. 10. 2016, se od cca 9 hodin nebude možné dovolat na Městský úřad, a to z důvodu výměny telefonní ústředny. Děkujeme za pochopení.

20. 10. 2016

Moštování na jirkovské škole

Moštování na jirkovské školeStřední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov - středisko Jirkov nabízí mošt ze své školní moštárny. Můžete si zde zakoupit mošt ze školního ovoce nebo si nechat vyrobit mošt z ovoce vlastního:

18. 10. 2016 Zobrazit více

Kronikárna města Jirkova

Kronikárna města  JirkovaVe čtvrtek 20. října 2016 bude kronikárna z technických důvodů uzavřena.

17. 10. 2016

Rytířský sál na Červeném hrádku opravují restaurátoři. Poprvé po stoletích

Rytířský sál na Červeném hrádku opravují restaurátoři. Poprvé po stoletíchRytířský sál na Červeném hrádku je zavřený, pracují v něm restaurátoři. Zní to banálně? Chyba lávky! Za šest měsíců bude sál vypadat úplně jinak, než ho znáte teď. Už žádná oranžová ani nevýrazné reliéfy přetřené údržbářem…
Pro zámek je to naprosto výjimečná událost. Podle restaurátorského průzkumu jde totiž o první odborný zásah od doby, kdy byl Rytířský sál postavený. Tedy po více než tři sta čtyřiceti letech!
Všechno předtím byly jen laické zásahy, které historickou krásu sálu spíš zakryly než zvýraznily. „Zpravidla přišel údržbář se štětkou a bílou barvou a všechno přetřel,“ popisuje ředitel zámku Bedřich Fryč praxi z dob minulých. Na nástěnných reliéfech je patrné, že nánosy barvy postupně zakryly práci barokních mistrů. Pozadí některých výjevů či ozdobné štuky úplně zanikají.
A to se díky restaurátorům změní. „Nejdřív musíme ze všech stěn i soch sejmout dva vápenné nátěry a vrátit jim původní barvu,“ nastiňuje akademický sochař a vedoucí restaurátorského týmu Jiří Jelínek. „Tím daleko víc vynikne, jak jsou nástěnné reliéfy plastické.“

17. 10. 2016 Zobrazit více

Už jen tento týden - Poskytnutní daru pro držitele zlaté Janského plakety

Už jen tento týden - Poskytnutní daru pro držitele zlaté Janského plaketyJeště do 14. 10. 2016 včetně se poskytuje dar z rozpočtu města Jirkova pro držitele zlaté Janského plakety. Příjemcem daru musí být držitel zlaté Janského plakety s trvalým pobytem v Jirkově. Finanční dar bude vyplácen ve výši 1 000 Kč na základě předložení občanského průkazu. Nezbytnou součástí pro poskytnutí daru je kopie dárcovské legitimace a kopie kartičky zlatá plaketa nebo potvrzení od hematologicko - transfúzního oddělení. Doklady se budou přijímat v kanceláři č. 41, 4. patro, budova č. 1. Příspěvek poté bude vyplácen jednorázově v hotovosti v pokladně MěÚ v Jirkově.

12. 10. 2016

Stránka